PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : odstupné a základ dane



koral
11.03.19, 17:55
Živnostník -finančný poradca v stavebnej sporiteľni- dostal pri odchode odstupné. je toto treba zahrnúť do základu dane?Ďakujem

veronikasad
11.03.19, 18:00
Určite ano, je to príjem z podnikania, nie odstupné v zmysle Zákonníka práce (to by sa zdaňovalo ako príjem z § 5)

Tweety
11.03.19, 18:01
Samozrejme.

kn-alka
11.03.19, 18:01
ak je živnostníkom, musel fakturovať, takže áno, je to príjem

mimochodom, aj pre zamestnanca je odstupné zdaniteľným príjmom.

koral
11.03.19, 18:47
Ďakujem

koral
11.03.19, 18:49
ďakujem