PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Má sa príjem zo zmluvy o dielo zdaniť?



topas103
11.03.19, 17:56
FO zamestnanec mal okrem príjmov zo zamestnania aj príjem zo zmluvy o dielo do 500 Eur. Musí to uvádzať do daňového priznania? Ak áno je to par. 8 ost.1?dakujem

veronikasad
11.03.19, 18:01
čo bolo predmetom zmluvy ?

topas103
11.03.19, 18:04
grafické spracovanie obálky pre prílohu ku katalógu didaktických pomôcok pre materské školy

veronikasad
11.03.19, 18:08
Tu je stanovisko FS, s ktorým nie všetci daňoví experti súhlasia

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwihz6rQ5PrgAhXSJ1AKHXOhAYQQFjABegQICBAB&url=https%3A%2F%2Fpodpora.financnasprava.sk%2F5315 81-Pr%25C3%25ADjmy-z-pr%25C3%25ADle%25C5%25BEitostn%25C3%25BDch-%25C4%258Dinnost%25C3%25AD&usg=AOvVaw0633fHWFLZi1Kwysgch-pl

topas103
11.03.19, 18:11
no to znamena ze do 500 nemusi ci?

veronikasad
11.03.19, 18:12
Ak si objednávatel touto sumou znížil základ dane, podla stanovisk FS príjem zdaniť musí

topas103
11.03.19, 18:15
Dakujem pekne a este jedna doplnujuca otazka : mohol to uz objednavatel zdanit? lebo mi bolo povedane danou FO ze to uz je zdanene. V zmluve to nie je nikde uvedene ze je to zdnanene..vdaka

veronikasad
11.03.19, 18:17
Zdanil by to v prípade, keby to bolo považované za závislú činnosť. Vtedy by to bol príjem z § 5 a od objednávatela by dostal potvrdenie o zdanitelnej mzde. Nepredpokladám, že je to tento prípad.

Anik
11.03.19, 18:17
áno §8 r.17 iné
a dokonca Ťa nepoteší ani to, že Ti ZP pošle v rámci RZZP pozdrav s nedoplatkom z tohto titulu
Za príležitostný príjem sa nepovažuje
- príjem dosahovaný z činnosti vykonávanej na základe zmluvného vzťahu,
- vyplácajúci daňovník je právnickou osobou alebo fyzickou osobou s príjmami podľa § 6

veronikasad
11.03.19, 18:20
"Daňová turistika" na konci marca skončila ...

Anik
11.03.19, 18:23
asi tak

tina.mm
12.03.19, 07:59
Mohlo to byť zdanené zrážkovou daňou, ak nebola podpísaná dohoda o nezrazení dane ešte pred vyplatením.

topas103
12.03.19, 08:16
nebola uzatvorena dohoda o nezrazeni dane takze zdanit par.8 ods.1 ano?

tina.mm
12.03.19, 08:23
A bola stiahnutá zrážková daň?

topas103
12.03.19, 08:25
no takto mal viac zmluv o dielo a jedna bola nezrazena tu zdanim a ostatne boli vysporiadane pravdepodobne zrazkovou danou. tak poslali vyjadrenie od objdenavatela ze to uz je vysporiadane len som si to chcela overit...