leike
12.03.19,06:28
Dobrý deň, mám úplné stredoškolské vzdelanie.Pracujem v sociálnom zariadení na pozícií práčka v práčovní .Som zaradená v2.tarifnej triede, kde sú aj kolegyne so základným vzdelaním.Ako mám postupovať,aby ma zaradili do 3.tarif.triedy?ďakujem
avalik
12.03.19,08:17
prestúpiť na pracovnú pozíciu kde najnáročnejšia činnosť je zatadená do 3. PT
pri výkone práce práčky, môžeš mať aj 7 doktorátov a zamestnávateľ ťa nemôže zaradiť do vyššej PT

Zákon 553/2003
§ 5

Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried
(1) Zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z hľadiska jej zložitosti, zodpovednosti, fyzickej záťaže a psychickej záťaže, ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov, ktoré sú potrebné na jej vykonávanie.

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; ...
misoft
12.03.19,09:39
mimotemy
Postúpiť na funkciu "programátorka pracích strojov" :D:D:D