JAJA11
12.03.19,14:09
Študentka pracujúca na dohodu o brigáde u nás pracovala celý rok, uplatnila si nezdaniteľnú časť na seba. Vykonali sme jej ročné zúčtovanie. Dnes zistila, že mala ešte jednu dohodu, tak som jej vystavila II. časť ročného zúčtovania.
Teraz jej chcem pomôcť a vystaviť DP FO A.
Ako správne vyplniť DP. Je to riadne daňové priznanie alebo už sa považuje za opravné, keďže bolo vystavené ročné zúčtovanie?
Do DP vstupujú obidve brigády v plnej sume, alebo sa vypĺňa len tá, ktorá v ročnom zúčtovaní nebola uvedená a pridá sa len ročné zúčtovanie a II. časť RZ?
Katy a R
12.03.19,13:22
Ja by som povedala, že opravné DP (keď už bolo vykonané RZD - môže dôvod napísať dopoznámok) ... ale aj tu na Porade bolo písané, že v niektorých prípadoch stačí riadne?
pozri do poučenia ☺
Ale tak či tak - opravné DP sa robí rovnako, ako riadne (je tam len rozdiel, kde dáš krížik;)) - Urobíš normálne zo všetkých príjmov a doložíš doklady o príjmoch od všetkých zamestnávateľov.
https://www.porada.sk/314333-poucenia-na-vyplnenie-dp-za-rok-2018-a-post3079732.html#post3079732
JAJA11
12.03.19,13:38
Ďakujem, ale predpokladám, že musím doložiť aj ročné zúčtovanie komplet aj s časťou II., aby vedeli, že bolo vykonané RZ.
Katy a R
12.03.19,16:07
samozrejme - z jedného PP má potvrdenie o RZD a z druhého potvrdenie o príjmoch