gerco
12.03.19,15:43
Ahojte, najprv popisem aktualny stav a potom co hladam.

V kupelni som mal stary, este povodny (po kupe bytu) sprchovy box, ktory som vyhodil. Po nom zostali v obklade vsade diery po uchytoch. Aktualne tam chcem dat sprchovy kut (vana a sklenene dvere) uchyteny v stene (v obkladoch). Problem je, ze tam vsade budu vidiet tie povodne diery, takze chcem vymysliet nejake lacne, ale na pohlad, dobre riesenie, ktore by riesilo tie diery, pretoze byt idem dat do prenajmu. Urcitre si polozite otazku, preco tam nedam novy obklad. Ono, aj by som ho dal, ale ten povodny obklad uz nezozeniem. Neviem kde bol kupovany, nemam k tomu nic a bolo to uz velmi davno kupovane este povodnym majitelom a pochybujem, ze by sa to este vyrabalo po tolkych rokoch...

Takze hladam nieco vhodne cim by som oblozil/zakryl stenu za buducim sprchovym kutom. Napadlo mi nejake (mliecne alebo farebne) plexisklo, polykarbonat alebo nieco podobne, pripadne uvitam aj ine riesenia. Samorejme nieco, co je z hygienickeho, ale aj zo zdravotneho hladiska v najvyssom poriadku. Treba ratat s tym, ze tam pojde na to tepla az hurca voda, tak aby sa nic skodlive neuvolnovalo do ovzdusia.

Dakujem za kazdu konstruktivnu radu ci riesenie.

Pekny den
afrikánka
12.03.19,15:36
A keby si priložil foto? Že aké obkladačky, aké diery...
marleau
12.03.19,15:45
v rohu, kde je sprchový kút môže byť aj iný obklad ako vo zvyšku kúpeľne
gerco
12.03.19,16:26
Viem, ale do toho som moc nechcel ist lebo povodny obklad je dost specificky, ci uz vzormi alebo farbou a tiez nechcem ist formou prerabky kupelne. Hladam riesenie-material, ktorym by som vedel spravit pekny stenu za sprchovym a zakrtyl diery. To je ciel.