PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Vrátia mi dane pri vyplatení životnej poistky?



Mzdarka2
12.03.19, 15:41
Zdravím, zamestnanec dovŕšil určitý vek a bola mu vyplatená životná poistka, ktorú mu zdanili. Je dochodca a pracuje na dohodu. V poisťovni mu povedali, že zrazenu daň mu daňový úrad pri podaní daňového priznania vráti. Je to tak? Ďakujem

ivka70
12.03.19, 15:47
Daň vyberaná zrážkou od 1. 1.2018 (http://www.danovecentrum.sk/aktuality/dan-vyberana-zrazkou-od-1--1--2018-toptema-dc-7-2018.htm)

veronikasad
12.03.19, 15:47
Nevratia, poistné plnenie sa zdanuje zrážkovou daňou.

Katy a R
12.03.19, 15:49
pozri zák o DzP - príjem § 7 1e - je to zrážková daň § 43 - a je to vysporiadané.
v poisťovni sú srandisti .