martina1111
13.03.19,13:12
dobrý deň, dostali ste už niekto pokutu v súvislosti s GDPR? ak áno z čoho vyrátali výšku pokuty? momentálne nás úrad na ochranu údajov rieši, lebo nás jedna fešanda udala a vyzerá, že v danom kontrétnom prípade jej dajú za pravdu, aj ked horu dokumentov máme ok....
buchač
13.03.19,12:22
Sankcie sú jasne stanovené...tam sa nejak nič nevypočítava.
https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-podnikatela/pokuty-podla-gdpr
veronikasad
13.03.19,14:57
Juraj, nekrič - nikdy si nebol zamestnávatelom. Nepoznáme dôvody, prečo to tá "fešanda" urobila.... Urad si pri takýchto kontrolách takmer vždy nájde dôvod na uloženie pokuty ...
buchač
13.03.19,15:12
Veronka...takže asi takto :

- ak je príspevok na trt, tak malo byť hodnotenie "neužitočné"...nepovedal by som ani slovo...ale takto ?
- odpovedal som len na otázku
- výraz "fešanda" som použil rovnako, ako zadávateľka
- čo sa týka pokuty, aj zadávateľka sama uznáva, že sťažovateľka (nie udavačka) má pravdu
- čo sa týka výšky, tak je stanovený postup...či ?
Veď predsa ale ani súdy v rovnakej kauze nerozhodnú rovnako...

....a nekričím...len som zvýraznil podstatné k tomu "hodnoteniu"...
Alebo aj P.S. sa berie do príspevku ??? Pfuj...a snáď nie ?
veronikasad
13.03.19,15:18
Neriešim neužitočné, nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu - vždy odpovedám komentárom. GDPR je bič na zamestnávatelov, aj keď nepoznáme dôvod, prečo tohto konkrétneho na UOOU nahlásila.
buchač
13.03.19,15:33
Aj z textu sa dá vyberať. Ja som vychádzal len z nasledovného :
"... z čoho vyrátali výšku pokuty?"
===================
Sankcie sú jasne stanovené...tam sa nejak nič nevypočítava !!!!

Ak by aj niekto dostal pokutu, tak silne pochybujem, že by šlo o rovnaký prípad a teda aj rovnakú výšku pokutu.

Skončil som !
Katy a R
13.03.19,15:45
mimo témy! : Mínusku si môže dať každý, ako uzná za vhodné. Však nato tam sú. tak ozaj nechápem čo furt musíš komentovať, keď ju dostaneš ? Ubudlo z teba, alebo čo? .. stráášne ale stráášne nás to všetkých zaujíma .. a ešte komentovať, že koľko má hodnotiteľka vysokých škôl ..? (ako v škôlke)
Riešením by mohlo byť založenie vlastnej stránky a tam si určiť vlastné pravidlá:) ..?? Alebo si vy dvaja, resp viacerí založte tému - kde si toto budete vykrikovať navzájom .. - aby neboli tieto siahodlhé citácie v normálnych témach!
martina1111
14.03.19,09:05
dostal si už pokutu?
martina1111
14.03.19,09:19
super, budeme prví v tejto republike, ktorí dostanú pokutu....jednalo sa o mailovú komunikáciu - teda odoslaný mail , čo sa nedá vziať spat a jasné že odpovieme, odvoláme sa ....napíšeme 20 strán, úrad napíše 20 strán s paragrafmi nám.....takto si pokomunikujeme ale predpokladám, že v záverecnej faze niečo zapaltíme, uvedené oficiálne sumy sú mi na nič, pretože si nemyslím, že za 1 mail dostaneme pokutu v milionoch ale jasné že tento circus niečo stojí....