FSuzan
13.03.19,14:36
Dobrý deň, idem poprosiť o radu, 3 mesiace pred nástupom na materskú som sa zamestnala v dvoch zamestnaniach na tpp. Spĺňame lehotu 90 dni.predtym som bola zamestnaná 3,5 roka s tým že som dala výpoveď, 2 dni som bola nezamestnaná a potom som sa naraz zamestnala v dvoch zamestnaniach. Môžem dostať materskú z oboch zamestnaní?
Dakujem Vám za odpoved.
misoft
13.03.19,13:50
Katy a R
13.03.19,15:56
treba podať žiadosť o dávku z obidvoch poistení ... SP posudzuje nárok na dávku zvlášť z každého poistenia - či sú splnené podmienky - hlvane zákla 270 dní poistenia..
Podľa mňa máš nárok na dávku z dvoch poistení. samozrejme, rozhodujúce je ako rozhodne SP ;)
pozri https://www.socpoist.sk/podmienky-naroku--matka--otec-dietata-a-i---/1293s#04
FSuzan
13.03.19,16:12
270 dni splnených bolo len sa bojím toho že mi to nadviažu iba na jeden pracovný pomer. Nemôžem sa dopátrať k tomu či to budú akceptovať na oba aktualne pracovne pomery :/
Katy a R
13.03.19,16:18
každé poistenie budú posudzovať zvlášť - a to ukončené pripočítajú - klikla si na stránku?
A okrem toho - čo už iné terazky vymyslíš? len dať dve žiadosti a čakať;)
FSuzan
13.03.19,16:28
Áno, čítala som na stránke, dakujem :) je asi ťažko teraz sa na to spoliehať... presne ako hovoríš je to asi individuálne, podľa toho komu sa to dostane pod ruku na schválenie... :)
Katy a R
13.03.19,16:31
no určite to nie je individuálne!!! - to som nikde nepísala! - nemysli si, že si môžu priznať dávku jednému tak a druhému inak :) . Budú postupovať podľa zákona☺