Enny87
13.03.19,17:08
Ahojte,,,potrebovala by som poradiť ohľadom daňového priznania typu B,,,
Ide o prijem podľa § 8 odst. 1 písm.a,,,,, posudzovaný podľa zákona č. 595/2003 Z.Z.

Pokiaľ viem tak sa zdaňuje príjem nad 500 € a platia sa aj poistné odvody z tohto príjmu?

Ďakujem
veronikasad
13.03.19,17:17
na základe čoho je príjem vyplácaný ?
Katy a R
13.03.19,17:23
pokiaľ viem, tak zástupcovia vlastníkov majú dohody podľa ZP - teda spadajú pod § 5 z oDzP, aspoň také potvrdenia som ja doteraz videla.
Ak by aj mali nejakú ZMLUVU - ktorá by spadala do § 8?? - tak takýto príjem ide do DP aj od výšky 1 eura (iné príjmy). pretože platiteľ si to dá do nákladov! - prečítaj si pozorne ten § 8 odst 1 a
už iná vec je - ak daňovník má len všetky zdaniteľné príjmy do výšky 50% NČZD - tam platí § 46a
Enny87
13.03.19,17:36
No práveže ja mam len to potvrdenie z bytového podniku, ktoré hovorí o vyplatení sumy z prostriedkov fondu oprav a udrzby bytoveho domu. Je tam jasne uvedené že je to podľa zákona č.595/2003 §8 odst.pism a,,,
Danovnik nema prijmy len do 50 % výšky NCZD.
Čiže to tým pádom hodím na 17 riadok danoveho priznania oddiel VIII. a celý príjem za tuto cinnost zdaním?
Katy a R
13.03.19,17:41
no neviem z FO? - žeby si to bytový podnik nedal do nákladov ?? vyzerá to ako ťah, ako obísť zdanenie ;) (že ako promptne vieme reagovať na sprísnenie v zákone?) - nemá na to žiadnu zmluvu?
Enny87
13.03.19,17:46
Ako ja už som mimo z toho chorá,, ,mne to príde tak, že ten príjem mu vyplácaju obyvatelia bytov prostredníctvom toho fondu,,akokeby tam bol bytový podnik len nejakym medzičlánkom ...
Anik
13.03.19,17:46
Katka to určitéééééééééééééé
Enny87
13.03.19,17:49
na základe zápisnice zo schodze vlastníkov bytov.
Katy a R
13.03.19,18:04
konieckoncov, obhajovať si to bude daňovník, ak bude treba ?? - a keď máš také potvrdenie - ja by som sa asi zariadila podľa toho (veď vieš, papier nepustí ;) .) - ale tiež by som mala hlavybolenie☺
Ja si myslím, že v krátkej dobe budú zmeny v tomto paragrafe - resp nejaké upresnenia ??
Enny87
13.03.19,18:08
Čiže: príjem -500 € = daň,,,,a další rok si može do výdavkov zahrnuť zaplatené poistné?