carolitos
15.03.19,14:18
dobry den, chcel by som sa spytat jednu vec. som na PN a poberam nemocenske davky. mam planovanu hospitalizaciu , bude vyplacanie nemocenskej davky nadalej pokracovat ako doteraz? dakujem za odpoved
Katy a R
15.03.19,13:20
dávka ti patrí dovtedy, dokedy bude DPN trvať. samozrejme - treba do SP doručiť na konci mesiaca potvrdenie o trvaní DPN (lístok na peniaze tomu hovoria☺
carolitos
15.03.19,13:24
dakujem za odpoved a este na spresnenie to iste plati aj ked je PN vystavena na inu diagnozu ako tu ktorej sa bude tykat hospitalizacia?
Katy a R
15.03.19,13:27
ale tak to ti už povie tvoj lekár, že či ukončí? a dáš si v nemocnici vypísať novú DPN (ak by tam bolo aj nejaké dlhšie obdobie do hospitalizácie?) - alebo môže normálne pokračovať, lekár to zdôvodňuje.
alebo ak by to nebolo v jeho kompetencii, zariadiť pokračovanie - postúpi inému lekárovi - a DPN môže naďalej trvať - tá istá. (toto tebe asi netreba - to len pre ženy tento prípad☺)
carolitos
15.03.19,13:30
no praveze moj obvodny lekar ma ponechava na PN aj nadalej, ja len ci to ma nejaky suvis s tou hospitalizaciou, kedze obvodny povedal ze pre tlacivo na penazite davky si mozem niekoho poslat pocas mojej hospitalizacie a toto vyda ku koncu mesiaca. skor ma zaujima ci nieje potrebne mat vystavene potvrdenie z nemocnice, ked budem mat od obvodneho
Tweety
15.03.19,13:31
Nie,nie je potrebné, keďže tvoja DPN už trvá.
carolitos
15.03.19,13:37
dakujem