Jozef Mihál
19.11.04,15:57
Zdá sa, že dozrel čas na založenie "kontroverznej" témy - ktorá dôchodková správcovská spoločnosť je "naj".
Nike
23.11.04,16:27
Zdá sa, že je ešte skoro na túto tému. Ale mám otázku, Tatrabanka stojí za Alianz SS?
Magma
24.11.04,13:13
Áno, všetky spoločnosti sú uvedené na stránke Úradu pre finančný trh., www.uft.sk (http://www.uft.sk).
draik
27.11.04,18:48
Som zvedavý, ako sa "ústretový" postup niektorých poisťovní vo veci povinného zmluvného poistenia prejaví na rozložení síl v starobnom dôchodkovom sporení. Predovšetkým v prípade Allianz-DSS, ktorá zrejme vytočila mnoho motoristov.
Jozef Mihál
30.11.04,07:18
Tak, Credit Suisse-u zakázali reklamu na švajčiarsky dôchodok...čo si teraz počneme, keď tie dôchodky budú môcť byť len slovenské, achjaj.

...čo tak radšej ponúknuť nižšie poplatky za správu fondov ako tých kartelovo dohodnutých 0.08%, klienti, ktorí vedia počítať aspoň do tých 0.08, by sa len tak hrnuli.
Braňo
30.11.04,07:47
Nesmieme zabudnúť, že švajčiarsky dôchodok nám budú počítať zo slovenského vymeriavacieho základu.
ANNA
30.11.04,08:17
Ak sa mám priznať, tak o konkrétnych DSS viem veľmi málo. Uvedomujem si rozdiel medzi jednotlivými piliermy dôchodkovej reformy. Ale o rozdieloch medzi jednotlivými DSS viem veľmi málo. A keď už tu táto téma je, verím, že sa dozviem viac informácii. Pozrela som si stránky jednotlivých spoločností a pravdu povediac nie som múdrejšia. Keď si pozriem výsledky hlasovania mám sa chuť opýtať Prečo práve tá ( či oná )? Je to skutočne len v mene spoločnosti? A keď už je to ozaj len na mene tak ma naozaj prekvapil výsledok.
Jozef Mihál
30.11.04,08:36
Ja by som hlasoval za Pohodu - lebo sú sponzorom HC Slovan.
Nike
30.11.04,08:39
Nežartujte, veď v Slovane nevedia hrať hokej, tak ako to môže dopadnúť s dôchodkami?
Jozef Mihál
30.11.04,08:42
No tak vážne. Ja by som si vybral tú DSS, kde niekto z mojej rodiny, alebo kamarát a pod. robí sprostredkovateľa a doprial mu tak tých 1500 Sk, čo dostane za moju dušu. A po roku prestup tam, kde to bude ozaj dobré.
ANNA
30.11.04,09:54
p. Mihál dobrá rada, len sa ubezpečujem v tom, že medzi nimi až taký veľký rozdiel nebude a ide len o meno. No len viem kam by som určite nedala - Allianz, a to len pre veľmi zlé skúsenosti s poistením. Neviem si potom predstaviť aké by som mala problémy s dôchodkom. Ale aj tak počkám, čo ktorá bude sľubovať aj keď je pravdou: Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú.
vladan
30.11.04,09:56
A po roku prestup tam, kde to bude ozaj dobré.... ale sú tu predsa nejaké poplatky za prestup, hm? či to nem dóležité? :-)

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=41430
dvd
30.11.04,10:24
Kartelova dohoda o 0,8% a 1% atd je zrejmá, ale cim viac sporitelov v jednej DSSke tym vacsi predpoklad, ze v buducnosti prave tá zľaví.

Tiež dám zarobiť kamarátovi.
vladan
30.11.04,10:26
... no od nového roku sa môžme tešiť aj na takých "kamarátov", o ktorých sme možno pár rokov nepočuli, ale "zázračne" si na nás spomenuli ... čo asi budú chcieť? ... asi len ako sa nám darí :-)))
Jozef Mihál
30.11.04,10:30
Poplatky za prestup v dnešnom zákone naozaj sú uvedené, ale práve sa to novelizuje (na dnes začínajúcej schôdzi NR SR, občania pozor, NR zasadá !) a novela má poplatky za prestup zrušiť.
Jozef Mihál
30.11.04,10:31
Kamarát je preto kamarátom, lebo možno niečo z tej jeho tisícky "poplatí". Ale pssst, zákon toto zakazuje.
Jozef Mihál
30.11.04,10:45
Inak to 1% je za správu účtu a je zákonom pevne dané. Takže v tom sú DSS-ky nevinne.
Ale práve preto, že cieľom je získať čo najviac duší, sa im čudujem, že nevyhlásia poplatky za správu fondu povedzme 0,01% - pri tom (malom) majetku, ktorý tam bude počas prvých 2-3 rokov je to aj tak jedno...
mano
11.12.04,10:12
Ak to správne chápem, poplatky sú stanovené iba za predčasný prestup (skôr ako po roku). "Normálny" prestup (prvý krát po roku a potom každých 6 mesiacov) je podľa súčasného i novelizovaného znenia zákona bezplatný. Presun medzi jednotlivými
fondmi v rámci jednej DSS je rovnako zadarmo.
Aj tak dosť pochybujem, že slovač bude úzkostlivo sledovať zhodnotenie svojich peňazí a podľa toho preskakovať z DSS do DSS.
Príjemný deň.
Jozef Mihál
11.12.04,10:50
Novela je na svete. Takže - poplatky za prestup neexistujú a prestup bude prvýkrát možný po roku a všetky ďalšie po polroku. Kto si "svoj" fond nebude sledovať, ten si dôchodok skutočne nezaslúži.
felixh
11.12.04,11:06
To mi hovorite zo sdrca p.Mihal a POHODA je tiez moja favoriťka ...
hron
11.12.04,14:15
Prezradte mi, ci sa mylim, ak jedinym limitujucim faktorom pre vstup do II. piliera je len minimalna dlzka sporenia 10 rokov a vek nerozhoduje.
Jozef Mihál
11.12.04,14:31
hron - presne tak to je. Pokojne môže 60-ročný kamikadze ísť do II.piliera, ak si verí ešte 10 rokov potiahnuť a platiť odvody. V každom prípade zákon z titulu veku ani z titulu dĺžky doby sporenia nikomu nezakazuje do II.piliera vstúpiť. Ale ten, kto neodsporí 10 rokov, bude mať smolu - svoje úspory už neuvidí (jeho dedičia áno).
Bubika
11.12.04,15:15
skutocne aktualna tema. Real je taky, ze vsetky DSS zo zakona mozu "slubovat" len rovnake podmienky. Mne z toho vyplyva, ze podpisem tomu, kto na mna najlepsie zaposobi, najlepsie vysvetli, prejavi zaujem o cloveka a nie o 1500 za dusu. Absolvovala som sedenie so zastupcami viacerych DSS, dokonca v jednom pripade (mojho vlastneho financneho poradcu) som sa nedozvedela, ktoru DSS zastupuje, vraj je to este tajne (bolo to v oktobri). Bolo to na pobavenie, pretoze som sa od neho takmer nic nedozvedela - pretoze on vie, ze to mam uz urcite nastudovane a mam ohromny prehlad, tak nema pre mna nic novehttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif ????....!!! ale pri odchode mal pre mna predsa len 1 info - a to: no ak sa rozhodnes, ze do toho ides, tak mi zavolaj, ale dovtedy nikomu nepodpis. Situacia je taka, ze samozrejme to podpisem s niekym inym, kto aj napriek mojej "scitanosti a prehladu" bol ochotny odpovedat na moje otazky....
A jednu mam aj na Vas - kedy sa chystate "upisat svoju dusu"?????http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif 1.1.2005 alebo budete takticky vyckavat? Ja som sa najskor docitala vyhody rychleho vstupu a za par tyzdnov na e-novinach, ze neponahlat.... - to len na margo

vsetkym pekny den
hron
11.12.04,15:58
Aleved iste, prave o tych "dedicov" mi ide. Mna od roboty vynesu... ( nie zamestnania :-)). A strkam presne take iste peniaze ako len do I. piliera.
Zaruky nie su ani v jednom z nich. Tak aspon nejaka navratnost...
Jozef Mihál
12.12.04,13:05
Ad Bubika - ja osobne sa do II.piliera nechystám, ako ne-zamestnanec a ne-SZČO neplatím odvody do SP, takže aj keby som chcel, do II.piliera vstúpi nemôžem.
Ale keby bolo keby a bol by som rozhodnutý pre II.pilier, tak idem čím skôr.
AdaG
12.12.04,19:05
Tiež sa prikláňam k názoru, že čím skôr začnem sporiť na vlastnom účte, tým menej stratím v "čiernej štátnej diere"-teda zmluvu uzatvorím ešte teraz v decembri (resp. v januári), aby už januárový odvod išiel na môj účet.
Čo sa týka naháňania klientov, stretla som sa s podnikavcami zastupujúcimi práve Allianz, ktorí za zmluvu ponúkajú 400-800 Sk za hlavu. No pre mňa je to signál, že v žiadnom prípade k nim nie - keby boli dobrí, nepotrebovali by si loviť duše.
Odporúčam Credit Suisse, veď keď hospodária s peniazmi ľudí zo 60 krajín sveta, tak dokážu zhodnotiť a neznehodnotiť aj tých pár šupíkov, čo si nasporí budúci slovenský dôchodca.
aladin
13.12.04,05:46
Manyelka ma 3 pilier v credit suisse... Som s credit suise viac spokojnz ako mojou stabilitou , co sa tzka 3 pilieru. Uz navam vsak že credit suise v 2.pilieri ide dost agresivne... napriek tomu sa tam poistim (vstupim) , lebo mam dobre skusenosti s 3 pilierom... Tak usmevne ma napadlo ... a akz maju vlastne svajciari dochodok :-))))
Bubika
13.12.04,07:41
Ja som tiez toho nazoru, ze cim skor, tym lepsie, resp. tym skor mam cosi nasporene ozaj pre seba alebo pre svojich. Mna celkom oslovilo ING, ale este nie som rozhodnuta - coskoro vsak tak urobim, aby uz za januar putovalo 9% tam kde ma.
Polovica lovcov dusi to robi len pre vidinu rychleho zisku - co je aj pravda, ak na to samozrejme ma dannosti. Lenze to je to, co mi na tom prave vadi, a to sa uz zacinam opakovat, ze im nejde o cloveka ako takeho, ale len o tu proviziu. Tu mi vychadza, ze som si mala aj ja urobit skusky a sama seba poistit - aspon by som mala istotu, ze mi ide o cloveka - aj ked len o seba :O)
Jozef Mihál
13.12.04,08:08
Neviem, či sa Vám podarí sporiť už za január. Mechanizmus uzatvorenia zmluvy je taký, že ak aj hneď 1.januára uzavriete zmluvu, prvý príspevok môže ísť do DSS až za február.
Bubika
13.12.04,08:59
Neviem, či sa Vám podarí sporiť už za január. Mechanizmus uzatvorenia zmluvy je taký, že ak aj hneď 1.januára uzavriete zmluvu, prvý príspevok môže ísť do DSS až za február.
planujem uzatvorit do konca tohto tyzdna, lebo tato skutocnost mi je znama.
Aj tak dakujem za upozornenie.

Pekny den
Bubika
13.12.04,09:39
a nakoniec budeme mat z biznisu DSS cosi vsetci :0)
aladin
14.12.04,12:25
viete ze vraj okrem poplatku max vo vyske 1 percento + max 0,08 percent pri zmene sa plati depozitarovi nieco ?? vraj 1,5 percent nepoculi ste nieco take ?
vladan
14.12.04,12:29
viete ze vraj okrem poplatku max vo vyske 1 percento + max 0,08 percent pri zmene sa plati depozitarovi nieco ?? vraj 1,5 percent nepoculi ste nieco take ?
aladin, pozri si príspevok číslo 19 od Jožko Mihála (v tejto téme) :-)))
lepotka
14.12.04,13:11
Prečo si neurobíte licenciu a neidete zarábať tie ťažké peniaze o ktorých hovoríte že zarábajú tý čo to robia?
Na licenciu treba sa naučiť iba 600 otázok a máte to v suchu.

Je som bola na tie skúšky a to iba preto aby som mala možnosť si trochu privyrobiť pri práci v účtovníctve - za čo zarobím toľko že mi to možno vystačí z mesiaca na mesiac.

Myslím že každý má príležitosť zarábať také peniaze a nie len breptať, že iní zarábjú. Oni na to majú povahu a vy nie, lebo Vás rozčuľuje chodiť za niekym a ponúkať mu niečo.

"Každý má možnosť, len ju treby využiť!"
bepo
14.12.04,13:13
p.Mihál-byť ne-zamestnanec a ne-SZCo a pritom nebyť ne-zamestnaný a ne-platiť odvody do SP-to je iba konateľ bez odmeny a platu?
Jozef Mihál
14.12.04,13:27
p.bepo - nerozumiem otázke, je veľa ľudí, ktorí nie sú zamestnanci, nie sú SZČO alebo aj sú, ale nie sú povinne poistení v SP) a nemusia byť ani konateľmi.

Všetci tí, ktorí od 1.1.2005 do 30.6.2006
- nie sú zamestnanci
- nie sú povinne do SP platiace SZČO
- nie sú dobrovoľnými platcami dôch.poistenia do SP
- nie sú študentami alebo registrovanými nezamestnanými
- a boli už niekedy poistení v SP,
nemajú ako vstúpiť do II.piliera.
bodliak
14.12.04,13:40
Pan Mihal, a zotrvate v tomto postaveni alebo uvazujete o vstupe ?
Viem, aj ja by som radsej nikam nevstupoval, nic neplatil a o 30 rokov nic nepytal, ale ...
Jozef Mihál
14.12.04,13:47
Pevne zotrvám v tomto postavení, páči sa mi to.
Volám to 0-tý pilier. A o 30 rokov budem niečo možno pýtať od mojich dobre vychovaných detí, isto iste mysliacich na svojich rodičov. Viď rozprávka o troch grošoch.
bepo
14.12.04,18:54
p.bepo - nerozumiem otázke, je veľa ľudí, ktorí nie sú zamestnanci, nie sú SZČO alebo aj sú, ale nie sú povinne poistení v SP) a nemusia byť ani konateľmi. Až tak veľa ich zase nebude,štát si dáva pozor na takéto veci.Len ma zaujímalo aký máte status- autor? konateľ?
Jozef Mihál
14.12.04,19:19
To sú otázky na telo, takže no comment.
aladin
15.12.04,05:13
aladin, pozri si príspevok číslo 19 od Jožko Mihála (v tejto téme) :-)))no ja len preto lebo som sa bol informovat u jednej dss a vstatute to tam mali napisane...
Jozef Mihál
15.12.04,20:51
Poplatky, ktoré zaplatí sporiteľ:
1. 0,00% až 0,08% mesačne správcovi za správu fondu
2. 1% z každého vloženého príspevku správcovi za správu účtu
3. 0,5% z každého vloženého príspevku Soc.poisťovni ako odmenu za služby, ktoré pre II.pilier poskytuje.

Neexistujú žiadne poplatky za prestup medzi fondami.
Neexistuje žiaden poplatok, ktorý by sporiteľ mal platiť depozitárovi. Depozitárovi bude platiť správca.
aladin
12.01.05,11:44
Možno ste postrehli info že kolko ludi vstupilo do 2.piliera, a postrehli aj info že polovicu vsetkých ma jedna DDS a o zvyšnu polovicu sa delia zvyšný siedmy. Trufnete si tipnut ktora má až polovicu "poistencov"
vladan
12.01.05,12:05
môj tip je All....z
Monika
12.01.05,12:56
ja by som tipla cslife :-)
zuzana11
13.01.05,08:15
V našom okolí vyhráva All...z
marianna
08.02.05,09:34
Vedel by mi niekto poradiť,kto má podrobné info o II.pilieri. Kamarátka je na materskej, alebo asi rodičovskej, končí jej tento rok v novembri. Oplatí sa jej vstúpiť do II. piliera teraz? Čo ak sa po materskej nezamestná? Možno tu už taký prípad je vysvetlený, ale pravdupovediac, nechce sa mi hľadať.
Jozef Mihál
08.02.05,09:45
V najnovšom Trende machruje môj kamarát Dušan Doliak, že oni, teda Credit Suiss, zatiaľ vyhrávajú v počte získaných klientov.
vladan
08.02.05,10:20
... dokelu! ... kto mi zobral môj TREND!!! :D
Jozef Mihál
08.02.05,11:02
Vlaďa, čo tak www.etrend.sk, máš niekde poruke internet?
vladan
08.02.05,11:05
Jožko, keď nájdem internet, tak kuknem :D ... ale niekde (asi v Trende) som čítala, že hranicu 50tis poistencov presiahli doposiaľ iba Credit, Allianz a Generali ... ale ako môže tvoj kámo vedieť, že oni sú najsamlepší? to má najatého nejakého spicľa? :D ... ááábo fakt iba machruje:p
Jozef Mihál
08.02.05,11:09
Machruje, ale zrejme má pravdu.
1. SP priebežne zverejňuje, koľko dokopy je už sporiteľov - je to niečo cez 400tis. ľudí
2. Každá správcovská spoločnosť vie, koľko zmlúv má zaregistrovaných.

Z bodov 1. a 2. vyplýva, že ak napr. Credit Suisse vie, že má 200tis.zmlúv, tak vie, že má 50% podiel na trhu a je jasný líder.
vladan
08.02.05,11:10
no dobre ... ukecal si ma :D
Jozef Mihál
08.02.05,11:11
Sa kľudne zaregistruj inde, keď myslíš.
vladan
08.02.05,11:13
joj Jozef, nešlo o "naj" DSS, ale o to, že tá infoška je asi správna :D ... apropo, ja sa ešte hrám na toho brouka (neviem aký presný má prívlastok) ... jáj, mŕtvy :D
Jozef Mihál
08.02.05,11:18
No už som sa tešil, že mi Dušan (ktorý isto iste tajne číta Poradu) posunie nejakú províziu za Tvoju dušičku a Ty si ma takto sklamala...
vladan
08.02.05,11:21
Jožko, nabudúce :D
J. Mushroom
08.02.05,12:13
Vie niekto z Vás, či je nejaká právna norma, ktorá povinne ukladá
niektorým ťažším pracovným kategóriam doplnkové dôchodkové poistenie ?
Môj muž pracuje v chemickom priemysle, zavolali si ich na personálne oddelenie, kde dostali túto informáciu a pripravený návrh zmluvy do poisťovne Pokoj. Je to korektné ?
Braňo
08.02.05,12:43
Je to "korektné" pre toho sprostredkovateľa. Nie pre zamestnancov. Bežné praktiky.
aladin
24.06.05,12:45
Vie niekto z Vás, či je nejaká právna norma, ktorá povinne ukladá
niektorým ťažším pracovným kategóriam doplnkové dôchodkové poistenie ?
Môj muž pracuje v chemickom priemysle, zavolali si ich na personálne oddelenie, kde dostali túto informáciu a pripravený návrh zmluvy do poisťovne Pokoj. Je to korektné ?ASI NIE ale preco by si to nevyužila vsak budes prispievat 50 sk a zamestnavatel nech ti prispieva hoc aj 500-600 ,
ja vtom osobne nevidim problem mam 3 pilier od zaciatku ako s aspustil cca 4- 5 rokov
nezábudka
24.06.05,13:55
Ak máte záujem o informácie o DSS, napíšte, čo Vás zaujíma. Odpoviem.
nezábudka
24.06.05,13:59
Seriózny sprostredkovateľ túto vec nepotrebuje robiť, ani ak je kamarát. Buď sa správa ako profesionál alebo je to len brigádnik, ktorý skôr či neskôr z oblasti finančného trhu vypadne.
nezábudka
24.06.05,14:07
Doplnkové dôchodkové sporenie ( po starom bolo poistenie ), je výhodné pre tých, ktorým prispieva zamestnávateľ čím väčšou sumou a hlavne ak oni nemusia vôbec alebo prispievajú minimálne. Inak to má tak nízke zhodnocovanie, že sa to neoplatí a využila by som iné, lepšie možnosti.