daska64
25.08.06,09:30
Ahojte poraďáci,
viem že moje otázka nesúvisí s danou témou, ale je vás tu najviac prihlásených preto som to zaradila sem.
Moja otázka znie - má niekto z vás skúsenosti s výučbou angl. cez spoločnosť Taxus? Ponúkajú súbor 12 CD a sľubujú rýchle naučenie jazyka formou podprahového vnímania. Stretol sa s tým niekto z vás?
Ďakujem za ohlasy.
:)
duficek
25.08.06,07:43
je to ako s chudnutim bez namahy z telesopingu...
Jozef I
25.08.06,07:47
Ponúkajú úplne iný spôsob výučby jazyka. Ale v každom prípade sa treba pri tom učiť. Je to čisto na človeku. Je to zaujímavý spôsob ale neviem či funguje. Majú všade reklamu a je to presne tak ako v nej píšu. Ale či sa človek podľa toho naučí, tak to neviem lebo som to neskúšal a ani nikoho takého nepoznám. Ale metóda je zaujímavá a zdá sa aj reálna. :)
Hlinkovx
25.08.06,07:52
mám taxus learning ....nemčinu a aj angličtinu
- počúvala som to asi pol roka...pri angličtine pravidelne prídem pri tretiu lekciu a zaspím:D ...s nemčinou nakoľko jej rozumiem predsa len viac, je to v pohode..
ale môj osobný dojem je, že z toho sa jazyk nedá naučiť..
skôr by som povedala....že dopletie aj slovenčinu:D:D
skôr je to na opakovanie slovíčok, možno na rozšírenie slovnej zásoby
ale podľa môjho názoru existujú programy, ktoré sú omnoho lepšie
aj keď je človek v zahraničí, neučí sa jazyk tým ,že si to skomolí do slovenčiny, ale tým, že na svoju rodnú reč rýchlo zabudne a bude vyprávať iba jazykom v danej krajine
to je podľa mňa jediná a trvalá cesta k naučeniu sa jazyka...
nakoľko to, čo my sa tu učíme, je slovenská angličtina a slovenská nemčina

ale to človek zistí, až keď ide do tej ktorej krajiny
JanaSys
25.08.06,08:00
Aj mám problémy s hovorenou angličtinou. Tiež ma ten Taxus zaujal, lenže sme si ho nemohli dovoliť. Sylvi díky moc za názor, naozaj pridrahá investícia na pol roka. V DCA robia zase týždenný kurz angličtiny s tou alfa hladinou. Už som uvažovala aj nad tým. Nemá s tým niekto skúsenosti?
Jozef I
25.08.06,08:08
Podľa mňa alfa hladina je ešte väčšie vyhodenie peňazí. :D
Nika
25.08.06,08:09
Aj mám problémy s hovorenou angličtinou. Tiež ma ten Taxus zaujal, lenže sme si ho nemohli dovoliť. Sylvi díky moc za názor, naozaj pridrahá investícia na pol roka. V DCA robia zase týždenný kurz angličtiny s tou alfa hladinou. Už som uvažovala aj nad tým. Nemá s tým niekto skúsenosti?

Moja známa bola na takomto týždňovom kurze. V alfa hladine počúvali angličtinu asi hodinu denne- to bolo v rámci relaxácie. Inak sa doslova drvili jazyk- neustále opakovali slovíčka , vety, gramatiku ......8 hodín denne. Ale naučila sa dosť - bol to len základný kurz.
Hlinkovx
25.08.06,08:13
Jani..ta hádam si nemyslíš, že som to kupovala :eek: :D:D
ta zase nekúpim niečo, čo neviem...či to funguje

neuznávam tieto rýchlo výučby...sama som si to vyskúšala v nemecku....a podobnú skúsenosť má dosť ľudí.., ktorí vycestovali do zahraničia
tu som sa učila nemčinu 4 roky maturovala som z nej..a myslela som si, že ju ovládam na celkom dobrej úrovni, nemala som problém sa povyprávať s ľudmi, ktorí nemčinu ovládali...
ale prišla som do nemecka./ - dialekt a podobné veci - a to že vraj som bola v oblasti, kde sa hovorí dosť čistou nemčinou/..a som len na nich pozerala, o čom to hovoria..
za dva mesiace môžem povedať, že to bolo už lepšie...a po 6 mesiacoch žiadny problém s písaním, rozumením čítaním a tak jednoducho som začala myslieť ich spôsobom...
po ročnom pobyte som sa zase nevedela asi 2 roky zbaviť slovíčok, ktoré som tam dosť často používala a ktoré sa mi automaticky preniesli do slovenčiny :D
Hlinkovx
25.08.06,08:17
a ešte čo sa týka drvenia slovíčok ..neviem..podľa mňa to nie je spôsob

mala som super učiteľku v Nemecku..nevedela asi slovko slovensky...ale vždy prizvukovala..že najlepšie je, keď slovíčko, ktoré nevieš, Ti niekto vysvetlí dookola ..jednoducho ti ho vysvetlí slovíčkami, ktoré ovládaš...také slovíčka si navždy zapamätáš ..a fakt je to na 100% pravda..mám to odskúšané...
takže za celý môj pobyt som slovník ani raz neotvorila...a dobre som urobila..vždy som sa pýtala..a niekto sa vždy našiel..kto mi to vysvetlil.:D
JanaSys
25.08.06,08:28
Ani ja nechcem kupovať. Rada by som to ale mala doma na odskušanie. Ak mi vieš nejako pomôcť, pošli mi SS.

Ja mám ten problém, ktorému sa hovorí blok, alebo tak nejako. Sama alebo v mailoch nemám problém komunikovať po anglicky - nie s Angličanom, ale žiaden problém s Nemcom, ktorý hovorí po anglicky. Už asi vieš, že zbieram kinderká (mám to v podpise) a tam si proste bez angliny neporadím.

Ale ak ma niekto osloví po anglicky, dokonca aj viem, čo mám povedať, ale neotvorím ústa. Vraj len potrebujem kecať, kecať a kecať. Preto ma tie CD zaujali. Nepokecáš si, ale možno by pomohli zbaviť sa môjmu podvedomiu strachu z rozprávania.

Inak kedysi som mala podobný problém s ruštinou. Pokiaľ som na nebiflila celú vetu naspamäť, nebola som schopná nič vlastné vytvoriť . Potom raz v pred koncom tretej triedy som bola prinútená 3 dni od rána do večera doslova prejsť celú účebnicu, fakt som ju drvila. A od štvrtej triedy som tak dokázala improvizovať, že najväčší postrach sa zrazu stal malinou. Učiteľka nechápala. Samozrejme, že teraz už z toho zase nič neviem.
Martinella
25.08.06,08:31
Skúste si pozrieť stránku www.teos.sk (http://www.teos.sk). Zdá sa mi to reálnejšia forma výučby. Samozrejme okrem samoučby životom-teda osobne na mieste, bez možnosti dorozumieť sa inak. Sama som sa takto naučila taliansky a to som predtým nevedela ani ň. To je neprekonateľný spôsob ako sa naučiť perfektne akýkoľvek jazyk.
Hlinkovx
25.08.06,08:41
osobne sa mi najviac osvedčili ..angličtina do ucha..angličtina bez knihy a pera... to je čisto v podstate na počúvanie...a potom klasické headway..
a ďalšia super vec, ako sa rozkecať je podľa mňa nainštalovať si skype, msn alebo iný komunikátor....a vyhľadať si niekoho, kto má chuť komunikovať v tej danej reči a už to potom ide...blok zmizne ...

jasné..ten teacher je tiež dobrý systém...
navyše sa tam dajú aj knižky otvárať...a tie niekto predčítava...dá sa tam nahrať vlastná výslovnosť...a tak..
Hlinkovx
25.08.06,08:45
Jani..odchádzam dnes na dovolenku.príde 4.9....ale potom sa môžeme dohodnúť...len mi to musíš pripomenúť..bo ja som sklerotik..
daska64
25.08.06,09:19
Ďakujem vám všetkým za vaše postrehy a názory. Nemám možnosť vycestovať do zahraničia kde by som bola donútená sa ten jazyk naozaj naučiť prirodzenou cestou. Ďakujem aj za kontakt na ďalšiu www stránku. Pôjdem si teda vypočuť ukážku lektorky a zvážim. Alebo si zbalím batoh a poďho do sveta? :-)))
:mee:
Hlinkovx
25.08.06,09:23
ináč tu sa už preberala angličtina..skús si to pozrieť ....
je tam aj pár llinkov na nejaké stránky
http://www.porada.sk/t8599-anglictina.html?highlight=angli%E8tina
bendži
25.08.06,09:25
tiež mám mnoho vecí audio aj knihy z angličtiny a niečo aj z nemčiny, aj taxus aj angličtinu bez knihy a pera, dalej po anglicky za 4 tyzdne - to je tiez slusne spracovane, mozem poskytnut... viem to dat vsetko na net, kde by ste si to len stiahli
daska64
25.08.06,09:43
tiež mám mnoho vecí audio aj knihy z angličtiny a niečo aj z nemčiny, aj taxus aj angličtinu bez knihy a pera, dalej po anglicky za 4 tyzdne - to je tiez slusne spracovane, mozem poskytnut... viem to dat vsetko na net, kde by ste si to len stiahli

To vážne?! Bolo by to perfektné, ak by to išlo. Jasne že by som mala záujem. Majiteľ firmy ma stále podpichuje kedy už konečne budem hovoriť po anglicky. Máme kontakty aj so zahraničím, plánuje sa ďalšie rozširovanie podnikateľskej činnosti, tak ma tlačí do tej angliny. Super, ďakujem za veľkú pomoc. Učiť sa to už budem sama, sľubujem. :-))) :p
bendži
25.08.06,11:02
v poriadku, keďže vidím, že záujem by bol, cez víkend sa s tým trochu pohrám a zavesím to niekde na net a sem potom vycapím adresu, kde to nájdete :)

prípadne ak má niekto nejaké iné veci, tiež to tam potom môžeme dopĺňať... aj ja budem len rada, anglinu viem, no keďže ju nepoužívam teraz veľmi, zabúdam.. a ja by som sa chcela zase priučiť niečo z nemčiny, tam ani nemám veľa materiálov..
Orim
19.09.06,18:28
Ani ja nechcem kupovať. Rada by som to ale mala doma na odskušanie. Ak mi vieš nejako pomôcť, pošli mi SS.

Ja mám ten problém, ktorému sa hovorí blok, alebo tak nejako. Sama alebo v mailoch nemám problém komunikovať po anglicky - nie s Angličanom, ale žiaden problém s Nemcom, ktorý hovorí po anglicky. Už asi vieš, že zbieram kinderká (mám to v podpise) a tam si proste bez angliny neporadím.

Ale ak ma niekto osloví po anglicky, dokonca aj viem, čo mám povedať, ale neotvorím ústa. Vraj len potrebujem kecať, kecať a kecať. Preto ma tie CD zaujali. Nepokecáš si, ale možno by pomohli zbaviť sa môjmu podvedomiu strachu z rozprávania.

Inak kedysi som mala podobný problém s ruštinou. Pokiaľ som na nebiflila celú vetu naspamäť, nebola som schopná nič vlastné vytvoriť . Potom raz v pred koncom tretej triedy som bola prinútená 3 dni od rána do večera doslova prejsť celú účebnicu, fakt som ju drvila. A od štvrtej triedy som tak dokázala improvizovať, že najväčší postrach sa zrazu stal malinou. Učiteľka nechápala. Samozrejme, že teraz už z toho zase nič neviem.


Jani na budúcom stretku dáme na túto tému reč - štúdium v hladine ALFA ak budeš chcieť a skúšanie rôznych CD jazykových.
Rozalka
26.10.08,16:20
Hľadala som čosi o taliančine, ponúkla sa mi aj táto dávno zabudnutá téma. Musím sa zastať Taxus-u, pred cestou do USA som sa pomocou Taxus naučila ako-tak fungovať na letisku, aj pri cestovaní vlakom. Pri ostatných aktivitách som mala so sebou hostiteľa, takže to bolo bez problémov.
Ak sa na ulici rozprávali hostitelia s inými občanmi USA, nerozumela som im ani máčny máčik, ak sa zhovárali s Európanmi, ktorí sa anglicky tiež museli naučiť, tak to bolo úplne zrozumiteľné.
Na záver: nikdy som sa v škole ang. neučila, tento jazyk som poznala len z pesničiek 60 - 70 rokov.
Musím sa však priznať, že vedomosti takto nadobudnuté nemali žiadne pevné základy a keďže som to ponávrate nerozvíjala, neviem z toho zase nič.
mnau
26.07.11,12:38
v poriadku, keďže vidím, že záujem by bol, cez víkend sa s tým trochu pohrám a zavesím to niekde na net a sem potom vycapím adresu, kde to nájdete :)

prípadne ak má niekto nejaké iné veci, tiež to tam potom môžeme dopĺňať... aj ja budem len rada, anglinu viem, no keďže ju nepoužívam teraz veľmi, zabúdam.. a ja by som sa chcela zase priučiť niečo z nemčiny, tam ani nemám veľa materiálov..
cau cau, nahodou ten link na stiahnutie nemas niekde? bolo by to super... dakujem