Yurdo
17.03.19,20:02
Nedávno som si bol v BA vybaviť nový občiansky preukaz. Momentálne ale žijem v ČR a keďže som občas trochu roztržitý :), zabudol som si po podaní žiadosti, nasnímaní tváre a pod. požiadať o jeho zaslanie na inú adresu v rámci SR alebo splnomocniť niekoho blízkeho k jeho prevzatiu v BA.

Myslíte, že je možné to nejakým spôsobom ešte vybaviť dodatočne alebo mi ostáva si po preukaz zájsť jedine osobne? Dosť mi to totiž nevyhovuje.

Ďakujem.
ivka70
17.03.19,19:43
Nie je to mozne bez osobnej navstevy, takze je uplne jedno, ci to urobis (ak to vobec este pojde) alebo ci si OP pojdes prevziat. Raz sa dostavit osobne musis.
Tweety
17.03.19,20:48
profesional
27.03.19,21:12
Ak trvalo žiješ v ČR, máš povinnosť odhlásiť si pobyt v SR a vrátiť občiansky preukaz. Takže ho ani nemáš čo mať. Podľa všetkého konáš protiprávne. Ak žiješ v ČR, máš v ČR požiadať o Potvrdenie o prechodnom pobyte a požiadať o českú ID kartu.
Yurdo
03.04.19,21:21
Tak podobnú hlúposť som už dobre dlho nepočul...
Yurdo
03.04.19,21:22
Ďakujem za reakciu. Je to tak, dodatočne to už nešlo :)
profesional
05.04.19,07:36
Blahoželám k absolútnej právnej neznalosti. Stačí otvoriť zákon a zmení sa to.

To, že ty si o niečom zatiaľ nevedel, neznamená, že je to hlúposť..

Pozri si slovenský zákon o hláení pobytu obyvateľstva a Zákon o pobytu cizincú v ČR a zistíš, že mám pravdu.
Yurdo
05.04.19,08:35
S najväčšou pravdepodobnosťou máš pravdu, no nemám čas podobné veci riešiť, keďže v ČR neplánujem ostávať dlhodobo. Aspoň zatiaľ to tak vidím. Ak sa to zmení, budem to riešiť. Zatiaľ ostávam tak, ako drvivá väčšina krajanov v ČR, majiteľom SK OP – bez akýchkoľvek problémov. Každopádne vďaka za reakciu.