leader
25.08.06,09:38
chcel by som vas poprosit o "lopatisticke" vysvetlenie,vopred dakujem..... keby som mal obchod (sportove potreby) a chcel by som nakupit tovar v CR a nasledne ho tu predat (maloobchod),ako to cele prebieha s dph?
alušik
25.08.06,07:54
Dôležité je, že ak si platiteľom DPH, aby si IČ DPH poskytol svojmu dodávateľovi už pri objednávke. Následne on vystaví faktúru bez DPH a ty sa u nás na Slovensku "samozdaníš" - t.z. prepočítaš faktúru na SKK kurzom NBS platným v deň vyhotovenia faktúry - tento základ uvedieš do r.04 daňového priznania. 19% DPH uvedieš na r.02. Následne si DPH odpočítaš na r. 16. Takžde budeš mať dph uvedenú v daňovom priznaní aj plusom aj mínusom.;)
U nás už potom tovar predávaš riadne s 19% DPH, ktorú potom daňovému úradu odvádzaš.
zuzanar
25.08.06,07:56
Takže lopatisticky:
1.Ak by si bol registrovaný platca DPH v SR:
nakúpiš tovar z ČR bez českej DPH, urobíš samozdanenie (čo asi znamená, že papierovo vyrátaš daň, ktorú uvedieš v tlačive daňové priznanie DPH na vstupe a aj výstupe ak tovar predávaš ďalej s DPH, čiže finančne nepotrebuješ na ňu peniaze a nikomu ju neplatíš)
tovar predávaš s DPH – DPH, ktorú utŕžiš za predaný tovar odvedieš štátu.
2. Ak by si nebol platcom DPH v SR:
nakúpiš tovar z ČR s českou DPH, (finančne zaplatíš českému dodávateľovi viac) celú uhradenú sumu budeš mať v nákladoch.
predávaš tovar za konečnú sumu v ktorej nie je DPH (bez DPH) štátu nič neodvádzaš
Jana Acsová
25.08.06,08:57
Takto:
http://www.porada.sk/t25902-nadobudnutie-tovaru-v-tuzemsku-z-ineho-clenskeho-statu-eu.html

V pripnutom článku je rozoberaná kúpa zariadenia ako tovaru, teda platí rovnaký postup pre akýkoľvek iný tovar.