eviinka33
18.03.19,08:20
Lekárka, ktorá pracuje ako zamestnanec vo vlastnej s.r.o.-čke a má príjmy zo závislej činnosti vykonala v roku 2018 školenie na základe príkaznej zmluvy pre občianske združenie. V príkaznej zmluve je uvedený termín a miesto školenia, je v nej uvedené: príkazník sa zaväzuje osobne vykonať činnosť pre príkazcu ... ale nie je v nej vôbec uvedené kto má príjem zdaniť. V prík.zmluve je len veta: Príkazca sa zaväzuje vyplatiť odmenu príkazníkovi vo výške 300 Eur. Prosím o radu ako postupovať, kam tento príjem uviesť, môže sa uviesť do DP A? Na ktorom riadku? Ďakujem.
martinez
18.03.19,12:41
prikazna zmluva moze mat charakter zavislej cinnosti, ale aj nemusi:

http://www.danovecentrum.sk/aktuality/prikazna-zmluva-platenie-poistneho-a-zdanenie-prijmu-toptema-dc-10-2014.htm

ak ma charakter zavislej cinnosti, moze sa uviest do DP A...
Lucia štefaňakova
19.03.19,10:32
v ktorom riadku DP
eviinka33
27.03.19,21:19
ja som ju nakoniec dala do DP B príjem "iný" podľa § 8 zákona o dani z príjmov.. podľa informácií http://www.danovecentrum.sk/aktuality/prijem-na-zaklade-prikaznej-zmluvy-a-jeho-zdanenie-aktualita-dc-3-2019.htm