ssuzi
25.08.06,09:52
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť :zamestnankyňa mala vystavené ošetrovné na 12 kalendárnych dní v čase, keď mala čerpať celozávodnú dovolenku. Dovolenku som jej z dôvodu ošetrovného automaticky prerušila, ale nie som si istá ohľadom 11. a 12. dňa, ktoré by mala mať zamestnankyňa neplatené s nahlásením prerušenia poistenia. Je možné namiesto uvedených neplatených dní vykázať dovolenku a nenahlasovať prerušenie poistenia?
Ďakujem za radu.
Tweety
25.08.06,07:56
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť :zamestnankyňa mala vystavené ošetrovné na 12 kalendárnych dní v čase, keď mala čerpať celozávodnú dovolenku. Dovolenku som jej z dôvodu ošetrovného automaticky prerušila, ale nie som si istá ohľadom 11. a 12. dňa, ktoré by mala mať zamestnankyňa neplatené s nahlásením prerušenia poistenia. Je možné namiesto uvedených neplatených dní vykázať dovolenku a nenahlasovať prerušenie poistenia?
Ďakujem za radu. Asi takýto postup nie je možný, pretože ošetrovné prepláca SP, hoci iba max, 10 dní, ale tým pádom má aj potvrdenie, že bola na ošetrovnom, a nie na dovolenke:cool:.Možno by sa dalo prepísať potvrdenku .:cool:
karpis
25.08.06,10:52
Ja som mala ošetrovné tiež u jedného zamestnanca 11 dní na OČR-ku som poznačila že čerpal len 10 dní a jeden deň si zobral dovolenku, pretože nechcel mať prerušenie poistenia. Volala som aj na SP povedali že je to v poriadku. Stáva sa že rodič zostane s dieťaťom doma len 3 dni a potom dá dieťa napr. k starým rodičom a on nasúpi do práce.