kamaradka
18.03.19,10:18
Jsem Česká občanka,nepodnikatelka, koupila jsem nemovitost v SK s apartmány, které pronajímám. Na nemovitost mám úvěr.Pokud mám povinnost podat DP v SK mohu započítat náklady : hodnota odpisu, úrok z úvěru, energie? Jsem registrována na DU v Bratislavě, přiděleno DIČ
popřípadě paušální náklad ve výši 60% můžu uplatnit?
ivka70
18.03.19,10:23
Si povinna podat DP.
Zapocitat si naklady , samozrejme, mozes.
V SR podas DP z prijmov na SK, v CR potom DP z celosvetovych prijmov.
ivka70
18.03.19,10:25
co mas na mysli hodnotou odpisu, ak nemas nehnutelnost v obchodnom majetku?
kamaradka
18.03.19,10:50
takže pokud nemám v obchodním majetku, odpis nelze, to už jsem zjistila, díky
ivka70
18.03.19,11:18
k doplnenym 60% - nemozes, kedze nepodnikas ..... aj ked vlastnit a prenajimat apartmany mi uz podnikanie pripomina
Katy a R
18.03.19,14:57
ak ide o prenájom §6 odst 3 (len ako nepodnikateľ) - tuto nájdeš všetko
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/prenajom-nehnutelnosti-situaci
kamaradka
19.03.19,08:58
díky za info
kamaradka
19.03.19,08:58
díky za info, je tam opravdu všechno
profesional
06.04.19,19:15
Podávaš DP v SR aj v ČR. Daň zaplatenú v SR si v ČR započítaš.