ivča26
18.03.19,17:17
Dobrý deň,
manžel si chce na mňa uplatniť za rok 2018 odpočítateľnú položku. Ide o to, že v januári 2018 som do 5.1.2018 bola zamestnaná a mala podľa potvrdenia príjem 99,83 eur. Chcem sa spýtať, odpočítava si manžel na mňa celú sumu, t.j. 3830,02 eur, alebo iba čiastku 3830,02-99,83=3730,19 eur? Alebo si na mňa môže uplatniť iba sumu za 11 mesiacov, alebo ako? Ak v programe na vypĺňanie DP zadám, 11 mesiacov a výšku príjmu, tak mi udáva sumu 3419,35 ako odpočítateľnú. Môžete mi poradiť, či mám zadať 11 alebo 12 mesiacov? Ďakujem.
veronikasad
18.03.19,17:21
Od 6.1.2018 splnaš podmienku na uplatnenie NČZD na manželku ?
Katy a R
18.03.19,17:24
Dôležité je, odkedy spĺňaš podmienky k tejto nezdaniteľnej časti ZD - starostlivosť odieťa , resp evidencia na UPSVaR, alebo ID... (§ 11 zák o DzP)
vyber si poučenie - nájdeš tam názorné príklady a prepočty
https://www.porada.sk/314333-poucenia-na-vyplnenie-dp-za-rok-2018-a-post3079732.html#post3079732
a nie je to odpočítateľná položka - tá sa týka zdravotného poistenia