poradaK
25.08.06,10:18
Doteraz som vedela tak, že všetky náklady na reprezentáciu firmy sú pripočítateľné položky k základu dane. No dozvedela som sa názor, že vraj ak si u reklamnej agentúry objednáme propagáciu našej firmy, môže to ísť do nákladov. Nechce sa mi tomu veriť, ale šéf sa pýtal účtovníčky a tá mu dala za pravdu. Možno sa niečo zmenilo, a ja to neviem. Ak by ste mi, Poraďáci, mohli dodať istotu nejakým odkazom na zákon, bola by som Vám vďačná.
Tweety
25.08.06,08:23
Doteraz som vedela tak, že všetky náklady na reprezentáciu firmy sú pripočítateľné položky k základu dane. No dozvedela som sa názor, že vraj ak si u reklamnej agentúry objednáme propagáciu našej firmy, môže to ísť do nákladov. Nechce sa mi tomu veriť, ale šéf sa pýtal účtovníčky a tá mu dala za pravdu. Možno sa niečo zmenilo, a ja to neviem. Ak by ste mi, Poraďáci, mohli dodať istotu nejakým odkazom na zákon, bola by som Vám vďačná. Podľa Zákona o dani z príjmu, náklady na reklamu sú daňovo uznané.
§ 19 odst.2 písm,:eek:
k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,
ZuzanaA
25.08.06,08:25
§19 zákona o dani z príjmu:

k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,
poradaK
25.08.06,10:09
Ďakujem za rýchlu a presnú odpoveď. Ja som si myslela, že to automaticky ide na účet 513, ktorý nie je daňovým výdavkom. Budem múdrejšia.