dakujem123
19.03.19,17:18
dobrý deň, cítim sa nespravodlivo donútená do funkcie na dlhé obdobie- triedna som už skoro 8 rokov VKUSE bez pauzy, som z toho značne unavená, pravidelne ochoriem, časté Pnky a zhoršila sa mi astma. Naproti tomu, máme veľa kolegov, ktorí: majú pegagogické vzdelanie aj prax, majú plný úväzok, nemajú iné funkcie- žiadne!!! triednictvo nedostávajú... ide stále už dlhodobo o tých istých ľudí, ktorým navalí vedenie všetko a ostatná skupina nemusí nič z toho robiť, všetko sa im odpustí. Už sa hnevajú aj moje kolegyne s podobným problémom... je nejaký zákon, ktorý ---keďže mán štvrtákov znova teraz- prinúti riaditeľa dať mi od triednictva pauzu aspoň na dva roky? Jeden rok pauzy mi nestačí keď tí istí majú pauzu 10 rokov ! Neviem, ako sa mánm tomu vyhnúť aspoň na dva roky legálnym spôsobom a za akých pdomienok mi už nesmú dať triednictvo. Ďakujem za radu, som mladá a značne mi to poškodilo zdravie a cítim syndróm vyhorenia pre tú nespravodlivosť !!!
Onko
19.03.19,17:54
Pozri sa, čo máš napísané v pracovnej zmluve. Ak si sa nezaviazala, že budeš na furt triedna učiteľka, tak je to na tvojej ochote. Jednoducho vedeniu oznám, že už nie si ochotná.
kukučka
19.03.19,18:31
Nie ste jediný kolektív, kde sú vyvolení a tí ostatní. Daj riaditeľovi školy písomne na vedomie, že v budúcom školskom roku nechceš triednictvo, ako dôvod uveď prepracovanosť a zdravotný stav, nepoukazuj na druhých, snaž sa vyhnúť konfliktu, aby to nakoniec neskončilo tak, že budeš musieť zmeniť prácu. Alebo ak máš možnosť, urob to hneď.
Terezia13
19.03.19,18:35
do funkcie triedneho učiteľa ustanovuje riaditeľ školy, v jedine on môže zrušiť menovanie a vymenovať iného učiteľa, porozprávala by som sa s ním o problémoch a požiadala by som ho o pridelenie triednictva inému pedagógovi, záleží aj na tom, koľko máte tried, triednictvo sa má vykonávať poväčšine len v jednej triede, zdôvodnila by som mu to zdravotným stavom, poprípade priniesla potvrdenia od lekára, ak to nepomôže, potom ostáva už len trpieť, alebo zmeniť školu
dakujem123
19.03.19,22:00
ďakujem za radu, u nás to tak žial nefunguje u nikoho kto to len oznámi. Prešlo to vyvoleným ... a nám ostatným nie.
dakujem123
19.03.19,22:02
Áno toto som aj uviedla, urobila som tak už dávnejšie, bude sa vraj snažiť, ale neviem ako dlho bduem mať pauzu. Ja už triednictvo nechcem NIKDY takže každý rok niečo bduem písťa a modliť sa ??? . ale máte pravdu, že nemôžem nakydať na kolegov, ktorí nič nemusia- keď sú obľúbenci alebo neschopáci ešte sa to vráti proti poctivákovi, čo na to poukáže.
dakujem123
19.03.19,22:03
ďakujem za odpoveď :) Máme dosť veľa učiteľov, ktorí triednictvo nemali nikdy, máme dosť veľa učiteľov a menej tried, nikto nemusí mať za dve triedy a väčšina triednictvo nemá, má ho stále ROVNAKÁ menšina a nevieme viaceré, ako z kruhu von. Iné veci sú u nás fajn a nechcem ísť preč. Potvrdenia od lekára sa hanbím priniesť - zdravotný stav je moja osobná vec, niektoré veci hovorím, za niektoré sa tak trochu hanbím (je to trápne :)).