andres25
19.03.19,22:48
Dňa 20.3.2019 ukončím PN a 21.3.2019 mám laserovú operáciu očí. Pri vstupnom vyšetrení na klinike mi ošetrujúca očná lekárka povedala, že mi vystaví odporúčanie, na základe ktorého by mi mal môj všeobecný lekár vystaviť PN. Môj všeobecný lekár mi však odmietol vystaviť ďalšiu PN, vraj on to zo zákona nemôže. Viete mi, prosím, poradiť, ako postupovať v tomto prípade? Ďakujem
Katy a R
19.03.19,21:55
Ak budeš hospitalizovaná - nemocnica ti môže vystaviť novú DPN. či ideš hneď domov?
pozri tu
https://www.socpoist.sk/pravidla-uznavania-docasnej-pracovnej-neschopnosti/58432s
andres25
19.03.19,22:09
po zákroku idem domov a na druhý deň kontrola.. ide o to že očný lekár na klinike mi PN vystaviť nemôže, iba odporucenie pre vseobecneho lekara, čo je v mojom prípade ten istý, ktorý mi vystavil prvú PN. :/
Katy a R
19.03.19,22:24
ak nie je hospitalizácia - tak rieši tvoj obvoďák (na doporučenie odborného) - je to na ňom
andres25
19.03.19,22:41
no tak uvidim ako to dopadne, ďakujem za odpoved :)... len teda by ma ešte zaujimalo, že v prípade nejakych komplikacií spôsobených tym že som po zákroku pracoval v neodporúčaných podmienkach, kto bude niesť zodpovednosť? :) :)
buchač
19.03.19,22:50
Neriešim teraz PN a či obvoďáka...ALE opýtam sa.
Ak robí obvoďák problém (ten môj by rozhodne zaujal iný postoj ;)), tak prečo si nevezmeš dovolenku, náhradné voľno ?
andres25
20.03.19,06:04
tak aj o to sa pokúšam len vieš akí sú dnes zamestnávatelia niektorí že aj s dovolenkou robia problémy, tí ti dajú len ked to im vyhovuje :/
buchač
20.03.19,13:49
No ja neviem...ALE spomínaš nejaké pracovné podmienky, ktoré nie sú odporúčané.
Po niektorých zákrokoch laserom jedinec môže fungovať už na druhý deň, pri iných je to o pár dní.
No neviem, ako by sa ale zamestnávateľ zatváril, ak by dostal po nejakom čase obsielku zo súdu...???

Ako vravím...všetko sa dá, len treba vedieť a aj chcieť.