domacnost
25.08.06,10:55
Mám jedného szčo, ktorý má sídlo podnikania svoju trvalú adresu, ale má aj zriadenú kanceláriu v ktorej spracúva cenové ponuky, má v nej vystavené aj vzorky tovaru. Keď sa bol pýtať na živnostenskom a chcel si zahlásiť túto kanceláriu ako prevádzku, tak mu bolo povedané, že to nie je prevádzka. Miesto, kde má kanceláriu mu zapísali ako súvisiaci priestor. Má to uvedené aj na výpise zo živnosten.úradu. No , ale keď čítam príspevky na porade vždy zostanem neistá. Prosím vás je to podľa vás prevádzka? alebo naozaj súvis.priestor.? Nezmýlili sa náhodou na ŽÚ? Aj keď je jeho kancelária vedená ako súvis.priestor má povinnosť viesť inšpek.knihu?
Danila
25.08.06,09:40
Vyjadrenia nášho ŽÚ sa také, že ak nemá zriadenú prevádzku, nie je potrebná inšpekčná kniha. Zriadenú prevádzku nemusí mať taká SZČO, ktorá neprijíma klientov u seba, ale k nim dochádza. Ja by som pre istotu tú inšpekčnú knihu radšej zaviedla.
domacnost
25.08.06,10:13
Tak niekedy príjíma klientov najskôr telefon. a potom za klientami dochádza. No, ale po niektorí sú takí, že prídu osobne a tým si aj vyberajú tovar podľa vzorky, atd...
Koľko môže szčo dostať pokutu, ak má kanceláriu už 1,5 roka a inšpekč.knihu nemá potvrdenú živnost.úradom.? Aké dôsledky z toho plynú?
lenkak
25.08.06,16:49
ja by som išla čím skôr si dať potvrdiť inšpekčnú knihu. Pokiaľ si nemala žiadnu kontrolu, tak by nemal byť žiaden problém.
ormika
25.08.06,17:03
Ja mám takúto skúsenosť s inšpekčnou knihou: živnosť som mala popri zamestnaní a keď som si zriadila kanceláriu kde vykonávam živnosť - vediem účtovníctvo viacerým firmám, tak som si išla na živnostenský úrad zaevidovať prevádzku aj s inšpekčnou knihou a 50 Sk kolkom. Išla aj kamoška, aj tá robí to isté ako ja. Každá sme patrili do iných dverí a dopadlo to takto: mne prevádzku ani inšpekčnú knihu nezaevidovali, lebo vraj to prevádzka nie je. A kamoške prevádzku zaevidovali, má ju aj v živnostenskom liste a myslím, že jej zaevidovali aj inšpekčnú knihu. Mne povedali, že stačí ak budem mať označenú kanceláriu menom a priezviskom, aby ma pri prípadnej kontrole našli, lebo tam kde má m kanceláriu je kancelárii veľa. Takže tak....potom si vyberte:eek:
JDM
25.08.06,17:04
dopravná firma, ktorá si prenajíma priestory na parkovanie vozov a kanceláriu by tiež mala mať Inšp.knihu?
ormika
25.08.06,17:07
dopravná firma, ktorá si prenajíma priestory na parkovanie vozov a kanceláriu by tiež mala mať Inšp.knihu?
Najlepšie je ak sa budeš informovať na tvojompríslušnom živnostenskom úrade. Ja mám tiež kanceláriu v prenájme.
Zita5
25.08.06,17:17
dopravná firma, ktorá si prenajíma priestory na parkovanie vozov a kanceláriu by tiež mala mať Inšp.knihu?


Inšpekčnú knihu by si mal zriadiť nájomca , ak máš na mysli IK v prenajatých priestoroch .Ak som dobre rozumela otázke .