angelina81
20.03.19,09:58
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu, ktorá sa nemôže stravovať v našej školskej jedálni (pracujem v základnej škole) a chce doniesť potvrdenie od špecializovaného lekára, že sa nemôže stravovať v našom zariadení. A ja teraz neviem, ako ďalej, keď mi donesie to potvrdenie. Prečítala som si v Zákonníku práce, že by som jej mala vyplácať finančný príspevok podľa § 152 ZP ods. 6. Dočítala som sa, že sa tento príspevok nezdaňuje, ale neviem, či idú z neho zdravotné a sociálne odvody. Neviem však, v akej výške by mal tento finančný príspevok byť. Naša stravná jednotka je 2,49 eur, z toho zamestnávateľ dopláca 55% 1,37 eur a zo SF 0,20 eur. Teraz neviem, či finančný príspevok má byť tiež v tejto výške, ako sa dopláca ostatným zamestnancom na jedlo alebo vo výške najnižšej hodnoty stravného lístka (75% z 4,80 eur), to znamená 3,60 eur a z toho 55% - 1,98 eur. Prosím, poraďte mi.
Tweety
20.03.19,09:04
FP je v rovnakej výške ako príspevok na stravovanie. Ten sa v takom prípade nezdaňuje ani nepodlieha odvodom.
angelina81
20.03.19,09:29
keď tomu dobre rozumiem, príspevok je v rovnakej výške ako pre ostatných zamestnancov, to znamená, že 1,37 eur na jedlo v našom prípade...a keby sa dávali stravné lístky tak by to bolo potom drahšie pre organizáciu, tak?