Bambi23
25.08.06,10:56
Ahojte, chcem sa opytat, ked je firma registrovana ako platca DPH trebarz od 01.08.2006, co vsetko a akym sposobom si moze uplatnit, co sa tyka DPH pred registraciou?
Ide mi o to, ze firma funguje dlhsie, ale registrovala ako platca DPH az teraz. Cinnost prevadzky fungovala od 1.1.2006.
1. Moze si spatne od januara uplatnit DPH na vstupe aj na vystupe, ak nakupovala a predavala tovar?
2. Vo vykaze DPH sa to uvadza nejako specialne?
Dakujem
domacnost
25.08.06,08:59
na výstupe? no na výstupe určitenie nie!!! Len na vstupe.
Prečítaj si pripnutý link:
http://www.porada.sk/t25207-uplatnenie-prava-na-odpoeitanie-dane-pri-registracii-poda-55.html
alušik
25.08.06,09:01
Vo výkaze DPH sumu odpočítanej dane uvedieš v prvom zdaňovacom období na osobitnom riadku 21.:)
Bambi23
25.08.06,09:09
na výstupe? no na výstupe určitenie nie!!! Len na vstupe.
Prečítaj si pripnutý link:
http://www.porada.sk/t25207-uplatnenie-prava-na-odpoeitanie-dane-pri-registracii-poda-55.html

dakujem, presne to som chcela vediet ... nastupila som totiz nova a spatne mam prejst a opravit vsetko po predchadzajucej kolegyni, takze sa dost casto pytam, aby som nieco nezbabrala aj ja. Ona totiz cely mesiac pred registraicou uctovala prijmy aj vydaje uz s DPh, vraj sa to takto mohlo :) ... podla zakona viem, ze ide len o majetok, ale viac nazorov vzdy potesi, nikdy neviete kde vam co moze "uletiet" :)
Este jedna otazka - mate niekto skusenost s danovymi kontrolami na DPH? Doteraz co som robila, tak vzdy po registracii ak sme mali prvykrat nadmerny odpocet DPH tak nam hned prisla kontrola. Toto je jedina firma kde mali dost vysoky nadmerny odpocet a "vraj" kontrola nebola
renča1
25.08.06,09:36
Este jedna otazka - mate niekto skusenost s danovymi kontrolami na DPH? Doteraz co som robila, tak vzdy po registracii ak sme mali prvykrat nadmerny odpocet DPH tak nam hned prisla kontrola. Toto je jedina firma kde mali dost vysoky nadmerny odpocet a "vraj" kontrola nebola

Máme skúsenosť a presne takú akú máš ty. Hned prvé podané priznanie k dph vyšiel nadm.odpočet i kde sa to jednalo len o 5 tis. korún, prišla kontrola. O milion.nadm.odpočtoch už ani nehovorím, kontroli mávam aj každí mesiac .