uko
20.03.19,13:17
Rezident SR má za rok 2018 len príjmy zo zamestnania v čechách. ide si podať DP v čechách, kde chce uplatniť aj zľavu na dieťa. priloží potvrdenie, že jeho manželka na slovensku nepoberala daňový bonus a rodný list dieťaťa. na slovensku podá DP priznanie zo svojich celosvetových príjmov-teda len tých z čiech, uplatní metódu vyňatia príjmov. môže si uplatniť aj daňový bonus??? ...podľa pokynov na stránke finančnej správy áno, ale nedá mi to. príde mi to ako duplicitné. ...aby to od neho po rokoch nepýtali vrátiť. máte prosím niekto s tým reálnu skúsenosť? ďakujem
kn-alka
20.03.19,12:22
Tak keď v ČR "čestne" prehlásiš, že na SR neuplatnuješ daňový bonus, tak si ho v DP ani nemôžeš uplatniť.
Anik
20.03.19,12:50
podľa mňa si môže uplatniť DB aj v ČR - vo forme zľavy ak preukáže, že 90% z príjmu pochádza z ČR
Na SVK má tiež nárok ak je rezidentom SR - a splňa podmienky - výška príjmu
nech sa vyjadria aj ďalší - neviem či sa tam čestne prehlasuje že na SVK si neuplatňuje DB
uko
20.03.19,13:10
v čechách podáva daňové priznanie a nič podobné tam práveže neprehlasuje. len dokazuje, že bonus nepoberala manželka.
uko
20.03.19,13:12
ďakujem. presne takto som to našla a hľadám, či sa nájde niekto kto to reálne uplatnil