kuskus
22.03.19,10:16
Moja nova zubarka ma poslala k nejakemu dalsiemu zubarovi, ze nemam dobre vyplneny kanalik na ocnom zube (5ka hore). Dnes som bol u neho na konzultaciu, ukazal mi na rtg, ze ten kanalik nie je po celej dlzke uplne vyplneny a ze jeho precistenie, vyplnenie plus plomba ma budu stat 300 E. Mne sa zda ta cena trochu prehnana, nikdy som tolko za podobnu sluzbu neplatil. Ci som zaspal dobu? Ceny sa takto dramaticky zvysili? Ved je to aj niekolko stopercentny narast ...
bettylou
22.03.19,09:19
kto ti to vypĺňal prvý krát? alebo to máš od prírody tak
ivka70
22.03.19,09:21
Moze byt aj viac, ty si musis rozmysliet, ci ti to stoji za to.
Ceny si urcuju lekari sami, mozno by si nasiel zubara, ktory to urobi lacnejsie.
Ci rovnako kvalitne, to uz musis zvazit ty.
Zisti si, ci tam nieco preplaca poistovna alebo ci ide o sukromneho lekara bez vztahu s poistovnou. Mozes vo svojej ZP poziadat o pomoc s najdenim ineho lekara, ktory ti tuto sluzbu urobi.
Co myslis, preco si ludia chodia davat robit zuby do HU, UA, PL?
Dáša_
22.03.19,09:22
S velkou pravdepodobnosťou pojde o sukromného zubára, naviac bez zmluvy s poisťovňami. Tam sú ceny veru takéto. Či je to veľa alebo málo, to neviem povedať. Možno treba pohľadať iného zubára. A hlavne hľadať referencie.

Lebo som už také zažila, že lacný zubár inzeroval. Tak si suseda išla dať urobiť zuby. A keď úplne na konci všetko spočítala, tak sa ukázalo, že medzi tým súkromným a týmto nebol nikaj veľký rozdiel

Na druhú stranu, mama má stále takého obyčajného, dedinského. Len teda, má už cez 70 - ten zubár. Čo bude potom, to fakt nikto netuší
bettylou
22.03.19,09:37
a nedá sa to reklamovať u toho, ktorý ti to dodrbal?
vicktor
22.03.19,10:44
Zial, je to tak. ZP preplaca minimum, takze zmluvny / nezmluvny je maly rozdiel.
A musis mat ten kanalik vyplneny?
buchač
22.03.19,11:13
Tomu sa vraví nenažranosť...kurewská nenažranosť.
Anik
22.03.19,13:32
Bohužiaľ ak si dáš námahu a budeš hľadať na internete, alebo si obídeš ordinácie zistíš, že tí lepší zubári si za svoju prácu dajú riadne zaplatiť. Je prevda, že niektoré ordinácie tých zubárov sú aj veľmi dobre vybavené- myslím tým napríklad aj rontgen, neposielajú Ťa kade tade ale....
reagujem aj na príspevok od alaya1 - cena je možno v lekárskych kruhoch primeraná, ale čo taká mamička na rodičovskej, alebo zamestnaný niekde v našich výrobných podnikoch s minimálnou mzdou tí nemajú nárok byť slušne ošetrený ? Ak pôjde k zubárovi - už nezaplatí nájom, alebo stravu,školu pre deti? dajme tomu, že to nie je za 1 mesiac, ale to liečenie sa pretiahne na 2 mesiace aj tak je to neskutočná pálka.
A mimochodom stále sa hovorí, že poisťovne nič nepreplácajú, ale nie je tomu celkom tak - dá sa pozrieť napr. do elektronických kariet -viac to neriešim môj jednoznačný záver - chýba kúsok srdiečka - ľudskosti tá sa už dnes akosi nenosí a to je škoda pre nás všetkých a nielen pre vyvolených.
alaya1
22.03.19,13:52
Jasne , ze musi ked mu z neho vybrali nerv. Kanalik vyplnili zub opravili a tym ho zachranili.
Marika675121
22.03.19,14:20
Nájdite si iného lekára.
lujza.j
22.03.19,14:43
Mam jednu taku stolicku.....nova plomba 1/2 roka nazad....v karte zaznam z pred xy rokov,ze kanalik sa nepodarilo uplne vyplnit.....zub nerobi ziadne problemy.....nik po mne nechcel...ze treba vyšťurat znova....
buchač
22.03.19,15:27
Moja nova zubarka ma poslala k nejakemu dalsiemu zubarovi...
======================
No ja neviem...ale nebude to nejaká onačina ?

To je čo za lekárku, ktorá odošle k ďalšiemu zubárovi ?
Za celý čas sa mne toto stalo len raz...keď ma zubník poslal na trhanie k stomatochirurgiu, lebo objektívne príčiny.

Ono ale je bežnou praxou v rámci zdravotníctva, že lekár šibuje pacienta z málo platenej ordinácie do tej druhej.
...a nie raz ide o toho istého lekára, ktorý má dve pracoviská...alebo ide o rodinkárstvo.
alaya1
22.03.19,15:31
lebo nie kazdy zubny lekar moze vykonavat kazdy ukon, ked na to este nema kvalifikaciu, treba si najskor zistit, nastudovat a potom kritizovat. Endodoncia - ošetrenie koreňového kanálika
alaya1
22.03.19,15:34
Neliečená infekcia koreňového kanálika môže prostredníctvom krvného riečišťa spôsobiť vážnu infekciu v iných orgánoch tela!
buchač
22.03.19,15:36
Šak ja ti nebránim v študovaní...kľudne pokračuj.
alaya1
22.03.19,15:38
ja som len uviedla, ze cena je primerana beznym cenam za tento ukon. Ludia sa nestaraju adekvatne o zuby a potom nariekaju, ze maju dat velke peniaze za osetrenie. Netvrdim, ze to je tento pripad.Kolko by usetrili, ak by sa starali a cistili ako treba od malicka. Je zial zanedbana dlhe roky osveta a prevencia nie je dostatocna. Endodoncia sa v mnohych pripadoch riesi pre zachranu zuba, inak by musel von a implantat stoji ovela viac, ako tento ukon. Zub je sice mrtvy, ale je tam povodny.
alaya1
22.03.19,15:40
ja nemusim, tieto zakladne veci ovladam.
alaya1
22.03.19,15:46
buchac, preco je to neuzitocna informacia, mas poznatok o inych cenach?
Napis, ludia isto ocenia novy poznatok.
buchač
22.03.19,16:57
alaya1 (Dnes 16:38) ja som len uviedla, ze cena je primerana beznym cenam za tento ukon.
===================

HLAVNE, že si vymazala svoj príspevok...
veronikasad
22.03.19,17:14
Hej, vy dvaja ... zase ste v sebe ?
korela
22.03.19,20:42
Týmto dvom zubárskym zákrokom sa vyhnite. Môžu vážne poškodiť vaše zdravie - google
Mila123
22.03.19,20:51
v ktorom meste si sa dal ošetriť? v BA?
korela
22.03.19,20:57
Videla som pred zubnou ambulanciou oznam, že poskytujú na mieste pôžičky pre zubné ošetrenie. V Petržalke. Neviem to nájsť, pripla by som to. To hovorí za všetko nielen o danom zubárovi, ale pre celé zubné lekárstvo.
Dôkazom je nebývalý záujem o toto štúdium. Praktické lekárstvo? Nemá kto, môj zo štyroch dní už ordinuje iba tri dni v týždni, ďalšie dva dni trávi v mestečku vzdialenom od BA 50 km, druhý dva dni v týždni. Plus ďalšia lekárka, ona tam možno je každý pracovný deň, ale cudzích pacientov neprijme na vyšetrenie, ani nepredpíše lieky.
kuskus
22.03.19,21:02
ano, BA
korela
22.03.19,21:06
Týmto dvom zubárskym zákrokom sa vyhnite. Môžu vážne poškodiť vaše zdravie.

Neviem prečo si mladšie ročníky myslia, že o generáciu starší ľudia si nepucovali zuby ako sa patrilo.

Okrem toho na vzniku kazov sa podieľajú aj niektoré dg, za ktoré pacient skutočne nemôže.
kuskus
22.03.19,21:16
kanaliky mi vyplnali dost casto, ale nikdy som za to neplatil 300, co som dal kedy za zub bolo tak okolo 50 E. Taketo ceny, hoci mozu odrazat trhove ceny su proste sialene na tie platy, co tu mame. Mne sa zuby dost kazia, neviem, asi som to zdedil. Umyvam si ich casto, do roboty si beriem zubnu kefku, aby som ich mohol cistit snad po kazdom jedle.
kuskus
22.03.19,21:18
no este zvazujem, co s tym urobim ...
alaya1
22.03.19,21:21
cena sa moze odvijat aj od toho, kolko korenovych kanalikov ma zub. Ale 50 eur stoji obycajna biela plomba s anestezou.ale zeby endodonicke osetrenie, no neviem,. u nas isto nie.
alaya1
22.03.19,21:25
najdi si pre teba lacneisieho zubneho lekara- viem, ze z BA chodia do Piestan napr. s korunkami.
alaya1
22.03.19,21:26
ako sa da vyhnut tomuto osetreniu, ked je stav zuba alarmujuci? Bud vytrhnut, alebo podstupit, ak je to mozne toto osetrenie a zachanit zub, aj ked bude mrtvy.
Mila123
22.03.19,21:38
lekár musí mať cenník výkonov, na viditeľnom mieste vystavený,,,,,,,
jslancik
23.03.19,06:25
Viem, že to tak nemyslíš, ale znie to ako vtip... Že si má nájsť iného zubára. Zubári vo všeobecnosti neberú nových pacientov, maximálne zo svojho obvodu. Majú veľa roboty (alebo im stačí ten zárobok, čo už majú). Ak berú nových, tak sú to buď zubári s cenami niekde inde, alebo k nim ľudia radšej nechodia kvôli kvalite. Iná možnosť asi neexistuje. Je ich skrátka málo a dopyt veľký. Cena reaguje na trh.
buchač
23.03.19,07:24
jslancik (Dnes 07:25) Viem, že to tak nemyslíš, ale znie to ako vtip...
(alebo im stačí ten zárobok, čo už majú).
...
Iná možnosť asi neexistuje. Je ich skrátka málo a dopyt veľký. Cena reaguje na trh.
======================
Nevtipkuj aj ty...;)
---------
Veru nestačí...tomu ver.
---------
Málo je ich ?

Bez reformy systému vzdelávania stratí SR najlepšiu časť absolventov

" Ročne ukončí na Slovensku štúdium medicíny zhruba 500 absolventov, viac ako tretina z nich však odchádza pracovať do zahraničia. "

Bez reformy systému vzdelávania stratí SR najlepšiu časť absolventov
http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/ruz-bez-reformy-systemu-vzdelavania/43504-clanok.html?combinedGlobalTab_webmagazin=1

Osobne si pod reformou predstavujem spoplatnenie VŠ štúdia.
Zaplať...študuj...zarábaj...páľ do 3,14če.
alaya1
23.03.19,07:42
jslancik Vobec som to nemyslela ako vtip. Uviedla som priklad z mojho okolia, kde clovek z BA, kde ma zubara s poistovnou nasiel si zubara v Piestanoch rovnako kvalitneho, ktory mu urobil porcelanove korunky bez poistovne- kes- za menej, ako v BA s poistovnou. Na priamu platbu ta vezmu bez problemov..
veronikasad
23.03.19,12:01
Až tak bez problémov to všade s tou priamou platbou nie je. Mám zmluvneho stomatologa, nie som s ním spokojná. Potrebujem výmenu koruniek a nezmluvný odomňa chce výmenný lístok od zmluvneho. Nepochopila som prečo, keď budem ukony platiť v plnej výške, bez výmenného lístka mi to nechce urobiť.
Ešte jedno zaujímavé zistenie. Písala som do ZP Dôvera, preplatia mi časť nákladov od nezmluvneho stomatologa, ak žiadosť do ZP doručím na predpísanom tlačive do 10 kal.dní pred zákrokom. Žiadosť musí vypísať nezmluvný stomatolog.
lujza.j
23.03.19,12:55
Porcelanove korunky robi zubar....to uz nerobi dental technik?
veronikasad
23.03.19,13:00
technik, ale cez zubára, aspoň u nás to tak funguje, že technik chodí k zubárovi.
Mila123
23.03.19,13:33
Lui, ako ti urobí technik? technik nemá zubolekárske kreslo, lekár ti zbrúsi zub, urobí odtlačok, a podľa odtlačku urobí zubný technik náhradu - korunku , tu odovzdá doktorovi stomatológie, ten korunku zalepí a umiestni v ústnej dutine
lujza.j
23.03.19,13:36
Ja len,ze zubar nema -menusi mat pupocnu snuru s technikom....cize s akoze zmluvny technik urobi za napr.xy penazi-mega....si najdem ineho-svojho....teda aspon v mojom pripade by som tak......
Mila123
23.03.19,13:42
robím účtovníctvo aj zubným lekárom - štyria a dvom zubným technikom......a cena je dohodnutá a nie je astronomická zo strany ZT
lujza.j
23.03.19,13:55
Mozno u teba:) moj chlap ma zubara a ked riesili daku techniku ak by mu...tak teda mega....ked viem....ze aj v inej cene sa to da....a potom....ked poznam robotu technika inde ako by mi zubar....nie je o com....moja huba..moje zuby a moja keška...
kuskus
23.03.19,15:35
@alaya1 ten zub má len jeden kanáik na vyplnenie. Koľko bola cena za predchádzajúce vypĺňanie kanálikov to už si nepamätám presne, ale nikdy som u zubára neplatil 300 a podobnú sumu a to už mám tých kanálikov vyplnených dosť.
kuskus
23.03.19,15:41
nahodny google vyhladavnie cennik zubnych ukonov, V41Trvalé endodontické ošetrenie jednokoreňového zuba 35 EUR
http://www.denscenter.sk/cennik
kuskus
23.03.19,15:46
nech sa paci, dalsia klinika, tentoraz v BA, endodoticke osetrenie jednokorenoveho zuba 55 EUR https://www.cityclinic.sk/cennik
kuskus
23.03.19,15:52
kuskus
23.03.19,19:59
endodencia jeden kanalik komplet jeden kanalik 94 E, to je najdrahsie, co som zatial nasiel ... https://www.doktormartin.sk/cennik/endodoncia/
alaya1
23.03.19,20:03
ved ked mas inu moznost, chod kde chces, mne robili a to nie v BA - liecbu a osetrenie kanalika, vypln bolo to na 3 sedenia a platila som cez poistovnu 245 eur,
kuskus
23.03.19,21:09
mne povedal, ze je to na jedno sedenie, uz len koli tej cene si hladam o tom informacie. Skusim este nejakeho ineho zubara, co mi na to povie.
kuskus
26.03.19,13:39
no ale asi si mala pravdu, teraz som volal do jednej ambulancie a ked ide o presistenie kanalikov, tak sa jedna o viac procedur a cele to moze vyst na okolo 300 E, bohuzial naozaj je to tak ...
alaya1
26.03.19,13:45
tak to som rada, ze sa potvrdilo, co som napisala, aj ked moju odpoved, ktoru som vymazala kvoli tomu, ze tam nebola hodnotena moja odpoved, ale moj nick. Tak snad to dopadne dobre a uz nebude treba platit este viac.
cheri
26.03.19,15:21
Pobavila si ma:-) samozrejme očný zub je 3 ( trojka), v každom prípade je cena za výplň jedného koreňa premrštená, toľko sa neplatí ani pri trojkorenovych vyplniach. Treba byť dôsledný pretože mnohí možno nevedia,že aj prácu lekára možno reklamovať. Je jedno,aký odborník,na každého sa to vzťahuje a to nielen ak je úkon spoplatnený.teda odporúčam,ak je zub,koreň nekvalitne osetreny, žiadajú od toho,kto to robil nápravu.
vicktor
26.03.19,15:21
Este ze ja take nemam... ufff
kuskus
26.03.19,23:02
sry, 5ka nie je ocny zub. ked sa clovek pomyli, da sa na to upozornit dvoma sposobmi, kultivovane, alebo druheho cloveka pred ostatnymi zosmiesnit. vybrala si si druhu variantu, snad si si zvysila sebavedomie a pohladila ego.
kopretinka
26.03.19,23:19
Nerozumiem tomuto komentu.....kto má na očnom zube očný zub....na 5 má 5....???? Nechápem....a ešte k tomu vraj.