lubimca
22.03.19,20:24
Može si študent ,ktorý ma pridelené DIČ (príjem 2700) uplatniť výdavky percentom z príjmov? pargraf 6 odst.1a2 zakona a ake ma slobodné povolanie SK NACE? Kedže je student ZP mu odvadza štat ale aj tek by mu z prijmu 2700 vyšiel velký nedoplatok a ten chceme znížiť.Prosím o radu. Velmi pekne dakujem.
Mila123
22.03.19,20:55
http://www.nace.sk/nace/90-tvorive-umelecke-a-zabavne-cinnosti/
áno, ak príjem patrí do § 6, ods. 1 či 2 ZDP môže si uplatniť 60% paušl výdavky. , 101.75 € bude nedoplatok do ZP
lubimca
23.03.19,07:26
a nemôžem ešte odpočitať odpočítatelnú položku ,alikvôtnu čast? a ake SK NACE tam mam dať do DP ,ked tam slobodné povolanie nie je? dakujem
lubimca
25.03.19,10:04
Jaj a ešte ma napadlo, však by som mu tam ešte mohla dať aj nedoplatok , ktorý poslala ZP vlani v júli 180€,,aj to by mu ešte niečo znížilo,, že? Môže sa tam dať? Ďakujem
P