mareko
23.03.19,08:22
Ahoj poraďáci. Vie mi niekto poradiť, ako sa dá vyčistiť drevený obklad v chatke? Drevo je zdravé, no veľmi znečistené prachom a na niektorých miestach je aj "okydané". Predchádzajúci majiteľ na to veľmi nedbal, čiže potrebujeme "generálny úklid". Poraďte dáke strojové čistenie. Mám na mysli niečo ako parný čistič, wap-ka alebo dačo, čo máte odskúšané a dá sa to kúpiť za normálny peniaz, prípadne požičať v dákej požičovni čistiacich strojov. Malo by to mať silný účinok, no pritom nepoškodiť drevo. Za všetky rady vopred ďakujem.
buchač
23.03.19,07:32
Neviem, čo si predstavuješ pod silným znečistením...ALE na tie parné onačiny sa vyondi.
Doporučujem skôr ísť cestou brúsenia...stačí vŕtačka, do ktorej sa upne brúsny kartáči...prípadne brúska na ploché brúsenie...alebo len ručne so šmirgľom.
Jemne prebehneš, prach povysávaš a vybavené za chvíľu.

Proste odstrániš starinu, ktorú následne ošetríš. Prípravkov je plno...moridlá, vosky, šelaky, atď.
Tieto svojim pôsobením vytiahnu - zvýraznia štruktúru dreva...
misoft
23.03.19,08:25
Absolútny súhlas! Parný čistič, WAPka na drevo? Hotová pohroma. To môže použiť na nesavé povrchy. Na drevo jedine mechanicky.
mareko
23.03.19,08:35
OK páni, beriem na vedomie. Skôr som mala na mysli, či niečo podobné ale vhodné na drevo neexistuje.
Ďakujem :)