Ivik300
23.03.19,14:28
dobry den mam tky problem bratovi sa zlomil kabel napajaci s Mat.Dosky na HDD skusal som zohnat taky isty no zohnal som ale s HP ale po pripojeny do maticnej dosky mi pc len blika a nechce sa ani zapnut cize nepasuje kedze je s HP...tak som dokupil Delock namiesto CDrom som dal ramcek a do neho vlozil HDD nainstaloval som OS vsetko islo ale po odpojeni externej CD pocitac pise Internal Hard Disk Not Found (foto) a kym neham pripojenu ex CD tak os nabehne ale ako nahle ju odpojim tak napise Internal Hard Disk Not Found skusal som uz vsetko aj google kazdu jednu podschemu a nic dakujem
Stevo5
23.03.19,15:49
Ahoj Ivik. Vrelo doporučujem dať počítač do rúk niekomu kto vie ako na to a dá ti ho do poriadku kým niečo nepokazíš.
A kým ti to bude robiť, tak si prelistuj učebnicu gramatiky... ťažko sa číta veta na 9 riadkov (plus mnoho chýb v nej), je to neprehľadné.
Ivik300
23.03.19,16:01
chcel som radu nie o gramatike pisem pocas prace tak nemam kedy ake ide kde i a y alebo co ideme tu riesit gramatiku?? na to som sa nepytal ....skoda aj tu pisat stale len chujovinu odpisete a hovno poradite naozaj ako v ostatnych forach debatach co som cital! dik
Stevo5
23.03.19,16:18
Ivik radu si dostal v druhej vete môjho príspevku. Myslím že pre teba a tvoj počítač tú najlepšiu.
misoft
23.03.19,17:06
SATA kábel, USB kábel - je jedno od koho je - je to len pár vodičov. Výrobca s tým nemá nič spoločné. Je možné, že kábrel ani nebol zlomený, ale práve konektor na matičnej doske je odtrhnutý.
Na ext. optickú nabehne, lebo je druhá v poradí, lenže prvá v poradí je USB.
V Onboard devices by malo byť všetko vypísané, čo je pripojené - takže skontrolovať, či USB radiče nie sú na Disable (preto nenájde ten HDD v USB rámčeku).
Ďalšia možnosť, pripojiť miesto CD-ROM na miesto pôvodného disku - skontrolovať, či vodič je správne zapojený. Reset BIOSu - ak by bolo všetko správne zapojené, malo by nájsť zariadenia.
Ak by však bol utrhnutý konektor - tak jedine servis. Ak budäú šikovní, dokážu pripojiť - inak výmena MB.
Ivik300
23.03.19,17:25
ale moment kedze mi nechcelo najst HDD tak som kupil ramcek na HDD a vybral som CDrom a vymenil namiesto romky HDD a az potom som pripojil EXTERNU CDrom aby som nainstaloval OS a v Biose je vsetko ako ma a chcel povedat normalne nainstaluje OS a ked je uz nainstalovany tak vytiahnem Ex rom ale win uz nenajde ale Bios pise ze tam je len bez tej externej romky sa nepusti ta co je cez usb
buchač
23.03.19,17:28
Je možné, že kábrel ani nebol zlomený, ale práve konektor na matičnej doske je odtrhnutý.
=======================

Minulý rok som riešil niečo podobné, práve s tým káblikom - respektíve s tým bazmegom v mašine...tiež sa jednalo o Dell.

Dalo som maníkovi, nech sa na to pozrie...zavolal - informoval o probléme - povedal cenu = 80€.
Po "oprave" ntb vydržal cca týždeň...a zasa koniec.

Riešenie v mojom prípade ?
Vyondial som sa na ďalšiu opravu (už nad prvou som solídne uvažoval) a kúpil si novú (výkonnejšiu) mašinu...cena 265€.
Akurát ma serondí, že ten Win 10 je strašne neskutočnááá 3,14čovina a ujovina dokopy.
misoft
23.03.19,21:23
Veď som mu to aj na začiatku písal.
PotPalo
24.03.19,13:20
V POST Behavior si nastav bootovanie z Fixed Bay, a zruš z Primary Hard Drive.