Tintina
25.08.06,13:56
Milí poraďáci, čo si myslíte o tom, že dnes odo mňa Spoločná zdravotná poisťovňa žiadala, aby som výsledok ročného zúčtovania odoslala za každého zamestnanca zvlášť vrátane jeho rodného čísla. Ale ja som si myslela že to vyrovnám so zdravotkou jednou sumou ako výsledok preplatkov a nedoplatkov. Takto mi to vychádza uhradiť všetky nedoplatky a čakať na všetky preplatky. Je to tak správne? A načo im potom posielam Oznámenie zamestnávateľa titulnú stranu s jednou výslednou sumou?
jankasm
25.08.06,12:07
Milí poraďáci, čo si myslíte o tom, že dnes odo mňa Spoločná zdravotná poisťovňa žiadala, aby som výsledok ročného zúčtovania odoslala za každého zamestnanca zvlášť vrátane jeho rodného čísla. Ale ja som si myslela že to vyrovnám so zdravotkou jednou sumou ako výsledok preplatkov a nedoplatkov. Takto mi to vychádza uhradiť všetky nedoplatky a čakať na všetky preplatky. Je to tak správne? A načo im potom posielam Oznámenie zamestnávateľa titulnú stranu s jednou výslednou sumou?

:eek: Tak neviem, to počujem prvý krát. Ja som im to poslala všetko jednou sumou, jedine čo chceli navyše bolo avízo o platbe (údaje o výške, z akého čísla účtu a pod.). Mala som síce u všetkých nedoplatky ale aj keby som mala preplatky urobím to rovnako, veď naozaj práve na to je to "Oznámenie ....", v ktorom sa to predsa sumarizovalo. :eek:
Jozef Mihál
25.08.06,12:12
Neviem či si rozumieme, ale zamestnávateľ je povinný zaslať do ZP výkaz pod menom "Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov..." podľa prílohy č.14 vyhlášky 239/2006 k ročným zúčtovaniam.

Súčasťou tohto Oznámenia je príloha, kde sa rozpisujú údaje za jednotlivých zamestnancov (rodné číslo, kto RZ vykonal, výsledné nedoplatky/preplatky).

Pozrite
http://www.porada.sk/t28707-zdravotne-poistenie-oznamenie-zamestnavatela-priklad.html
jankasm
25.08.06,12:19
Neviem či si rozumieme, ale zamestnávateľ je povinný zaslať do ZP výkaz pod menom "Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov..." podľa prílohy č.14 vyhlášky 239/2006 k ročným zúčtovaniam.

Súčasťou tohto Oznámenia je príloha, kde sa rozpisujú údaje za jednotlivých zamestnancov (rodné číslo, kto RZ vykonal, výsledné nedoplatky/preplatky).

l (http://www.porada.sk/t28707-zdravotne-poistenie-oznamenie-zamestnavatela-priklad.html)

Áno rozumieme. ;)
Klasické "Oznámenie ...." som poslala. Len keď som volala na SZP na aký účet im to poslať, s akým VS a ŠS tak mi pani oznámila, že majú jedno také tlačivo, na ktorom je to všetko uvedené. Keďže pobočka je mimo nášho mesta požiadala som ju o zaslanie toho tlačiva poštou. Súčasťou tlačiva bolo aj avízo o úhrade nedoplatku, ktoré mi kázali vyplniť a zaslať poštou alebo e-mailom.
mmade
25.08.06,14:57
Ahojte,
vsade tu citam, ze ja ako zamestnavatel mam do 31.8.06 podat "Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov..." a kedze som to hladala i na stranke www.mzsr.sk a aj na www.novezdravotnictvo.sk a nenasla som to, tak by som Vas chcela poprosit, ci mi nemozete niekto to tlacivo sem pripnut, pripadne dat priamy link na dane tlacivo, pretoze som bola zatial neuspesna. dakujem :)
jery
25.08.06,15:38
mmade
28.08.06,11:01
Dakujem velmi pekne jery...