Amme
25.03.19,11:55
Dobrý deň, prosím o pomoc:
Účt. jednotka účtuje v sústave podvojného účtovníctva, v roku 2018 má neuhradené faktúry za prepravné služby (preprava tovaru do EU). Považujú za daňové výdavky v r. 2018, alebo až v tom období, v ktorom budú uhradené? Ďakujem.

Keďže v Prehľade výdavkov (nákladov), ktoré sú daňovo uznateľnými výdavkami až po zaplatení som nenašla nezaplatenú prepravnú službu, myslím si, že môžem nechať v nákladoch. Je súčasťou základu dane v roku 2018, a je daňovo uznateľným výdavkom v r. 2018. Predpokladám správne? Ďakujem

Prosím Vás pekne, čo by ste robili vy v takom prípade?
seda
26.03.19,10:46
Nemusia byť zaplatené, aby boli v nákladoch r. 2018 (§17 ods. 19)
Amme
26.03.19,11:04
Ďakujem.