mumiška
25.08.06,13:42
Od dodávateľa sme dostali v máji tovar aj s faktúrou, v júni vystavil na tento tovar dobropis s týmže nám ho neposlal.Možem DPH zaučtovať s tohto dobropisu až v tedy keď mi príde poštou aj keď je dátum dodania a dátum vystavenia v 30.6.2006 a poštou mi prišiel až 28.8.2006-na základe vyžiadania.Alebo mám podať opravné za 6 mesiac.Mesačný platca.
Mumiška.
Tweety
25.08.06,11:43
Od dodávateľa sme dostali v máji tovar aj s faktúrou, v júni vystavil na tento tovar dobropis s týmže nám ho neposlal.Možem DPH zaučtovať s tohto dobropisu až v tedy keď mi príde poštou aj keď je dátum dodania a dátum vystavenia v 30.6.2006 a poštou mi prišiel až 28.8.2006-na základe vyžiadania.Alebo mám podať opravné za 6 mesiac.Mesačný platca.
Mumiška. Naúčtuješ ho a do evidencie dph dáš až keď ho obdržíš.:cool: Do dph teda pôjde až v 8.mesiaci.Pozerám do kalendára, nepomýlilia si dátum, veď dnes je len 25.8?
mumiška
25.08.06,12:15
no ja som na to prišla pri salde konte od tej firmy že na nás je evidovaný dobropis , tak že mi ho dnes pošlú a príde mi v pondelok .Nemožemi daňová kontrola vytknúť že som mala podať opravné za 6/06,ak z toho vyplýva že som mala odviesť DPH z toho dobropisu?
Mumiška
Paula
25.08.06,12:27
Prilož si k dobropisu obálku, kontrola Ti nič nevytkne, nemala si o čom účtovať do obdržania dokladu.