kuskus
25.03.19,17:43
už som tu mal jeden príspevok s mačkou. bývam u kámoša, už ale sa sťahujem. on má mačku, ktorá je stále zavretá na byte. povedal, že ona je zvyknutá a že nechce chodiť vonku. raz som ju pustil na balkón a prešla na susedin balkón. bola fakt rada, že je vonku, konečne mala dačo nové objavovať (susedkyne muškáty). Povedal som to spolubývajúcemu, že ona chce chodiť vonku a on, že nemám ju púšťať, lebo ju nezaočkoval. jasné, nebudem púšťať jeho mačku vonku bez jeho vedomia, ale je mi toho zvieraťa ľúto, celé dni je zavreté v byte. teraz sa zas pýta na balkón, ako ide jar. čo si o tom myslíte? Býva na štvrtom poschodí, neviem, ako je to s vypúšťaním mačky. Viem, že on ju naďalej bude držať zavretú, ale aspoň viem, že tá mačka chodiť von chce. Zdá sa mi to kruté nechávať ju na byte ... aký je váš názor? Ďakujem.
buchač
25.03.19,16:53
Hm...

1. Sťahuješ sa ? Áno...tak nie tvoj problém.
2. Tvoja mačka ? Nie...tak čo sa staráš ?
3. Ako vieš, že chce ísť von ? Lebo ju zaujímajú susedovie muškáty ?
4. Šak ju pusť vonku, otvor jej dvere bytu...prípadne cez vchod do baráku...uvidíš, či bude chcieť ísť von.
5. Spomínaš krutosť ? Hm...šak zavolaj Slobodu zvierat, kámoš sa ti "poďakuje".
korela
25.03.19,17:23
Mačka je pohodlný tvor. Ak by veľmi chcela na vzduch, tak sa preškrabe aj dverami.
Keďže je práve jar, len ju nechaj pekne vnútri aspoň do jesene, nech sa nepridá k armáde ďalších mačiek, brakujúcich v tomto čase hniezda mladých vtáčat, ktoré sa nevedia brániť a nevedia ich ochrániť ani ich rodičia.
Kedy si videl naposledy vrabcov? Vtáci ubúdajú nielen činnosťou človeka v prírode.
misoft
25.03.19,19:18
Hmmm.... a ten tvoj kamoš - nemá dostatok filipa? Má balkón, stačí mu kúpiť tzv. mačaciu sieť, natiahnuť a skontrolovať, aby nemohla "ubziknúť" a nech si behá na balkón. Bude aj doma, aj vonku. :D
kuskus
25.03.19,19:54
ja sa mu do toho nechcel veľmi starať a ani mu do toho nechcem kecať veľmi. ale diky za radu, to by mohlo byť v pohode nápad.
kuskus
25.03.19,19:59
1. Sťahujem sa a chcel som vedieť názor ľudí, ktorý majú mačku, ako je to s chodením vonku.
2. Nie je to moja mačka, ale je to živý tvor, takže ma to minimálne zaujíma.
3. Lebo sa pýta pri balkónových dverách von a mraučí pri nich.
4. pustil som ju vonku a fakt si to uživala, ale potom som sa dozvedel že nie je zaočkovaná, to som nevedel. bolo mi povedané, že ona proste chodit von nechce, ale ako mi raz na balkón ubzikla, tak vidím, že jej sedenie 24/7 doma nevyhovuje
5. keby vás niekto držal v uzavretom priestore 24/7 asi by sa vám to tiež nepáčilo, no zviera je úplne závislé na majiteľovi. mal som zájujem jej proste trochu vylepšiť život. nemusím na to volať slobodu zvierat. a keďže nemám mačku, chcel som sa poradiť.
kuskus
25.03.19,20:03
Cez tieto dvere sa nepreškriabe. na je v tom byte celé roky zavretá, nič iné nepozná. áno, pohodlná je, ale čo je to za život. hej vonku sa túlajú mačky, vyzerajú, že ich majitelia púšťajú vonku. na sídlisku je to ťažké verím tomu. mne je toho zvieraťa proste ľúto takto. samozrejme, odstahujem sa a už sa nemusím starať, ale prečo nepomôcť, ak by sa dalo.
ZuzanaA
26.03.19,06:28
Misoft dal dobru radu s tou sietkou na balkon. Je to velmi rozsirene riesenie u chovatelov maciek v bytoch :) Macky radi pozeraju von z balkona. Ja sice chovam psa, ako sa poznam, keby som mala dnu macku, bala by som sa ju vypustit samu. Macky su vonku zranitelne - auto, psy, ine macky, zli ludia... Svagrovci mali dlho v byte macku, byvali na 8. poschodi, vonku nikdy nechodila, ale tiez chcela. Par krat im ubzikla na schodisko. Potom postavili dom, macka bola dnu, par krat im usla a vratila sa, az raz usla a uz sa nevratila..... Nieco sa jej chuderke muselo stat. Takze moja rada - siet na balkon, skus to nadhodit spolubyvajucemu, uvidis ci bude z jeho strany ochota. :)
kuskus
26.03.19,11:36
ďakujem ti, to by mohol byť fajn nápad :D kamarat tomu nie je otvoreny, ale aspon som skusil. mozno ked niekedy budem mat ja macku, tak aspon budem vediet
afrikánka
26.03.19,13:20
kuskus...a je to vonku, ty máš tú mačku rád!
Neprepustil by ti ju spolubývajúci?
kuskus
26.03.19,13:38
hej pravdu povediac, mal som s nou najskor problem, ale uz sme si dajake hranice medzi sebov nastavili, tak je to ovela znesitelnejsie. ale vzdy to bude jeho macka :D
cheri
26.03.19,15:28
Vrabce? Potvory,včera ráno ich bolo na trávniku hádam 50ks, vyzobavali čerstvo podsiaty trávnik..
Rada exportujeme,kto má záujem:-)) máme už cca 7 hniezd s naložený mi vajíčkami. V zime sme kŕmili, 30kg slnečnice plus cirok ,ale stromy nestriekame????