Môj syn
25.03.19,19:28
Ako máme postupovať,aby nám "starým rodičom" umožnila nevesta stretávať sa s vnučkou?
alaya1
25.03.19,18:30
poziadat ju o to.
Môj syn
25.03.19,18:39
Nič nepomáha,ani prosby.
veronikasad
25.03.19,18:41
dôvod, prečo to nechce urobiť ?
Tweety
25.03.19,18:42
Ak nič nepomáha, obráťte sa na súd.
Terezia13
25.03.19,18:45
buchač
25.03.19,18:46
...a tvoj syn je kde ?
Anina2
25.03.19,21:32
Ani vysvetlenie, prečo nie? Aj ty si zaslúžiš aspoň tomu rozumieť.
buchač
25.03.19,21:57
alaya
poziadat ju o to.
=================
Ty ešte určite nie si starý rodič...neexistuje !!!!!!
vicktor
26.03.19,06:55
...schovany v nicku (ci nepojde o dusevny problem)
Môj syn
26.03.19,08:05
Nevesta si našla iného,chce sa rozviesť. To je dôvod prečo nám nechce už dávať vnučku.
Môj syn
26.03.19,08:12
Ďakujem za nemiestnú poznámku!!!!
vicktor
26.03.19,08:19
Co ak si to mysli aj nevesta?
Inak mohla si odpovedat ako sa k tomu stavia syn.
lujza.j
26.03.19,09:00
Mozno tento nick je nevesta ...aspon podla starych tem...
alaya1
26.03.19,09:18
ale ved ked ma vas syn dievcatko u seba, vtedy sa s nim stretavajte aj vy.
afrikánka
26.03.19,10:56
Pokiaľ sa vaša nevesta rozhodla, že vnučku "nedá, neukáže", nepomôže nič, ani žiadať, ani prosiť, ani súdne rozhodnutie...vždy si na daný termín stretnutia môže nájsť výhovorku. Jedna z najbežnejších a často používaných je ochorenie dieťaťa.
Bohužiaľ, ťažko si pomôžete.
Hovorí sa, že čas zahojí všetky rany, nedá sa neustále vnucovať, žobroniť.
Váš syn sa môže po rozvode znovu oženiť, založiť rodinu, mať ďalšie dieťa, deti a vy budete mať viac vnúčatiek, ktorým sa budete môcť venovať, mať z nich radosť. Po mnohých rokoch sa dočkáte výčitiek, že váš syn, ani vy ste nejavili záujem.
Takto končieva to nezmyselné odopieranie stretávok detí s otcom, či jeho rodičmi, čo samozrejme najviac poškodí dieťa. Je to zo strany matky veľká nezodpovednosť, nedostatok zdravého úsudku, protiveň, sebectvo...
Rozumná matka, žena nikdy takto nekoná!!!

Odpozorované zo života, viac nemám čo dodať.
afrikánka
26.03.19,12:30
Aj ja mám podozrenie, že to môže byť aj nevesta...ak áno, tak "žieňa spamätaj sa"! Nič takýmto konaním nezískaš, iba poškodíš dieťa, oberieš ho o lásku starých rodičov, pekné zážitky z detstva, darčeky, hmotnú výpomoc. Raz ti to bude vyčítať, ak ovšem nebudeš tvrdiť, že to bolo naopak, že oni nejavili záujem o ňu...
Môj syn
27.03.19,18:43
Ďakujem. Najviac mi je ľúto vnučky, veľmi bola naviazaná na manžela.
afrikánka
27.03.19,19:17
Čo k tomu dodať? Ak má vaša nevesta matku, mohla by aj ona vplývať...ale rozumnú matku. Dieťa nie je prostriedok na pomstu.
profesional
27.03.19,20:59
S akou žalobou? Že starí rodičia žiadajú obmedziť práva rodiča z dôvodu, že rodičv súlade s právom uplatňuje svoju rozhodovaciu subjektivitu? To akože fakt budeme súdy zaťažovať takýmito nezmyslami?
Rodič má právo rozhodnúť, s kým sa bude dieťa stretávať. Je to jeho rozhodovacia autonómia. Do tej súd vstúpi, len ak dieťaťu hrozí zásadná ujma.
korela
27.03.19,22:51
Súhlasím.
BXLmiami
28.03.19,02:46
Vaša nevesta sa bude raz zodpovedať svojej dcére.Možno by sa jej to dalo cez mediátora pripomenúť.Vyber mediátora psychológa.Ak sa nepodarí,je doležité,aby vnučka vedela,že na nu myslíte.Darček poštou,sms.Vyvarovať sa čo len náznaku ohovárania jej matky či nového partnera.
willma
28.03.19,12:41
aj starí rodičia majú právo stretávať sa so svojim vnúčaťom, ak im je toto právo upierané, môžu sa obrátiť na súd. § 36

Úprava výkonu rodičovských práv a povinností a úprava styku v ďalších prípadoch


(1) Rodičia maloletého dieťaťa, ktorí spolu nežijú, môžu sa kedykoľvek dohodnúť o úprave výkonu ich rodičovských práv a povinností. Ak sa nedohodnú, súd môže aj bez návrhu upraviť výkon ich rodičovských práv a povinností, najmä určí, ktorému z rodičov zverí maloleté dieťa do osobnej starostlivosti. Ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, súd môže upraviť styk dieťaťa aj s blízkymi osobami.6) Ustanovenia § 24, § 25 a 26 sa použijú primerane.


(2) Ak manželstvo, z ktorého pochádzajú maloleté deti, zaniklo smrťou alebo vyhlásením jedného z manželov za mŕtveho a ak je to potrebné v záujme maloletého dieťaťa a ak to vyžadujú pomery v rodine, môže súd na návrh upraviť styk maloletého dieťaťa s blízkymi osobami zomrelého manžela alebo manžela, ktorý bol vyhlásený za mŕtveho. Ustanovenie § 25 sa použije primerane.
Môj syn
28.03.19,13:26
Starí rodičia nežiadajú obmedziť práva....my sa chceme stretávať len s našou vnučkou. Tým, že nám nie je umožnené stretávať sa s vnučkou,tak sme darčeky posielali poštou a vždy sa nám vrátili.
Sms-kami to nejde.nakoľko nás nevesta už aj zablokovala. Syn jej už povedal,že to bude riešiť inou cestou a ona nato, že potom neuvidí ani on svoju dcéru.
BXLmiami
28.03.19,14:19
Nedajte sa zastrašiť.Vravím skúste mediáciu a ked nie ani tak,tak súd.Dieťa má právo na obidvoch rodičov,má jednu matku a jedneho otca a má právo aj na starých rodičov,nedajte sa.