Exrezident
26.03.19,04:44
Dobry den,
obraciam sa na Vas s velkou prosbou o radu. Minuly rok som az do septembra mala trvaly pobyt na Slovensku (cize viac ako 181 dni). V septembri som sa vystahovala do Talianska,kde mam trvaly pobyt. Na Slovensku som bola na materskej,ale prilezitostne som pracovala. Mala som hrube prijmy:
-dohodu - 30e
-tpp na 3 dni - 55e
-tpp na 65 dni (Lidl) - asi 2.000,nemam Potvrdenie o prijme
Moj hruby prijem prekrocil 1915e o asi 100e. Myslim si,ze kvoli tej dohode musim podat danove priznanie,pretoze oboje moje tpp za mna odviedli aj dane.
V Taliansku som od novembra tpp. Vsetko,vratane odvodov a dane,sa mi odvadza mesacne z prijmu. Velmi Vas chcem poprosit o odpovede na tieto moje otazky:
1.Musim na Slovensku podat DP a zaplatit dan? Mozem tak urobit na danovom urade v mieste mojho byvaleho trvaleho pobytu?
2.Mozem poziadat o odklad podania DP a zaplatenia dane do 30.6,aj ked uz moj trvaly pobyt nie je na Slovensku?
3.Moze mi Lidl odmietnut vystavit Potvrdenie o prijme (mohlo sa stat,ze mi ho vystavili minuly rok,ale ja uz som bola prec a rodicom nic neprislo)?
4.Musim vydokladovat aj taliansky prijem? Ak ano,ako zabranim dvojitemu zdaneniu?
Vopred Vam vsetkym nesmierne dakujem.
Eva
ivka70
26.03.19,06:06
1. ano, musis, dan zaplatis, aj ti vyjde, skor ti dan vratia, prijmy sa posudzuju vsetky v roku, aj tie z Talianska
2. mozes, o odklad sa neziada, len sa oznamuje,. musis oznamit do 31.3.
3. Lidl ti urcite potvrdenie o zdanitelnej mzde poslal, ale ked, tak si ho vyziadaj este raz
4. to zavisi od toho, kde si bola danovym rezidentom, ci v IT alebo na SK - to si musis ujasnit
v tej krajine potom podavas DP z celosvetovych prijmov a podla zmluvy o dvojitom zdaneni tie prijmy z nerezidentskej krajiny v DP vynimas
Exrezident
26.03.19,08:04
Velmi pekne dakujem za skvelu a rychlu pomoc! Dakujem.