Yamaha74
26.03.19,08:40
Dobry den...chcem Vas poprosit o radu...servis presvihol opravu pri poistnej udalosti o nemalu sumu...dohoda bola na urcitej sume a.servis ju presvihol bez toho aby mi dal vediet...o vyslednej sume som sa dozvedel az z faktury ked uz auto bolo opravene dokonca som ho uz aj mal doma...poistovna poslala servisu vysku plnenia samozrejme a nedoplatok odomna servis pozaduje...je servis v prave aj napriek tomu ze sumu presvihol bez upovedomenia? Dakujem za rady
misoft
26.03.19,08:49
Bola spísaná dohoda s určenou cenou. Tá platí. Servis môže bez súhlasu navýšiť cenu cca o 10%, pri vyššom navýšení musí mať súhlas zákazníka.
Keďže servis toto tebe neoznámil, konal tak z vlastnej vôle a poisťovňa, ktorá to prepláca, samozrejme sa držala tej dohody. Takže nech si to servis vybavuje medzi sebou a poisťovňou. V tomto prípade ťa v plnení zastupovala poisťovňa - ako klient.
Žiadať môžu, nemusíš zaplatiť. Ak by sa ľlo do hĺbky problému, stačí si vyžiadať podrobný rozpis vykonaných úkonov (a dám krk na to, že si naúčtovali niečo navyše) + k tomu, pri výmene dielov sa tieto buď odpočítavajú z nákladov, alebo sa ODOVZDÁVAJÚ zákazníkovi (lebo je to JEHO majetok) - stačí pozrieť, čo sa menilo, či sa odpočítalo, alebo odovzdalo. Ak z toho nič, nie je - servis sa okrem navýšenia obohacuje i tými dielmi.
Yamaha74
26.03.19,09:30
Moze sa servis ohanat trestnym oznamenim kedze prebehla oprava auta a nemaju uhradenu fakturu?kedze plnenie bolo presvihnute mozu tu sumu navyse vymahat odomna?dakujem
bodliak
26.03.19,09:59
Keby bolo neplatenie faktur trestnym cinom, 2/3 Slovenska su za ostnatym drotom.