filipovaM
26.03.19,16:28
Doposiaľ pri požiadaní predpisu lieku Reasec nebol problém. No teraz som dostala takú informáciu v ordinácii obvodného lekára, že sa to už nedá lebo je to zaradené medzi opiáty.???? Liek na liečbu hnačky.???? Vraj len ambulancie chronickej bolesti alebo na onkológii.Ale pacientka nechodí ani do jednej ani do druhej ambulancie. Na trhu je dosť iných liekov na liečbu akútnej hnačky, ale s týmto sme mali najlepšie skúsenosti.
Takže ak mi viete potvrdiť, alebo vyvrátiť túto informáciu o Reasecu, tak by som bola veľmi rada.
na internete je veľa informácií, ale toto neviem nájsť.
Vopred ďakujem.
buchač
26.03.19,15:45
V súvislosti s veľmi vysokým dávkovaním Reasecu (vyše 125 tabliet denne), môže dôjsť k závislosti pacienta od obsahujúceho hydrochlorid difenoxylátu a atropíniumsulfátu. Preto sa Reasec musí zvlášť opatrne užívať u pacientov so známym návykom na drogy.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/reasec-732271.html


Tu ide o to, aby sa tento liek nezneužíval ... lebo už aj to bolo v poniektorých ordináciách... onehdá prebehol šot o kšeftovaní s Tramalom (?) a to je už iný level zdrogovania sa.

Existujú náhrady...stačí len prelúskať net...prípadne doporučí a na čo má právo obvoďák.