L123
26.03.19,22:13
Prosím, uznali by ste daňový výdavok v tomto prípade:
po podaní daňového aj schválení ÚZ za rok 2017 sme sa dostali k výpisom z jednej banky kde v januári boli vyúčtované poplatky za vedenie účtu s popisom, za október, november a december 2017. Zaúčtovali sme ich v roku 2018, nechali by ste tieto poplatky ako daňovo uznané v roku 2018? či ich radšej dať ako nedaňové?
kaukaz
27.03.19,11:58
Nechaj ich v nákladoch roku 2018, ak podstatným spôsobom neovplyvňujú hosp. výsledok za rok 2018. Pokiaľ viem, tak bankové poplatky sú pre firmy rádovo v eurách maximálne v desiatkach eúr, ale také som ešte nikdy nemala. Väčšinou je to tak 7-10 EUR za mesiac.
JankaO
27.03.19,15:57
Aplikácia §17/29....