ludmilka64
27.03.19,08:20
Sme firma s.r.o. a prenajímame neziskovej organizácií časť budovy a jedena automobil. Chcem sa opýtať ako je to s DPH pri prenájme? Pri nebytových priestoroch účtujeme bez DPH? A ako je to pri prenájme motorových vozidiel?
a_je_to
15.04.19,23:09
Ak sa priestory prenajímajú neregistrovanému, tak nemá logiku, aby prenájom bol zdaňovaný, keď je prvotne oslobodený podľa § 38. Ibaže by s budovou boli nejaké väčšie náklady s DPH, nejaká oprava a pod. Auto nie je budova, jeho nájom nie je oslobodený, musí byť zdanený.