veronikarn
25.08.06,17:59
chcela by som sa opytat aky je postup v pripade prepustenia napr. ucitela...z dovodu ze ma malo hodin... je nejaka vypovedna doba? a ak nie ake odstupne sa dava? je normalna prax prepustit zo dna na den s odstupnym 2 mesacnych platov? dakujem za odpoved
endrju
25.08.06,16:42
chcela by som sa opytat aky je postup v pripade prepustenia napr. ucitela...z dovodu ze ma malo hodin... je nejaka vypovedna doba? a ak nie ake odstupne sa dava? je normalna prax prepustit zo dna na den s odstupnym 2 mesacnych platov? dakujem za odpoved
Učiteľ? Podľa akého zákona má uzavretú zmluvu (Zákonník práce / Zákon o štátnej službe / iný zákon)?
Dôvod prepustenia "má málo hodín" určite neobstojí.
Výpovedná doba / okamžité skončenie / odstupné sú upravené v tom zákone, podľa ktorého má uzavretú zmluvu. Odpovedať teraz preto nie je možné - chýbajú informácie.
veronikarn
25.08.06,16:48
Ide o učiteľa na základnej cirkevnej škole, má uzatvorenú zmluvu podľa Zákonníka prace, pričom riaditeľ školy včera dotyčnému oznámil, že ho prepúšťa k 1. septembru, lebo nemá dosť úväzkov pre všetkých učiteľov a jedného preto musí prepustiť a jeho úväzok prerozdeliť medzi zostávajúcich. V samotnej zmluve nie je ukončenie pracovného pomeru explicitne upravené a nemajú ani kolektívnu zmluvu.
endrju
25.08.06,16:55
Ide o učiteľa na základnej cirkevnej škole, má uzatvorenú zmluvu podľa Zákonníka prace, pričom riaditeľ školy včera dotyčnému oznámil, že ho prepúšťa k 1. septembru, lebo nemá dosť úväzkov pre všetkých učiteľov a jedného preto musí prepustiť a jeho úväzok prerozdeliť medzi zostávajúcich. V samotnej zmluve nie je ukončenie pracovného pomeru explicitne upravené a nemajú ani kolektívnu zmluvu. No, takýto postup určite nie je v súlade so zákonom. Pozri si §§ 59 - 80 Zákonníka práce. Ak by aj bolo v pracovnej alebo kolektívnej zmluve napísané niečo menej výhodné ako je uvedené v Zákonníku práce, pracovná alebo kolektívna zmluva by bola v týchto bodoch neplatná :)