Domi_Nika_J
28.03.19,14:25
Starosta od nás pýta peniaze, za výmenu popolnice na komunálny odpad,za ktorú celé roky platíme prenájom ale keďže už je zhrdzavená zo spodu, treba nám ju vymeniť. Môže to? Veď keď platím prenájom, nemal by to vymeniť zadarmo?
misoft
28.03.19,15:28
Pokiaľ platíte poplatky za TKO + poplatok za prenájom zbernej nádoby - prenajímateľ je povinný zabezpečiť, aby zberná nádoba bola funkčná - je to predsa JEHO majetok. Takže výmena by sa mala uskutočňovať automaticky, ak doba používania nádoby prekročila jej životnosť. Ak pýta peniaze - tak jedine za to, že vám ju ODPREDÁ.
buchač
28.03.19,17:23
Zákon

§ 81
Nakladanie s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi

(1) Za nakladanie s komunálnymi odpadmi, ktoré vznikli na území obce, a s drobnými stavebnými odpadmi, ktoré vznikli na území obce, zodpovedá obec, ak tento zákon neustanovuje inak.
(3) Náklady na zbernú nádobu na zmesový komunálny odpad znáša pôvodný pôvodca odpadu. Obec ustanoví vo všeobecne záväznom nariadení výšku týchto nákladov a ich zahrnutie do miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady alebo ustanoví iný spôsob ich úhrady.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-79

Síce staršieho dáta, ale pointa je tá istá...lebo VZN
https://www.porada.sk/t107750-poplatok-za-nadobu-na-komunalny-odpad.html


P.S.:
Ten prenájom popolnice (celé roky) sa mi nejak nezdá...ale budiž.
Terezia13
28.03.19,18:02
vy neplatíte za nájom kuka nádoby, ale platíte za odvoz komunálneho odpadu, ak máte kuka nádobu už zhdzavenú, môžete si novú kľudne kúpiť aj na internete, site budú v ponuke aj v blízkom okolí, odporúčam kúpiť plastovú, ak nekúrite ešte uhlím alebo drevom
veronikasad
28.03.19,18:58
Platíte prenájom alebo vývoz KO ?
vicktor
29.03.19,07:50
Ako vies za co platia a za co neplatia?
Ja som sa nastahoval v roku 2000, vyfasoval som nadobu a platil stanovenu sumu za odvoz (naklady na nadobu boli sucastou platby).
Teraz prvykrat prisla faktura s cenou za odvoz + prenajom nadoby 6eur.
Terezia13
29.03.19,17:12
ak obecný úrad predá kuka nádobu, zaplatíš v hotovosti, alebo daňovník je upovedomený, že je cena kuka nádoby splácaná po čiastkach, aj na to musí byť doklad, alebo v Rozhodnutí za komunálny odpad musí byť uvedené - suma za vývoz odpadu + splátka za kuka nádobu, o tom pri kúpe musí byť kupujúci informovaný, ak ju kupoval v hotovosti, musí byť vystavený príjmový doklad