jankakrat
28.03.19,15:01
Ak som v roku 2018 mala živnosť, z ktorej som nemala žiadny príjem, som povinná dať si zdravotné poistenie do nákladov a podať daňové priznanie so stratou? Nemala som žiadne iné náklady a ani žiadny iný príjem.
koňo
28.03.19,16:16
Daňové priznanie musíš podať, v opačnom prípade dostaneš pokutu.
ivka70
28.03.19,16:19
Kedze si mala stratu kvoli plateniu ZP, si povinna podat DP.
Pritt
28.03.19,16:20
Áno,pri dosiahnutí straty treba podať DP.
hanelie
28.03.19,16:46
DP nemusíte podávať !- najmä ak si nechcete uplatňovať odpisy straty, čo však v prípade použitia výdavkov percentom vôbec nie je možné
hanelie
28.03.19,17:10
§32 Daňové priznanie
Porovnať históriu Poznámky
Súvisiace paragrafy
Súvisiace články Tlač paragrafu
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,


výklad príslušného § DP je povinný podať daňovník .........ktorého príjmy nedosiahli.............ale vykazuje stratu
teda: DP len v prípade, ak by túto stratu vykazoval v účtovníctve ( ja som však mrkla do kryštáľovej gule a tam som videla, že zadávateľka nechce účtovať ani v JÚ ani v PÚ :) )
Katy a R
28.03.19,17:15
Výdavky si môžeš uplatniť - tak hovorí zákon! - ale nemusíš:) !
Takže je na tebe, či tú stratu vykážeš, alebo nie? (a pri výdavkoch % z príjmov ani strata nemôže byť, ako hanelie už napísala;))
Ale možno sa ti tá strata do budúcna zíde ? - a zrejme máš aj iný príjem? potom je dôvod na podanie DP z toho iného príjmu☺ .