frona
29.03.19,10:33
Pri tlači tlačiareň tlačí s tieňmi. Nerobí to ale pri tlačení obyčajného textu. Toner mám nový, vyčistená tlačiareň je
ivka70
29.03.19,10:39
co mas na mysli tlacenim scanov? aky format aka kvalita?
nebude to len slabou kvalitou scanu?
Obycajny text je tlac akeho typu dokumentu?
misoft
29.03.19,13:49
Ak sú to "tiene" okolo - tak pôvodný dokument nebol riadne pritlačený tou bielou prítlačnou plochou - takže potom tlačí i ten "tieň". ktorý vznikol osvetlením dokumentu pri jeho skenovaní.
Pri tlači z PC berie len text, formátovanie a znakovú sadu - teda to čo je napísané v PC a v digitálnej podobe (ako tlačová fronta) poslané na vytlačenie. Automaticky sa berie prednastavené pozadie (podklad) - biela farba (bez tlače)
frona
29.03.19,16:19
Ja som len laik, neviem odpovedať na tvoje otázky. tieň je vlastne dvojité tlačené písmená
frona
29.03.19,16:21
skany sa vytlačia s tieňmi akoby dvojité písmo aj z iných scanov od iných priateľov. Nie len z môjho scanu
frona
29.03.19,16:23
Tiene sú akoby dvojité písmo, nerozumiem tomu, lebo ostatné dokumenty mi tlačí normálne
misoft
29.03.19,17:15
Aká tlačiareň? Aký OS? Je možné, že firmware v tlačiarni požaduje aktualizáciu. Alebo snímač môže byť chybný.
ivka70
29.03.19,17:29
Problémy s tlačou majú často tú príčinu, že problém je v súbore PDF. Dokonca aj vtedy, ak súbor PDF vyzerá na obrazovke v poriadku, môže obsahovať nekompletné alebo poškodené dáta.

Vyskúšať možnosť „Print as image“ (Vytlačiť ako obrázok)
Ak sa ponáhľate a chcete vytlačiť jednoduchý dokument (ako je list alebo formulár), použite možnosť „Print as image“ (Vytlačiť ako obrázok). Kliknite na tlačidlo Advanced (Rozšírené) v dialógovom okne pre tlač, kde nájdete túto možnosť. (Vo Windows 7 je tlačidlo Advanced (Rozšírené) v spodnej časti dialógového okna).

https://helpx.adobe.com/sk/acrobat/kb/troubleshoot-pdf-printing-acrobat-reader.html