korela
29.03.19,14:16
28.03.2019, 13:43
Štátni kontrolóri varujú pred nebezpečnými antibiotikami, môžu mať závažné vedľajšie účinky
https://slovensko.hnonline.sk/1914928-statni-kontrolori-varuju-pred-nebezpecnymi-antibiotikami-mozu-mat-zavazne-vedlajsie-ucinky

Nedávno som avizovala, že tu pridám varovanie pred jednými ATB z vlastnej skúsenosti. A je to tu. Ja som vybrala dve dávky po sebe lete 2018. Mám následky. A nejde o jednu dg. Keď som to hovorila praktickému lekárovi, ani okom nemrkol, o zázname do zdrav. dokumentácie nebola ani reč.

Ako sa dočítate, nie však na tejto stránke, sú zaznamenané úmrtia už aj po jednej, druhej pilulke.
O tom sa dočítate tu https://www.badatel.net/toto-antibiotikum-vas-moze-totalne-znicit-davajte-si-nan-pozor/, ide o článok z 10/2018.
.
Tiež dávam do pozornosti tému z archívu https://www.porada.sk/t229098-antibiotika-a-sauna.html

1. toľko obviňovaný milo2 sa nemýlil
2. buchač mal dobrý postreh, čo sa lieku týka
korela
29.03.19,13:28
Z komentárov pod článkom z bádateľa:

"iva
23/10/2018 at 21:39
Vybrala som v roku 2016 jedno balenie ciprofloxacínu pri liečbe helicobakteru a po 2 týždňoch mi praskol svalový trs na lýtku, po mesiaci sa mi odtrhla šľacha v ramene a museli mi ju prišróbovať. Mám odvtedy problémy s pohybovým aparátom. Je to fakt diabolský vynález. Mal by ho užiť ten, čo ho vynašiel a aj ten, čo ho schválil na všeobecné užívanie ako liek. To nie je liek, ale zákerná otrava celého organizmu. Neberte to ani náhodou!!! Zničí Vám to zdravie a život."
.
"Peg
23/10/2018 at 15:21
Vetsina lidi, kterym se nici slachy pri brani Ciproflaxinu/fluorochinolu trpi nedostatkem horciku/magnesia. Ponicenim slach se da zabranit branim magnezia/horciku s odstupem 3 hodin od brani Ciproflaxinu. Denni prumerna davka Horciku je 400mg. Predavkovani muze zpusobit prujem. Prostudujte ruzne druhy horciku, ne vsechny se dobre vstrebavaji. Muzete slachy/svaly taky postrikat sprayem z horciku.
Prelozte si tento clanek:
https://drcarolyndean.com/2014/05/magnesium-deficiency-can-cause-cipro-damage/"
.
Druhý príspevok ma upokojil, šľachy mám zatiaľ v poriadku, možno preto, lebo beriem denne 375 mg magnézia + B6 asi 6 r. Náhoda.
korela
29.03.19,14:05
ŠTÁTNY ÚSTAV PRE KONTROLU LIEČIV VYZÝVA NA OBMEDZENIE POUŽÍVANIA FLUOROCHINOLÓNOVÝCH ANTIBIOTÍK

https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/media/tlacove-spravy/statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv-vyzyva-na-obmedzenie-pouzivania-fluorochinolonovych-antibiotik?page_id=5074

Prečo iba obmedzenia, keď dokázateľne poškodzujú zdravie?
korela
29.03.19,14:05
Zoznam fluorochinolónových antibiotík registrovaných v SR k 28.3.2019
# Názov Doplnok
1 MEDOFLOXINE 200 mg tbl flm
2 Ofloxin 200 tbl flm
3 Ciprofloxacín Sandoz 500 mg filmom obalené tablety tbl flm
4 CIPROLON 200 mg/100 ml sol inf
5 CIPROLON 500 tbl flm
6 Ciprofloxacin Kabi 400 mg/200 ml sol inf
7 Ciprofloxacin Kabi 200 mg/100 ml sol inf
8 MEDOCIPRIN 500 mg tbl flm
9 MEDOCIPRIN 250 mg tbl flm
10 Ciphin 500 tbl flm
11 Ciprinol 2 mg/1 ml sol inf
12 Ciprinol 250 tbl flm
13 Ciprinol 500 tbl flm
14 Ciprinol con inf
15 Ciplox 250 tbl flm
16 Ciplox 500 tbl flm
17 Ciprofloxacin-Teva 250 mg filmom obalené tablety tbl flm
18 Ciprofloxacin-Teva 500 mg filmom obalené tablety tbl flm
19 Ciprofloxacin-Teva 750 mg filmom obalené tablety tbl flm
20 Abaktal 400 mg tbl flm
21 Abaktal 400 mg/5 ml con inf
22 GYRABLOCK 400 mg tbl flm
23 Nolicin tbl flm
24 Levofloxacin Actavis 5 mg/ml sol inf
25 Levofloxacin Kabi 5 mg/ml infúzny roztok sol inf
26 Levalox 250 mg filmom obalené tablety tbl flm
27 Levalox 500 mg filmom obalené tablety tbl flm
28 Levalox 5 mg/ml infúzny roztok sol inf
29 Quinsair sol neb
30 Kimoks 400 mg filmom obalené tablety tbl flm
31 Moxifloxacin Kabi 400 mg/250 ml infúzny roztok sol inf
32 Moloxin 400 mg filmom obalené tablety tbl flm
33 Moloxin 400 mg/250 ml infúzny roztok sol inf
34 Avelox 400 mg/250 ml infúzny roztok sol inf
misoft
29.03.19,14:20
No, tých teda je.....
veronikasad
29.03.19,14:54
Užívala som pred rokom Ciprofloxacin-Teva 500 mg filmom obalené tablety tbl flm (jedno balenie), predpísal mi ich urolog. Problémy, kvôli ktorým mi ich predpísal urolog rýchlo odzneli, tak som ich nedobrala ...

Korela, keď si už založila túto tému, uveď aké následky zanechali na tvojom zdraví. Lebo ja problémy ktoré mám pripisujem dlhodobému užívaniu iných liekov.
buchač
29.03.19,15:49
1. toľko obviňovaný milo2 sa nemýlil
2. buchač mal dobrý postreh, čo sa lieku týka

1. Amen.
milo2 je asi taký lekár, ako som ja astronaut...už len popis v profile jedného riadne rozosmeje.

2. Amen
Čo viac (k tomu postrehu) dodať ?
---------------------------------
Každý liek má vedľajšie účinky...niekoho položí až len Acylpyrín.
Ja osobne som alergický na Tetracyklín...onoho času pri zápale pľúc mi bol aplikovaný infúzkou...kuwa, vymaľovaný som bol v ksichte jak po riadnej nakladačke.

Badatela nejak neriešim...hentú stránku beriem s neskutočne neskutočnou rezervou...a takých komentárov je plno...len sa málokto nad tým pozastaví.



Z komentárov pod článkom z bádateľa:

"iva
23/10/2018 at 21:39
po mesiaci sa mi odtrhla šľacha v ramene a museli mi ju prišróbovať.


Hm...nie som odborník...ale po letmom náhľade na net tento nejak nenašiel takéto chirurgické riešenie.
Z vlastnej skúsenosti dodám, že som mal športový úraz, kde došlo k čiastočnému urvatiu achilovky...žiadne šróoobovanie sa nekonalo.
alaya1
29.03.19,16:02
1. toľko obviňovaný milo2 sa nemýlil
2. buchač mal dobrý postreh, čo sa lieku týka

1. Amen.
milo2 je asi taký lekár, ako som ja astronaut...už len popis v profile jedného riadne rozosmeje.

2. Amen
Čo viac (k tomu postrehu) dodať ?
---------------------------------
Každý liek má vedľajšie účinky...niekoho položí až len Acylpyrín.
Ja osobne som alergický na Tetracyklín...onoho času pri zápale pľúc mi bol aplikovaný infúzkou...kuwa, vymaľovaný som bol v ksichte jak po riadnej nakladačke.

Badatela nejak neriešim...hentú stránku beriem s neskutočne neskutočnou rezervou...a takých komentárov je plno...len sa málokto nad tým pozastaví.



Z komentárov pod článkom z bádateľa:

"iva
23/10/2018 at 21:39
po mesiaci sa mi odtrhla šľacha v ramene a museli mi ju prišróbovať.


Hm...nie som odborník...ale po letmom náhľade na net tento nejak nenašiel takéto chirurgické riešenie.
Z vlastnej skúsenosti dodám, že som mal športový úraz, kde došlo k čiastočnému urvatiu achilovky...žiadne šróoobovanie sa nekonalo.

Moj muz mal ako sportovec roztrhnutie predného skríženého väzu a veru ma tam titanove sruby.
Nandrolon
29.03.19,17:15
... postriekat slachy horcikovym sprejom :-))))))) akurat cez vrstvu koze neprejde, ale ako placebo dobre...
... horcik sa ma doplnat cca 100 - 400 mg, ale "vstrebaneho", to zodpoveda cca 1000 - 3200 mg lactatu horcika, co je relativne dobre vstrebatelny.
Ak pozries sumive, su to oxidy a tie maju okolo 5% vstrebatelnost.
Mam jeden cisty pfizer 250 mg, kde je pisana iba 1 tableta denne, cisty odrb, nakolko z neho vstrebem okolo 12-15 gr., takze nemecka predrazena sracka, uz by som ho nebral ani zadarmo.
Z beznych jedine laktat alebo citrat.
PS: vazy sa bud siju ( do 24 hod. po uraze), alebo sa extrahuju a robi sa plastika, bud formou transplantacie z kadaveru (najma v CR) alebo vlastnym "spletencom" z odobratych sliach. Som cca 2 roky po plastike, robili mi to so specialnymi rozpustnymi srobami a skobami, za 3-5 rokov ich telo vstrebe. Kamarat ma titan a ak by si vazy urval znova, je velky problem na svete. Ja by som mal ten problem ak by som mal uraz do tych 3-5 rokov, kedy by ich museli rozbit este nevstrebane. A to nehovorim o pripadnom MRI kolena s kovom vnutri.
kopretinka
29.03.19,19:45
... postriekat slachy horcikovym sprejom :-))))))) akurat cez vrstvu koze neprejde, ale ako placebo dobre...
... horcik sa ma doplnat cca 100 - 400 mg, ale "vstrebaneho", to zodpoveda cca 1000 - 3200 mg lactatu horcika, co je relativne dobre vstrebatelny.
Ak pozries sumive, su to oxidy a tie maju okolo 5% vstrebatelnost.
Mam jeden cisty pfizer 250 mg, kde je pisana iba 1 tableta denne, cisty odrb, nakolko z neho vstrebem okolo 12-15 gr., takze nemecka predrazena sracka, uz by som ho nebral ani zadarmo.
Z beznych jedine laktat alebo citrat.
PS: vazy sa bud siju ( do 24 hod. po uraze), alebo sa extrahuju a robi sa plastika, bud formou transplantacie z kadaveru (najma v CR) alebo vlastnym "spletencom" z odobratych sliach. Som cca 2 roky po plastike, robili mi to so specialnymi rozpustnymi srobami a skobami, za 3-5 rokov ich telo vstrebe. Kamarat ma titan a ak by si vazy urval znova, je velky problem na svete. Ja by som mal ten problem ak by som mal uraz do tych 3-5 rokov, kedy by ich museli rozbit este nevstrebane. A to nehovorim o pripadnom MRI kolena s kovom vnutri.
By si sa čudoval,ale horčík sa vstrebáva cez kožu.
Nandrolon
29.03.19,20:10
To uz by som sa v nom kazde rano kupal :-)))))
Mam na to koleno vyse 200 procedur 4 sady po 5/den.
A viedol som rozhovor s MUDr. na temu "mastenia kolena-klbu"... radsej nepisem, lebo nechcem az som v noci ukamenovany. Kazdopadne len nacrtnem, ze do klbu sa nic, ale vobec nic cez vsetky vrstvy koze + tuk+svalove vlakno+klbovy obal nedostane...
Inac by neexistovala ortopedia /okrem urazovej/ a vsetky klby by sa iba mastili.
99,9% vymysel /marketing/ + 0,01 placebo. Vo vysledku je to 100% "ucinnost". Mozog je velky carodej.
buchač
08.12.19,16:17
" Jsou to synteticky připravená antibiotika, respektive chemoterapeutika..."

Taký môj postreh...jeden má na háku tie nežiadúce účinky, ak mu pomôžu tie žiadúce.
A je predsa jasné, že KAŽDÝ liek má nežiadúce účinky...síce nie pre každého rovnako, teda ak vôbec....či ?

P.S.:
Môj názor na budovateľa vieš.
buchač
08.12.19,18:37
Prepáč, vôbec nevieš, k čomu sa vyjadruješ. To fakt ku všetkému musíš chytiť "pero do ruky"? Ale na druhej strane by bolo možno aj lepšie, ak by si si svoje pero radšej vzal do ruky.
K týmto antibiotikám ty nemôžeš mať žiadny postreh, iba ak po ich užití. A buď taký dobrý, a cituj celé príspevky, na ktoré reaguješ.


Eeee....nesprávne.
Citujem vety, na ktoré reagujem a nie na celé.

Vieš, ide práve o to, že ten postreh mám...práve po užívaní atb.
V linkoch sa spomínajú chemoterapetuiká...nuž mám priamu skúsenosť.
Toť nedávno som bral práve Ciprofloxacin...a čuduj sa svete, že jak rýchlo zaúčinkoval.
Pre Boha živého...šak ako inak sa dá získať postreh, ak nie z vlastných skúseností ? Ono laboratórne testy na zvieratách je jedna vec, no druhá je už na človeka samotného.

Ty si mala zlý postreh...ja zasa opak.
...a to je to, čo stále tvrdím. Nie na každého funguje liek rovnako...jeden sa rýchlo vystrábi a bez vedľajších účinkov...druhému to trvá trochu dlhšie a má problémy z lieku.

Či viem alebo neviem, že k čomu sa vyjadrujem ? ...a nie je jedno ?
Ty tiež musíš chytiť pero a dávať sem tie kadejaké vyjadrenia, ktoré má (podľa mňa) väčšina aj tak na háku ?
Zaujímavé je, že raz neviem a raz viem, viď v zadaní... " 2. buchač mal dobrý postreh, čo sa lieku týka ".
...tak ja ti teda fakt neviem...alebo viem ? ;)
buchač
08.12.19,20:43
V každom prípade každého pred týmto liekom ľudí varujem, nie nadarmo aj ŠUKL zareagoval ako mal už dávno,...
...
A nedá si to do spojitosti a nenahlási to lekárovi. Tých prípadov musí byť v reáli oveľa viac, alebo lekári mlčia.
Poviem inak ?
Sa môžeš aj roztrhnúť na X kusov, nemáš šancu každého varovať.
Rodinu aj hej...povedzme, že aj tie príspevky niečo zavarujú. Ale kto bude postupovať obdobne ?

Dá a či nie do tých súvislostí. Poviem inak.
Ty, ja...každý normálnejší si prečíta príbalový leták. No pomer tých, čo si ten letáčik prečítajú a tých, čo nie...hm, taký obyčajný odhad je 20:80%.

Ty sa pohybuješ na 99,9% len v Blave...by si neverila, že čo sa jeden nedozvie v iných končinách. Počnúc len tými obyčajnými každodennými problémami a končiac politikou.
Ľudia sú tak ovplyvnení "mienkotvornými" médiami, že až hrôza...
Tak čo by sme chceli od takýchto jedincov ?