gehri
30.03.19,22:26
Dobrý deň, prosím o radu, bol som na DÚ, dostal som ID kód -keďže ako SZČO už musím podávať DP elektronicky. Počítač som k tomu nijako neprispôsoboval. Prihlásil som sa na stránke fin. správa, a postupoval intuitívne: vyplnil formulár B, pridal som 1x oskenovanú prílohu. Účtovnú závierku som nerobil -neviem postup kedy a ako ju robiť -či predpripraviť pred vyplnením formulára, či po vyplnení DP a pred KEP sa k tomu nejako dostať, či po odoslaní DP to extra vyplniť a odoslať..

Stlačil som podpísať KEPom -DP2018 sa prekrylo jemným sivým závojom -a nič sa nedeje, nejde s tým pohnúť. Vyhodilo dialógové okno:

Prosím počkajte na inicializáciu aplikácie D.Singer/XadES pre vytvorenie kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP). V prípade, že inicializácia aplikácie D.Singer/XadES trvá príliš dlho alebo nastala neočakávaná chyba, uistite sa že:
* máte nainštalovanú a nakonfigurovanú aplikáciu D.Launcher
*povolili ste prehliadaču spracovanie odkazov typu "ditec-dlauncher" pomocou aplikácie D.Launcher
*máte nainštalované behové prostredie Java (odporúčané), alebo aplikáciu D.Singer/XadES .NET (verzie 4.0 a vyššie)

mal som urobiť pred vyplnením a zaslaním aj niečo s pc?? Čo je potrebné urobiť, aby to fungovalo? A aby sa mi vyplnené DP nevymazalo?
veronikasad
30.03.19,21:34
Mas s danovym uradom uzatvorenu dohodu?
gehri
30.03.19,21:38
Mám, dostal som ten ID kód -veď by som sa bez toho nevedel prihlásiť... Je to proste tak trocha zosivené a zamrznuté...
veronikasad
30.03.19,21:39
Preco potom odosielas cez kep?
gehri
30.03.19,21:45
Robím čo viem, hm... Volal som na DU mojej správkyni včera že ako mám postupovať -a vraj mám po vyplnení stlačiť to KEP... Tí čo sú zaregistrovaní nejako inak, stlačia zet či čo... Nerozumiem tomu abolútne, ale princíp jej rady bol tento...
veronikasad
30.03.19,21:46
Prihlasoval si sa cez ID kod a heslo ?
kukučka
30.03.19,21:47
K pripojeniu a podpisovaniu si prečítaj návody a poučenia na stránke FS.
Nainštaluj čo treba a skús odoslať DP znova. Dnes aj zajtra majú byť výpadky, je tam upozornenie.
Na ľavej strane pod podpísať EZ-ou máš nainštalovať podpisové komponenty.
DP aj závierka sa odosielajú každé samostatne, závierku nájdeš celkom dole, klikni na účtovné výkazy.
veronikasad
30.03.19,21:47
Pokial máš s DU uzatvorenú písomnú dohodu, DP odosielaš cez "podpísať a podať EZ-ou
veronikasad
30.03.19,21:49
Pred odoslaním si daj DP skontrolovať
gehri
30.03.19,21:50
Vľavo je KEP, je tam niekde aj nejaké EZ? (mám to celé zamrznuté...) To skontrolovať je tiež niekde pod tým KEP tlačidlom?
veronikasad
30.03.19,21:52
Pod KEP-om je EZ-ou
veronikasad
30.03.19,21:53
Obávam sa, že DP budeš musieť vyplniť ešte raz
gehri
30.03.19,21:54
Teraz to zamrznuté jedine(!??!) zrejme "znovunačítať stránku" -a sa mi to vyplnené vymaže?
veronikasad
30.03.19,21:55
Netuším čo to urobí.
veronikasad
30.03.19,21:56
Ešte raz sa spýtam, Máš s DU uzatvorenú písomnú dohodu a prihlasoval si sa cez identifikátor a heslo ?
gehri
30.03.19,22:00
Áno, najprv som cez pc a mail urobil tú tortúru =sa prihlásil, potom som šiel tam uzatvoriť dohodu, tam mi navrch na dohodu napísali ID kód -a prihlásil som sa -heslo som použil to z tej prvej tortúry...
veronikasad
30.03.19,22:03
Tam sa odhlás zo stránky, nanovo prihlás, znovu vyplň, daj skontrolovať a odošli EZ-ou. Cez KEP ti to odoslať nepôjde
veronikasad
30.03.19,22:04
Aký spôsob zdanenia uplatňuješ ? Vedieš JU, daňovú evidenciu alebo uplatňuješ výdavky paušálom ?
gehri
30.03.19,22:05
Oki ale už zajtra, to "skontrolovanie" tam potom tiež nájdem? JU, príjmy výdavky a súbeh... Kukučka mi radí inštalovanie -je to na vylepšenie, alebo to ide aj na "neupravenom" pc?
veronikasad
30.03.19,22:08
Ano, nájdeš pod tými podpismi, v dvojstlpci na pravej strane druhý riadok
gehri
30.03.19,22:12
Aby som rozumel, odošlem EZ = nepodpíšem to? A nie je lepšie pred tým to uložiť? =aby som mal aj pre kontrolu do budúcna, prípadne pre prípad neúspechu? Ak uložiť tak pred podpisom, či po?
kukučka
30.03.19,22:13
doplnila som moju odpoveď, pozri a nezabudni aj vytlačiť
gehri
30.03.19,22:16
Ďakujem pekne, zajtra/dnes skúsim -možno je naviac ešte aj výpadok.. Poprosím ešte raz postup po inštalácii: Vyplním, Skontrolujem, pre istotuUložím?, a Odošlem EZ. A potom Vytlačím? -načo?
veronikasad
30.03.19,22:17
Pri EZ-e máš napísané "podpísať a aodoslať EZ-ou". Nie som odborník na inštalácie, ale ja som žiadne podpisové komponenty pri EZ-e neinštalovala a odosielala som vela daňových priznaní typu B - každý živnostník má svoje ID, teda nie pod mojim ID.
veronikasad
30.03.19,22:19
Ja si každé odoslané DP tlačím. a po odoslaní ešte aj potvrdenie o odoslaní z historie komunikácie a schránky správ.
veronikasad
30.03.19,22:23
Pri odosielaní EZ-ou si niečo inštalovala ?
Anik
30.03.19,22:25
Veronika ja nie
veronikasad
30.03.19,22:27
ani ja, a tých B-čok som zopár odoslala, všetky prešli bez problémov.
kukučka
30.03.19,22:42
Napísala som, čo je na FS. Je to už veľa rokov čo som ja uzatvárala dohodu a inštalovala čo kázali.
gehri
30.03.19,22:47
Môže to byť len poistka -napr. aby to šlapalo na rôznych operačných systémoch...

edit: dnes som to podpísal EZ-ou, to pomohlo, tu je aj vysvetlenie
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/PFS_Pouzivatelska_prirucka_OIZ.pdf
na tom DÚ sa pani s tým KEP-om zrejme pomýlila...
gehri
30.03.19,22:59
Ja som si to pre seba napísal ručne do klasika tlačiva -stará škola -ale vytlačím nech vidím niečo nové.. Dal som znovu načítať stránku -a mám čisté tlačivo -čo viac si želať, že... Tie tlačidlá som obzrel...
gehri
31.03.19,09:11
Dnes mi to vypísalo v tom okne chybu a jej číslo -len čo som otvoril prehliadač. Volal som fin. správu, kód chyby sa identifikovať nedá, bežné prehliadače ako Chrome, Mozilla a pod odosielanie bez probl. zvládajú (na to doinštalovávanie ma takto po ráne opýtať ani nenapadlo -ale snáď by to spomenuli), často býva zaprasený prehliadač =dávno nečistený -pomôže vyčistiť ho -a spomínaný reštart prihlásenia. Odstávka včera pre el. komunikáciu nebola, nebude ani dnes ani zajtra (je iba pre virtual. pokladnice). Tak snáď aj moje info pomôžu niekomu -budem aj ja skúšať..
gehri
31.03.19,10:30
Tak DP sa podarilo, "vytlačil som potvrdenie" =prišlo PDF. Len prosím mám problém -dnes som zabudol priložiť 1x oskenovanú prílohu -ako to vyriešiť?
veronikasad
31.03.19,11:07
čo bolo v tej prílohe ?
gehri
31.03.19,11:17
potvrdenie zamestnávateľa o zdaniteľ. príjmoch ... (súbeh)
veronikasad
31.03.19,11:24
Neviem či by ti ju zobrali v podatelni DU. Radšej pošli komplet vyplnené opravné DP spolu s prílohou. Nezabudni prekliknúť na opravné
gehri
31.03.19,12:28
Podarilo sa, účtovná závierka odoslaná ako "riadna", formuláre a potvrdenie vytlačené (pdf). Ďakujem veľmi !!! A idem sa vyspovedať...
veronikasad
31.03.19,12:44
ak si viedol JU, posielaš riadnu účtovnú závierku. Pri daňovej evidencii sa účtovná závierka neposiela, ani pri uplatňovaní výdavkov paušálom.