jarek26
31.03.19,08:53
dobry den,
chcel by som sa spytat, ci mozem mat na TPP odvody sumu 0 eur,este sa mi to nestalo,ak podavam danove priznanie,a ci odvody z dohody sa zapocitavaju tiez do riadku 37 alebo nie.
dakujem
veronikasad
31.03.19,06:58
Mal si pracovnú zmluvu s odvodovou vynimkou (bez poistenia)?
veronikasad
31.03.19,07:00
Ano, aj poistne z dohody sa uvadza na r.37

Doplnenie:
Uzatvoril si so zamestnavatelom pracovnu zmluvu bez odvodov, pocas trvania zmluvy nemas nárok na nemocenske dávky, obdobie sa ti nepocita do dochodku ani poistenia v nezamestnanosti. Pri podpise zmluvy si bol o tom informovaný a súhlas si musel potvrdit vlastnorucnym podpisom na Vyhlaseni ...
Preto si nemal v Potvrdeni o zdaniteľných prijmoch žiadne poistne
jarek26
05.04.19,20:36
mam riadnu pracovnu zmluvu,len prvy mesiac som mal uraz doma tak som skoncil na marodke,kde poistovna mi nezaplatila nic pretoze som bol dlhodobo nezamestany predtym a nemal som narok na PN.na dohodu som bol 40 dni,tam sa odvody odvadzali a na zmluve uz nie je tam 0 eur,ak som podaval danove priznanie za rok 2018.moja zena odvody uvedene mala.mam sa radsej ist spytat na zdravotnu a socialnu poistovnu?ta odvodova vynimka ani neviem co je,pocujem to prvykrat.Dakujem
veronikasad
06.04.19,06:56
Doplnila som odpoved. Zdravotne poistenie za teba plati štát a do SP pojdes zbytocne, súhlasil si s tým pri podpise zmluvy.
jarek26
06.04.19,13:50
dobry den,
chcem sa spytat ako to je s tym poistenim,to znamena ze budem nieco dlzny na socialnej poistovne?a aj na zdravotnej poistovne?
veronikasad
06.04.19,14:45
Nie, nic nie si dlžný. Zdravotne poistenie plati stat a dochodkove poistenie ti pri vypocte dôchodku bude za toto obdobie chýbať, tak ako ked si bol nezamestnaný, evidovany na Urade práce. Mozes si ho doplatit ako samoplatitel.
jarek26
06.04.19,16:09
dobry den,
este sa spitam jednu otazku ak mozem,do podpory v nezamestnanosti mi chybali 3 mesiace,ak si ich zaplatim ako samoplatitel bude sa to pocitat alebo nie,lebo ako ste pisali poistenie nezamestnanosti sa neplati.dakujem za vsetky odpovede.
veronikasad
06.04.19,16:12
Nie som si istá, ale poistenie v nezamestnanosti sa nedá doplatiť spätne. Informuj sa v sociálnej poisťovni... V súčasnosti ešte stále pracuješ na zmluvu bez odvodov ?
jarek26
06.04.19,16:21
ano este stale pracujem u toho isteho zamestnavatela,ale nejde mi do hlavy ze aj zena bola dlhodobo nezamestnana a ona mala odvedene odvody,tak nechapem,ale poinformujem sa,to nic podpora v nezamestanosti prepadne asi,u takeho zamestavatela ani nemienim uz ostat,len do konca zmluvy.dakujem
veronikasad
06.04.19,16:24
odkedy dokedy trvá zmluva ? Nie každý zmestnávatel využíva tento typ zmluvy pre dlhodobo nezamestnaných. Pri podpise zmluvy si určite podpisoval súhlas, o ktorom som písala vyššie.

Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch.
jarek26
06.04.19,16:28
zmluva nanestastie trva 1 rok budem koncit v juli.ale dakujem za odpovede velmi mi pomohli.
veronikasad
06.04.19,16:31
Pokial to máš do jula, tak tie tri mesiace čo ti chýbajú ešte stihneš. Ale zrejme sa nedá len samotné poistenie v nezamestnanosti, budeš sa musieť prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba na celý balík poistenia, a to bude dosť euráčov.
jarek26
30.04.19,19:18
dobry den,
ak sa mozem este spitat ak to poistenie zdravotne plati stat a dochodkove je ako keby som bol nezamestany,socialne neviem,no mal som tam tie nuly a akoto je mozne ze som mal predavky na dan?kto to potom platil?ta suma bola okolo 100 eur.
Dakujem
Katy a R
30.04.19,19:31
no jednoducho tým, že si nemal žiadne odvody(výnimka) - tak si mal vyšší VZ - tak preto vyšla nejaká daň - toť vsjo
Nezdaniteľná časť základu dane je za rok 2018 je 3830. (319 mesačne)
ak máš vyšší VZ - z toho už platíš daň.
- a preddavky na daň si platil ty - ak ti náhodou výjde v RZD resp DP preplatok, tak ti ho vrátia. (napr ak si nerobil celý rok? )
veronikasad
30.04.19,19:42
Prilož kopiu potvrdenia bez osobných udajov, na konkrétnych číslach sa to bude lepšie vysvetlovať ...