Nika
25.08.06,18:51
Naša rodina ma poverila zistiť všetko čo sa týka vypracovania rodokmeňa. Už som začala zháňať informácie - nejakú predstavu mám. Dokonca sa mi podarilo nájsť aj program na zostavovanie. Program však nestačí, treba vyhľadávať v archívoch. Zistila som, že to to vyžaduje hlavne veľmi veľa času. No a toho my máme málo. Preto hľadáme niekoho kto by to pre nás zostavil. Rodina pochádza zo Spiša, ale už tam nemáme žiadneho žijúceho príbuzného. Prosím ak o niekom viete dajte mi vedieť.
Madra
29.08.06,20:22
Skusim sa opytat brata, ako sa to da najrychlejsie, on to robil pre nasu rodinu
ANNAP
30.08.06,04:15
Naša rodina ma poverila zistiť všetko čo sa týka vypracovania rodokmeňa. Už som začala zháňať informácie - nejakú predstavu mám. Dokonca sa mi podarilo nájsť aj program na zostavovanie. Program však nestačí, treba vyhľadávať v archívoch. Zistila som, že to to vyžaduje hlavne veľmi veľa času. No a toho my máme málo. Preto hľadáme niekoho kto by to pre nás zostavil. Rodina pochádza zo Spiša, ale už tam nemáme žiadneho žijúceho príbuzného. Prosím ak o niekom viete dajte mi vedieť.

kde si našla program? aký? daj vedieť, prilep stránku
Nika
30.08.06,07:16
Na tejto stránke sa dá stiahnuť ten program. Ale mne sa to podarilo len v angličtine......

http://www.genealogy-heraldry.sk/slo/slovak.htm



Madra vďaka pomôžeš mi tým.....
Palino
30.08.06,07:40
Preto hľadáme niekoho kto by to pre nás zostavil. Rodina pochádza zo Spiša, ale už tam nemáme žiadneho žijúceho príbuzného. Prosím ak o niekom viete dajte mi vedieť.
Skús sa pozrieť aj na tento link: http://www.centroconsult.sk/
Možno Ti pomôže.
Nika
30.08.06,08:34
Skús sa pozrieť aj na tento link: http://www.centroconsult.sk/
Možno Ti pomôže.

Ďakujem Palino, pozrela som si to zbežne, zatiaľ vyzerá že to je to čo hľadáme......
Lifka
20.08.07,17:47
Poznám jedného človeka, čo to robí profesionálne, skús napísať na vflak@spisnet.sk je dokonca zo Spišsekj Novej Vsi......
Excise Duty
20.08.07,18:02
Takéto služby poskytuje aj Štátny archív, samozrejme nie zadarmo, poplatok až 650 Sk/hod, podľa náročnosti. Alebo sa tam treba ísť na niekoľko hodín posadiť a vyhľadávať, ani to však nie je zadarmo ale je to lacnejšie.
http://www.civil.gov.sk/ARCH/saba/
ilom
26.08.07,07:49
Skús program "Ancestry", je aj v slovenskej verzii. Stiahneš ho na stránke http://www.slunecnice.cz/osobni-a-domaci/rodokmeny/. Ďalej doporučujem: http://www.ilcik.cz/genealogie/zacatecnik/zacatek/index.htm, http://www.genea.cz, http://www.ancestry.com/ a prajem veľa trpezlivosti.
Ajuška
26.08.07,09:09
Skús program "Ancestry", je aj v slovenskej verzii. Stiahneš ho na stránke http://www.slunecnice.cz/osobni-a-domaci/rodokmeny/. Ďalej doporučujem: http://www.ilcik.cz/genealogie/zacatecnik/zacatek/index.htm, http://www.genea.cz, http://www.ancestry.com/ a prajem veľa trpezlivosti.


...peeerfektný program...:rolleyes:... túto myšlienku už roky nosím v hlave... akosi nebolo kde /kedy?/ začať...:rolleyes:... ece že mám nedeľný obed už hotový...:D... o zvyšok dňa mám postarané...:D:D... ďakujem za tip...
metter
30.07.08,08:31
Mozno najdete uzitocne informacie aj na stranke slachta.com

Urobit rodokmen nieco trva, zalezi od stastia. Dobra stranka na program je aj od mormonov na stranke familysearch.org (pred to treba dat www)

Skuste kontaktovat niekoho v archive, ktory je v tej lokalite, myslim ze v Spisskej Novej Vsi.
michelle84
01.08.08,20:29
Veľmi sa teším, že vznikla táto téma. Rodokmeň mám vcelku aj spravený ručne, len to chcem nahodiť do programu. Viete, z ktorého programu sa dá pekne vytlačiť aj rodostrom? Viete pekne po "bublinkách"?
zuzi1
01.08.08,20:53
Tú stránku na perfektný rodostrom by som chcela vedieť aj ja. Mnohé informácie ohľadom rodiny mám, pretože mi žije 86 ročná starká a tá je ako archív.
kitky
01.08.08,21:43
Ja pouzivam
www.myheritage.sk
Program Family Tree Builder je v cestine.
Mam tam zatial 20 rodin a 52 osob.
Daju sa vkladat aj fotografie a robi to perfektne grafy a vypisy.
Skuste a o zabavu mate postarane.;)
Da sa tam aj vyhladavat.
Ja som sa dostala zatial do roku 1844.Nemam dalsie dokumenty, budem musiet ist do archivov.
Asi statny archiv v Nitre, kedze sme z Nitrianskeho kraja.
Matka mojej starej mamy sa volala Mária Glocz.
Na Slovensku som toto priezvisko nenasla. Ak by ste vedeli o niekom, budem rada.
Gapo
05.08.08,15:12
Ja som našiel a použil tiež My Heritage a už tam mám 66 osôb, to sa zháňa najťažšie.
Zoltán Kovács
05.08.08,15:21
Ja používam Ancestry. Zatiaľ som sa dostal do roku 1751.
Dáša_
05.08.08,15:47
Ja pouzivam
www.myheritage.sk (http://www.myheritage.sk)
Program Family Tree Builder je v cestine.
Mam tam zatial 20 rodin a 52 osob.
Daju sa vkladat aj fotografie a robi to perfektne grafy a vypisy.
Skuste a o zabavu mate postarane.;)
Da sa tam aj vyhladavat.
Ja som sa dostala zatial do roku 1844.Nemam dalsie dokumenty, budem musiet ist do archivov.
Asi statny archiv v Nitre, kedze sme z Nitrianskeho kraja.
Matka mojej starej mamy sa volala Mária Glocz.
Na Slovensku som toto priezvisko nenasla. Ak by ste vedeli o niekom, budem rada.


Super stranka. Tuším, že najviac sa poteší moja mama :)) Snad sa kvoli tomu nauči aj pracovat s internetom:)
kitky
05.08.08,16:44
Super stranka. Tuším, že najviac sa poteší moja mama :)) Snad sa kvoli tomu nauči aj pracovat s internetom:)


Daska tomu ver.:) Patranie po predkoch je velke dobrodruzstvo.
kitky
05.08.08,16:47
Ja som našiel a použil tiež My Heritage a už tam mám 66 osôb, to sa zháňa najťažšie.

Z mojich vacsina zije.:) Aj z tvojich urcite.
Co je ale na tomto programe genialne je to, ze na rodokmeni sa moze podielat cela rodina a pridavat tam vsetky mozne aj nemozne informacie hned ako sa udeju a zostanu tam aj pre tych co pridu o sto rokov.:)
kitky
05.08.08,16:48
Ja používam Ancestry. Zatiaľ som sa dostal do roku 1751.

Isiel si z vlastnych zdrojov, alebo aj archiv pomohol?
Zoltán Kovács
05.08.08,16:51
Isiel si z vlastnych zdrojov, alebo aj archiv pomohol?

Zatiaľ to mám z vlastných zdrojov (potvrdené od už nežijúceho člena rodiny, ktorý pátral aj v archívoch). Ale sme sa dostali rovnako hlboko v pátraní. Mal som štastie, keď som to začal robiť ešte žili najstarší členovia rodiny, ktorí mali veľmi dobrú pamäť. Inak naša rodina z maminej strany je rozvetvená, a patria do nej aj slávne-neslávne osobnosti súčasného života.
kitky
05.08.08,16:56
Zatiaľ to mám z vlastných zdrojov (potvrdené od už nežijúceho člena rodiny, ktorý pátral aj v archívoch). Ale sme sa dostali rovnako hlboko v pátraní. Mal som štastie, keď som to začal robiť ešte žili najstarší členovia rodiny, ktorí mali veľmi dobrú pamäť. Inak naša rodina z maminej strany je rozvetvená, a patria do nej aj slávne-neslávne osobnosti súčasného života.

Kto? Jano Slota? :D
Ved povedz. Dufam ze si ich tam zaradil.Nit sa nesmie pretrhnut.:---
Zoltán Kovács
05.08.08,16:59
Kto? Jano Slota? :D
Ved povedz. Dufam ze si ich tam zaradil.Nit sa nesmie pretrhnut.:---

To by som sa aj uraziť mohol. :D Ja maďar ako repa.

Nie je to politik.
kitky
05.08.08,17:01
To by som sa aj uraziť mohol. :D Ja maďar ako repa.

Nie je to politik.

Joj vidis to som si neuvedomila. Prvy ma napadol on.Tak potom uz len Batoricka.:)
m.hladka
05.08.08,17:01
To by som sa aj uraziť mohol. :D Ja maďar ako repa.

Nie je to politik.
To som si vydýchla.
Zoltán Kovács
05.08.08,17:06
Joj vidis to som si neuvedomila. Prvy ma napadol on.Tak potom uz len Batoricka.:)

:D:D:D
Až taký vznešený náš rod zase nie je.
kitky
05.08.08,17:09
To som si vydýchla.

A preco?:rolleyes: S Janom je urcite sranda.Ja by som s nim mozno aj popila.:D
kitky
05.08.08,17:11
:D:D:D
Až taký vznešený náš rod zase nie je.

No nic. Nedozvieme sa.:---
Zoltán Kovács
05.08.08,17:13
No nic. Nedozvieme sa.:---

;)
Marína
05.08.08,17:33
Poznáte túto http://www.ellisislandrecords.org/ stránku? Ak niekto z vašej rodiny odišiel do Ameriky cez prístav New York, nájdete ho.
kitky
05.08.08,17:44
Poznáte túto http://www.ellisislandrecords.org/ stránku? Ak niekto z vašej rodiny odišiel do Ameriky cez prístav New York, nájdete ho.

Nic! Odtial mi dedicstvo nehrozi.:D
lindusaaa
05.08.08,18:41
Super tema. Asi aj ja na tom popracujem....Len dedkov otec pochaza od Madarov a babka zase z Moravy...:(. Som zvedava kam az sa dostanem.
m.hladka
05.08.08,18:52
Nic! Odtial mi dedicstvo nehrozi.:D

Vtipné, stručné, jasné.
Nepusti mi bodík, tak len tak dávam bod.
m.hladka
06.08.08,10:57
Dcéra začala na tom pracovať, aspoň má prácu cez prázdniny. Celkom sa jej to zapáčilo a už sme pri poddaných. Skončíme niekde v pralese?
kitky
06.08.08,11:00
Dcéra začala na tom pracovať, aspoň má prácu cez prázdniny. Celkom sa jej to zapáčilo a už sme pri poddaných. Skončíme niekde v pralese?

:eek::eek::eek: Vy ste mali poddanych? Aj ja chcem.:D
multieko
06.08.08,11:07
skus aj rodokmen.com
m.hladka
06.08.08,12:37
:eek::eek::eek: Vy ste mali poddanych? Aj ja chcem.:D
Aj by som to brala, ale je to naopak.
V Hájnikovej žene sa píše o bačovi Múranicovi, ku ktorému chodili spisovatelia, a to bol poddaný, a to je pradedo môjho manžela.
ilom
06.08.08,12:52
Skúste pozrieť www.cemetery.sk
olybaba
06.08.08,16:54
pozdravujem,
- tvorba rodokmenu je dlhodoba zalezitost spojena s uzkou spolupracou celej sirokej a ochotnej rodiny
- mam uz 2 roky spracovany nas rodokmen v programe Ancestry a stale ho este doplnujem a to tak, ze som vytlacila udaje z programu pre kazdu osobu z naplnenej databazy a tieto rozdelila jednotlivym rodinnym vetvam na doplnenie, popripade opravu
niekolko rad ci postrehov z vlastnej skusenosti :
- podklady pre rodokmen zhromazdovala moja sestra mozno 5 - 10 rokov s tym ze ich spracuje
- pod podkladmi rozumej stare uradne listiny, korespondenciu, fotografie, chodila po cintorinoch kde vyhotovovala fotky nahrobnych kamenov, fotila konkretne budovy a pod., zapisovala vypovede a spomienky este zijucich osob z rodiny a roznych pamatnikov
- sucasne pisomne udaje naplnala do databazy XY programu pre rodokmen, vysledkom ktoreho bola informacia o osobach, ich vztahoch a pod.
- z roznych dovodov v urcitom obdobi skoncila s rodokmenom
- tato tema ma zaujala pred dvoma rokmi, ziskala som od nej kila materialov a uz spracovanu databazu, ktoru som doplnila a aktualizovala v programe Ancestry
- sucasne som vsetky dostupne dokumenty a fotografie oskenovala (vsetko asi do 5000 kusov) a postupne dokladala v tomto programe k prislusnej osobe, kde do poznamky som uviedla aj ine skutocnosti ziskane z dokladov a inych zdrojov
- vysledkom je databaza rodokmena s 200 osobami siahajuca do roku 1700, u niektorych - mladsich osobach mam viac udajov, u starsich menej, niekde len meno a pod.
- program eviduje nespocetne mnozstvo udajov - vid priloha
na zaver :
- naplnenie programu pre zostavenie rodokmena je malina oproti zhromazdovaniu potrebnych udajov, tato praca potrebuje vela znalosti, trpezlivosti a hlavne chuti
- bud sa to robi z presvedcenia, dobreho pocitu a radosti pri ziskani kazdej novej informacie
- v tych pripadoch, kde sa zadava, alebo objednava tato mravencia vyhladavacia a zhromazdovacia cinnost ide o cas a peniaze - dajte to dokopy a neviem, neviem kedy sa dockate konca a za kolko eur ? skor to nebude
- prajem vsetkym rodokmenakom trpezlivost a dobry pocit z konecneho rodostromu
kitky
06.08.08,16:58
Aj by som to brala, ale je to naopak.
V Hájnikovej žene sa píše o bačovi Múranicovi, ku ktorému chodili spisovatelia, a to bol poddaný, a to je pradedo môjho manžela.

fíha aky dobry grunt ma tvoj muz:)
kitky
06.08.08,16:58
pozdravujem,
- tvorba rodokmenu je dlhodoba zalezitost spojena s uzkou spolupracou celej sirokej a ochotnej rodiny
- mam uz 2 roky spracovany nas rodokmen v programe Ancestry a stale ho este doplnujem a to tak, ze som vytlacila udaje z programu pre kazdu osobu z naplnenej databazy a tieto rozdelila jednotlivym rodinnym vetvam na doplnenie, popripade opravu
niekolko rad ci postrehov z vlastnej skusenosti :
- podklady pre rodokmen zhromazdovala moja sestra mozno 5 - 10 rokov s tym ze ich spracuje
- pod podkladmi rozumej stare uradne listiny, korespondenciu, fotografie, chodila po cintorinoch kde vyhotovovala fotky nahrobnych kamenov, fotila konkretne budovy a pod., zapisovala vypovede a spomienky este zijucich osob z rodiny a roznych pamatnikov
- sucasne pisomne udaje naplnala do databazy XY programu pre rodokmen, vysledkom ktoreho bola informacia o osobach, ich vztahoch a pod.
- z roznych dovodov v urcitom obdobi skoncila s rodokmenom
- tato tema ma zaujala pred dvoma rokmi, ziskala som od nej kila materialov a uz spracovanu databazu, ktoru som doplnila a aktualizovala v programe Ancestry
- sucasne som vsetky dostupne dokumenty a fotografie oskenovala (vsetko asi do 5000 kusov) a postupne dokladala v tomto programe k prislusnej osobe, kde do poznamky som uviedla aj ine skutocnosti ziskane z dokladov a inych zdrojov
- vysledkom je databaza rodokmena s 200 osobami siahajuca do roku 1700, u niektorych - mladsich osobach mam viac udajov, u starsich menej, niekde len meno a pod.
- program eviduje nespocetne mnozstvo udajov - vid priloha
na zaver :
- naplnenie programu pre zostavenie rodokmena je malina oproti zhromazdovaniu potrebnych udajov, tato praca potrebuje vela znalosti, trpezlivosti a hlavne chuti
- bud sa to robi z presvedcenia, dobreho pocitu a radosti pri ziskani kazdej novej informacie
- v tych pripadoch, kde sa zadava, alebo objednava tato mravencia vyhladavacia a zhromazdovacia cinnost ide o cas a peniaze - dajte to dokopy a neviem, neviem kedy sa dockate konca a za kolko eur ? skor to nebude
- prajem vsetkym rodokmenakom trpezlivost a dobry pocit z konecneho rodostromu


velmi, velmi, velmi kvalitna informacia!
olybaba
06.08.08,17:17
fíha aky dobry grunt ma tvoj muz:)
dakujem,
- hadam ste si nemysleli, ze zverejnim svojich najblizsich ? haha
- toto je pan z bocnej vetvy, kaskader
- svojich si nechavam len pre seba
kitky
06.08.08,17:54
dakujem,
- hadam ste si nemysleli, ze zverejnim svojich najblizsich ? haha
- toto je pan z bocnej vetvy, kaskader
- svojich si nechavam len pre seba

pytal sa tu niekto na toho fesaka?, ja ze je to ilustracna foto:D
nie vazne poskytla si jednu ucelenu serioznu infosku pre vsetkych ,ktori zacinaju.aj mne.super!
kitky
06.08.08,18:03
dakujem,
- hadam ste si nemysleli, ze zverejnim svojich najblizsich ? haha
- toto je pan z bocnej vetvy, kaskader
- svojich si nechavam len pre seba


jaaaj ale ved ty si mi odpovedala za hladku:D
ja sa mozem cudovat.
olybaba
06.08.08,18:53
jaaaj ale ved ty si mi odpovedala za hladku:D
ja sa mozem cudovat.
co si tym chcela povedat - nerozumiem ??
ale si symposka
m.hladka
07.08.08,07:33
jaaaj ale ved ty si mi odpovedala za hladku:D
ja sa mozem cudovat.
Mala som na niečo odpovedať? Asi sedím na vedení.
kitky
07.08.08,07:40
Mala som na niečo odpovedať? Asi sedím na vedení.

Pôvodca textu príspevku: m.hladka http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t31557-p4-rodokmen.html#post791270)
Aj by som to brala, ale je to naopak.
V Hájnikovej žene sa píše o bačovi Múranicovi, ku ktorému chodili spisovatelia, a to bol poddaný, a to je pradedo môjho manžela.
fíha aky dobry grunt ma tvoj muz:)



na toto:) a odpovedala olybaba :)
m.hladka
07.08.08,10:49
Aha, ale to bejvavalo.
michelle84
08.08.08,17:48
Viete mi poradiť s programom Ancestry? Keď si zobrazím rodostrom, nezobrazí mi manželov, manželky. Dá sa to niekde nastaviť?
Ajuška
08.08.08,17:52
Viete mi poradiť s programom Ancestry? Keď si zobrazím rodostrom, nezobrazí mi manželov, manželky. Dá sa to niekde nastaviť?
Manželky a manželia sú síce súčasťou rodiny, ale nie v pravom význame rodokmeňa. Zobrazí Ti ich vtedy, ak si zadáš výstup od detí späť...;)...
michelle84
08.08.08,18:26
Manželky a manželia sú síce súčasťou rodiny, ale nie v pravom význame rodokmeňa. Zobrazí Ti ich vtedy, ak si zadáš výstup od detí späť...;)...

Viete mi ešte poradiť, kde to nastavím? Nejak to neviem nájsť. Ďakujem
Ajuška
08.08.08,18:39
Viete mi ešte poradiť, kde to nastavím? Nejak to neviem nájsť. Ďakujem
Vľavo hore máš súbor. Vedľa toho zobrazenie. Tam si zvolíš či zobraziť rozrod rodu, alebo vývod+rozrod.
michelle84
08.08.08,18:45
Vľavo hore máš súbor. Vedľa toho zobrazenie. Tam si zvolíš či zobraziť rozrod rodu, alebo vývod+rozrod.

To som si dala už aj predtým, ale partnerov mi tam neukáže. Len priamo pokrvného príbuzného a jeho deti. Manželov, manželky nie. :mee:
Ajuška
08.08.08,18:48
To som si dala už aj predtým, ale partnerov mi tam neukáže. Len priamo pokrvného príbuzného a jeho deti. Manželov, manželky nie. :mee:

Záleží od ktorého mena si to dáš. Ak si zadáš najmladšieho potomka tak jj...:---
michelle84
08.08.08,18:53
Záleží od ktorého mena si to dáš. Ak si zadáš najmladšieho potomka tak jj...:---

Práveže od najstaršieho člena rodiny, hlavy rodiny, pod ním sú tri generácie...
Ajuška
08.08.08,19:01
Práveže od najstaršieho člena rodiny, hlavy rodiny, pod ním sú tri generácie...

Snažím sa Ťa ukecať aby si dala najmladšieho...:D... a uvidíš...:rolleyes:...
michelle84
08.08.08,19:05
Snažím sa Ťa ukecať aby si dala najmladšieho...:D... a uvidíš...:rolleyes:...

Ukázalo mi už aj partnerov :) ale len mamu, staru mamu, prastaru mamu, ale tety, ujov uz vobec nie, ani ich rodiny... :confused: Tebe to funguje pekne?
Ajuška
08.08.08,19:10
Ukázalo mi už aj partnerov :) ale len mamu, staru mamu, prastaru mamu, ale tety, ujov uz vobec nie, ani ich rodiny... :confused: Tebe to funguje pekne?

Takto rozšírených príbuzných Ti nezobrazí. Len za každého najmladšieho zvlášť... Ja viem, že by si ich chcela tam mať všetkých, ktorých zadáš. Ale rodokmeň je o zázname pokrvných príbuzných...:)...
michelle84
08.08.08,19:15
Takto rozšírených príbuzných Ti nezobrazí. Len za každého najmladšieho zvlášť... Ja viem, že by si ich chcela tam mať všetkých, ktorých zadáš. Ale rodokmeň je o zázname pokrvných príbuzných...:)...

Ahaaa, ďakujem veľmi pekne :) Aj som si už potom myslela, že partnerov neukáže, keďže nie sú pokrvní. Nevadí, je to super program, veľa dokáže. Už si skúšala aj tlačiť rodostromy?
Ajuška
08.08.08,19:23
Ahaaa, ďakujem veľmi pekne :) Aj som si už potom myslela, že partnerov neukáže, keďže nie sú pokrvní. Nevadí, je to super program, veľa dokáže. Už si skúšala aj tlačiť rodostromy?

Musím sa priznať, že som tomu podľahla asi pred rokom ... Položil ma na lopatky najstarší brat (pre ktorého bol samotný pc španielska dedina). Naučil sa finty s vkladaním fotografií a všeličoho iného. Sľúbila som mu že spojíme databázu, ale nedostala som sa k tomu. :mee: Až si mi to teraz Ty pripomenula...:rolleyes:...
michelle84
08.08.08,19:26
Musím sa priznať, že som tomu podľahla asi pred rokom ... Položil ma na lopatky najstarší brat (pre ktorého bol samotný pc španielska dedina). Naučil sa finty s vkladaním fotografií a všeličoho iného. Sľúbila som mu že spojíme databázu, ale nedostala som sa k tomu. :mee: Až si mi to teraz Ty pripomenula...:rolleyes:...

Ja mám rodokmene porobené rukou v tabuľkách. Už ich len musím naťukať, a pozháňať ešte viac informácií a tiež chcem aj fotky povkladať a popísať aj o jednotlivých ľuďoch, aspoň to, čo viem. Rodokmeň spravil už môj otec a chcem ho dotiahnuť do konca. Tento program je prehľadný, nemusím listovať po papieroch. Tak ho budeme spoznávať spolu :)
Gapo
24.08.08,14:58
Z mojich vacsina zije.:) Aj z tvojich urcite.
Co je ale na tomto programe genialne je to, ze na rodokmeni sa moze podielat cela rodina a pridavat tam vsetky mozne aj nemozne informacie hned ako sa udeju a zostanu tam aj pre tych co pridu o sto rokov.:)

Hmm, schválne som sa musel pozrieť spočítať to, áno je to väčšina žijúcich, t.j. 66%. Je fajn keď sa dajú takto pozrieť aj dávno žijúce blízke osoby. Teda pokiaľ to niekto spraví.;)
michelle84
25.10.08,12:12
Viete mi poradiť? Mám program Ancestry. Chcem si vytlačiť celý rodokmeň. Už som si ho vytlačila aj minule, šlo to bez problémov. Ale teraz, keď som dohodila pár ľudí, tak mi to už nechce uložiť ako obrázky. Viete mi poradiť, ako to vytlačiť, keďže na tomto pc nemám tlačiareň. Ako to mám uložiť?
Genealóg
27.10.08,09:53
Ak hľadáte predkov na východnom Slovensku, poskytujem profesionálne služby - genealogický výskum, výpisy z matrík. Pre viac informácií navštívte, prosím, rodokmen.stranky.info
Kvietocek
13.03.09,12:04
Chcem sa opytat tych co pouzivaju program Ancestry - ste s nim spokojni? Vypisujete udaje o svojej rodine a predkoch na nette alebo vo svojom pocitaci?
Chcem si zacat robit tiez rodokmen - ale nejak sa bojim zneuzitia osobnych udajov na nette. Neviem presne ako to s tymto programom je preto sa pytam. Dakujem a prajem pekny vikend :)
olybaba
13.03.09,15:23
pozdravujem,
- som spokojna s programom Ancestry
- naplnujem ho údajmi vo svojom pocitaci
mzdarka renca
13.03.09,19:31
Naša rozvetvená rodina ma rodokmeň ako kroniku a aj na stránke www.rodokmen.com. Je to z môjho podľadu super stránka, ako sme tam naplňovali údaje, tak sme sa tam viacerí vzdialení príbuzní postretávali (dovtedy sme o sebe netušili) a je to úžasný pocit.
Kvietocek
16.03.09,07:46
Naša rozvetvená rodina ma rodokmeň ako kroniku a aj na stránke www.rodokmen.com (http://www.rodokmen.com). Je to z môjho podľadu super stránka, ako sme tam naplňovali údaje, tak sme sa tam viacerí vzdialení príbuzní postretávali (dovtedy sme o sebe netušili) a je to úžasný pocit.


Dakujem za radu pozrela som sa na tu stranku a skusila som vyplnit zopar udajov, no narazila som na jeden problemik. Ako vytlacim uplne vsetkych ludi v rodokmeni aby mi to nedavalo po rodinach? Komplet vsetkych?
Dakujem
ilom
16.03.09,08:30
Chcem sa opytat tych co pouzivaju program Ancestry - ste s nim spokojni? Vypisujete udaje o svojej rodine a predkoch na nette alebo vo svojom pocitaci?
Chcem si zacat robit tiez rodokmen - ale nejak sa bojim zneuzitia osobnych udajov na nette. Neviem presne ako to s tymto programom je preto sa pytam. Dakujem a prajem pekny vikend :)

S programom som maximálne spokojný a slúži na spracovanie rodokmeňa len na počítači.
ilom
16.03.09,08:40
Viete mi poradiť? Mám program Ancestry. Chcem si vytlačiť celý rodokmeň. Už som si ho vytlačila aj minule, šlo to bez problémov. Ale teraz, keď som dohodila pár ľudí, tak mi to už nechce uložiť ako obrázky. Viete mi poradiť, ako to vytlačiť, keďže na tomto pc nemám tlačiareň. Ako to mám uložiť?
Keď si vytvoriš zobrazenie rodokmeňa v hornej lište uvidíš vedľa ikony talčarne aj ikonu disketa-JPG. Po kliknutí na túto ikonu si zobrazenie uložíš vo formáte JPG a to by už namal byť problém ďalej spracovať. Ak to tak nefunguje môže byť problém, že sa ti niečo stalo s programom, ktorý spracováva JPG súbory alebo sa "sekol" Ancestry. V tomto druhom prípade doporučujem zálohovať súbor SAVE a program nanovo zo stránky autora stiahnuť a nainštalovať. Mimochodom v súčasnosti dal do používania novú verziu so spústou vylepšení.
buchač
16.03.09,20:58
Dakujem za radu pozrela som sa na tu stranku a skusila som vyplnit zopar udajov, no narazila som na jeden problemik. Ako vytlacim uplne vsetkych ludi v rodokmeni aby mi to nedavalo po rodinach? Komplet vsetkych?
Dakujem

Robím v

Ancestry - toto je taký pomocný na rýchle a záložné údaje

MyHeritage - je hlavný . Dobre urobí prehľad grafy , fotky sa pekne upravia priamo v ňom .....

Čo sa týka problému , ja som vyriešil , že som vytlačil jednotlivé grafy , napasoval a podlepil / spojil do jedného veľkého grafu /. Inak sa nedá .
Keďže ešte stále na ňom pracujem , ešte som ho nebol dať ofotiť . Ale sú firmy , ktoré robia kópie až do formátu výkresu A 0 .
Keď sa s tým človek pohrá , niet chyby :cool:


Juraj
buchač
18.03.09,11:44
Pri aktualizácií svojich dát v tomto programe som zistil , že pri kliknutí na ikonu diagramy je v ponuke - diagram všetko v jednom ...

Pokračovanie je potom v aktualizácií tejto ponuky t.j. PREMIUM - táto je spoplatnená , koľko netuším , ja som túto ponuku neakceptoval .

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&hs=qJv&q=MyHeritage+premium&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=lang_sk


Juraj
dursn
27.05.09,08:36
S programom som maximálne spokojný a slúži na spracovanie rodokmeňa len na počítači.

Program Ancestry ma aj html vystup. Vo verzii 1.0.20 ma jednoduchsi vystup, k nemu sa pouziva ako doplnok Ancestry2html, ktoreho vystup ma ovela sirsie moznosti. Ancestry2html uz v sucasnosti (v novej skusobnej verzii 1.0.21.45) nahradil dovtedy pouzivany html vystup.
dursn
27.05.09,09:17
Citát:
Pôvodca textu príspevku: michelle84
Viete mi poradiť? Mám program Ancestry. Chcem si vytlačiť celý rodokmeň. Už som si ho vytlačila aj minule, šlo to bez problémov. Ale teraz, keď som dohodila pár ľudí, tak mi to už nechce uložiť ako obrázky. Viete mi poradiť, ako to vytlačiť, keďže na tomto pc nemám tlačiareň. Ako to mám uložiť?
Keď si vytvoriš zobrazenie rodokmeňa v hornej lište uvidíš vedľa ikony talčarne aj ikonu disketa-JPG. Po kliknutí na túto ikonu si zobrazenie uložíš vo formáte JPG a to by už namal byť problém ďalej spracovať. Ak to tak nefunguje môže byť problém, že sa ti niečo stalo s programom, ktorý spracováva JPG súbory alebo sa "sekol" Ancestry. V tomto druhom prípade doporučujem zálohovať súbor SAVE a program nanovo zo stránky autora stiahnuť a nainštalovať. Mimochodom v súčasnosti dal do používania novú verziu so spústou vylepšení.

Povodna verzia programu Ancestry (1.0.20) naozaj nezvladala vacsie zobrazenia ulozit do formatu JPG kvoli nedostatku pamate (nemalo to nic spolocne s hardverom). Sucasna skusobna verzia to uz zvlada. Vo finalnej verzii by mali byt mozne vystupy zobrazenia vo viacerych druhoch formatov.
Martin Mocko
27.05.09,09:22
My sme si založili rodokmen na http://www.rodokmen.com.
Je to online rodokmen - takze sa tam daju vyhladavat podobne mena a dokazes sa spojit s niekym, s kym sa teoreticky mozes v horoskope v nejakom prapredkovi stretnut...
Kušnierik
16.11.09,00:50
Robím v

Ancestry - toto je taký pomocný na rýchle a záložné údaje

MyHeritage - je hlavný . Dobre urobí prehľad grafy , fotky sa pekne upravia priamo v ňom .....

Čo sa týka problému , ja som vyriešil , že som vytlačil jednotlivé grafy , napasoval a podlepil / spojil do jedného veľkého grafu /. Inak sa nedá .
Keďže ešte stále na ňom pracujem , ešte som ho nebol dať ofotiť . Ale sú firmy , ktoré robia kópie až do formátu výkresu A 0 .
Keď sa s tým človek pohrá , niet chyby :cool:


Juraj
MyHeritage Ahoj ako si spokojný s týmto programom, maš už vyšiu verziu, ako si sa my nechce platiť lebo ma sklamali najprv 500 osôb a keď som mal 280 odrazu skrátili na 250 a teraz my dobre nefunguje stránka, aj by som zaplatil, ale nemám akúsi dôveru v nich po tom čo urobili. ahoj Jozef
buchač
16.11.09,06:31
MyHeritage Ahoj ako si spokojný s týmto programom, maš už vyšiu verziu, ako si sa my nechce platiť lebo ma sklamali najprv 500 osôb a keď som mal 280 odrazu skrátili na 250 a teraz my dobre nefunguje stránka, aj by som zaplatil, ale nemám akúsi dôveru v nich po tom čo urobili. ahoj Jozef

Nie nemám , nešiel som do toho , nie je mi to potrebné , nevyužijem hentú službu , ale inak fachčím v obyčajnej verzii , podľa mňa najlepší genealogický program s výbornou ponukou funkcií ...
Ako som povedal , nie je ale problém vytlačiť si jednotlivé formáty na A4 a potom ich pekne podlepiť a prípadne prefotiť na potrebnú veľkosť ...
dursn
16.11.09,08:22
MyHeritage Ahoj ako si spokojný s týmto programom, maš už vyšiu verziu, ako si sa my nechce platiť lebo ma sklamali najprv 500 osôb a keď som mal 280 odrazu skrátili na 250 a teraz my dobre nefunguje stránka, aj by som zaplatil, ale nemám akúsi dôveru v nich po tom čo urobili. ahoj Jozef

Prave preto treba prejst k programu, ktory ma co najmenej obmedzeni, pretoze pri dlhsom badani sa pocet osob zvysuje a rastie na stovky...
buchač
16.11.09,08:34
Prave preto treba prejst k programu, ktory ma co najmenej obmedzeni, pretoze pri dlhsom badani sa pocet osob zvysuje a rastie na stovky...

Ale veď to je v poriadku , každý si zvolí ten svoj postup , či nie ...?

Osobne pracujem na 4. generácii dozadu , zatiaľ mi stačí a aj pravdu poviem , nejdem až do 33 kolena , nemá význam ...to by už bol fakt galimatiáš ...
dursn
16.11.09,08:48
Ale veď to je v poriadku , každý si zvolí ten svoj postup , či nie ...?

Osobne pracujem na 4. generácii dozadu , zatiaľ mi stačí a aj pravdu poviem , nejdem až do 33 kolena , nemá význam ...to by už bol fakt galimatiáš ...

To je jasne. Ja som len reagoval na to obmedzenie poctu osob, ktore dokaze spominany program vo free verzii zabezpecit.
Ultima
28.02.11,17:09
Ahojte, čítala som si tieto príspevky a dozvedela som sa pár fajn programov na zhotovenie rodokmeňa. Ancestry som si stiahla včera, skúšala som spraviť prvé tri generácie, je to fajn. Len by som chcela vedieť, či niekto neviete, ako dostať rodostrom do prezentácie v Powerpointe? Dá sa to prostredníctvom nejakého programu alebo sa niekde dá stiahnuť nejaká predloha? Potrebujem to do šk. úlohy, ktorá má byť prostredníctvom Powerpointu. Informácie mám pozisťované, len ako to "čapnúť" do prezentácie...Ďakujem :)
ilom
28.02.11,17:51
Vytvor si požadovaný "Vývod" alebo "Strom" pomocou SHIFT+ F1 ... F10 a na karte "Zobrazenie" máš ikonky diskety s formátmi uloženia. Zvoľ napr JPG a vytvorený vývod či strom sa ti uloží ako obrázok - fotografia a toto už dostaneš do Powerpointu.
Ultima
01.03.11,11:22
Ilom, ďakujem za radu, veľmi mi to pomohlo...Len mám ešte jednu otázočku...Strom mi zobrazilo, lenže zobrazilo mi len mojich rodičov, starých rodičov a prastarých rodičov, lenže nie ich súrodencov, hoci som ich pridala aj do rodokmeňa...Dá sa to nejako nastaviť, aby tam boli všetci? Vďaka.
ilom
01.03.11,14:02
Nastaviť sa to nedá. Tebou požadované osoby musíš doplniť ručne na karte "Zobrazenie" po vygenerovaní vývodu alebo stromu. Máš tam všetky potrebné ikony - len si prejdi po nich kurzorom a dostaneš nápovedu použitia. Tu môžeš osoby pridávať i odoberať. Najlepšie bude vygenerovať strom napr. od tvojho starého otca a zbytok ručne doplniť - vygeneruj strom od tej osoby pri ktorej sa ti zobrazí najviac rodiny.
alchstuip
08.03.11,12:50
Dakujem za tuto temu aj za link na Ancestry. V piatok som sa do toho pustil, len z dokumentov co mam doma a starych zapiskov a uz som niekde okolo roku 1850. Siroke pribuzenstvo je projektu priaznivo naklonene, uz zbieraju informacie. Neskor pridu na rad matriky a farske zaznamy... uvidim, kam az sa dostanem
Ultima
22.04.11,10:05
Este by som sa chcela opytat, ked uz mam rodostrom vlozeny v prezentacii ako obrazok JPG, ako by som mohla spravit hypertext. odkaz na kazdu jednu osobu (mam tam viac snimkov ohladom clenov rodiny + nieco k nim). Skusala som to klasickym sposobom, ale da sa to spravit len pre jednu osobu, pre ostatne uz nie, zrejme preto, ze je to jeden cely obrazok...Vdaka
rodostrom.net
31.05.12,11:34
Zdravím všetkých, ktorí robia rodostromy alebo plánuju si jeden vyrobiť. Odporúčam vyskúšať vytvoriť si rodostrom na stránke www.rodostrom.net (http://www.rodostrom.net) , ktorá ponúka jedinečnú príležitosť generovania stromov. Takto vygenerované stromy si môžete ukladať do súkromnej alebo verejnej galéria a následne posielať odkazy členom rodostromu. Používanie stránky je bezplatné!