tima761
31.03.19,21:06
Môže byť učiteľka MŠ len uvolnená na výkon funkcie vo verejnom záujme ak vyhrala konkurz na riaditeľku v inej MŠ, alebo musí dať výpoveď?
Mila123
01.04.19,07:36
§ 136 ZP

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas na výkon verejných funkcií, občianskych povinností a iných úkonov vo všeobecnom záujme, ak túto činnosť nemožno vykonať mimo pracovného času. Pracovné voľno poskytne zamestnávateľ bez náhrady mzdy, ak tento zákon, osobitný predpis alebo kolektívna zmluva neustanovuje inak alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodne inak.

(2) Zamestnávateľ uvoľní zamestnanca dlhodobo na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie. Náhrada mzdy od zamestnávateľa, u ktorého je v pracovnom pomere, mu nepatrí.

(3) Zamestnávateľ uvoľní zamestnanca dlhodobo na výkon funkcie v odborovom orgáne pôsobiacom u tohto zamestnávateľa za podmienok dohodnutých v kolektívnej zmluve a na výkon funkcie člena zamestnaneckej rady po dohode so zamestnaneckou radou.
tima761
01.04.19,18:41
Takže ak to dobre chapem má učiteľka na základne zvolenia do funkcie riaditeľky požiadať o poskytnutie pracovného voľna na výkon verejnej funkcie na dobu 5 rokov?bez náhrady mzdy,Po 5 rokoch sa teda môže vrátiť na svoje pôvodne miesto? Vďaka za odpoveď