luck
01.04.19,19:02
Zamestnavatel mi zadržal list , ktorý som podával ako podnet na jeho postup a bol adresovany Rade pre štatnu službu. Nebol oznacený odosielatel na obálke, ale na zaklade vysetrovania kto ho poslal bolo treba kazdemu zamestnancovi podpisat ze neposielal tento list. Systém u nas je , že obyčajná pošta sa hádzala bez evidovania do koša a odoslala sa. Niekto sa v tom prehrabával a pracovníci podateľne to neboli. Nešlo o anonym. Podnet bol zaslaný pred tým aj mailom. Tu išlo len doručenie písomné aj s podpisom. Napriek tomu že som oznámil , že som ho posielal nedostal som ho späť ani nebol odoslaný z úradom. Odoslal som ho dodatočne.
sosak
01.04.19,17:11
Keby si list podal ako súkromná osoba na pošte, tak by sa ti to nestalo. To máš za to, že si chcel list poslať na náklady zamestnávateľa, aby si ušetril. Je to možné vyjadrenie lojálnosti voči zamestnávateľovi. :D
sosak
01.04.19,17:35
Pane Bože, poslať anonymný list cez podateľňu....
Upresni otázku: Je to možné považovať za trestný čin. 1.napísanie anonymného listu. 2. vyšetrovanie zamestnávateľa, kto napísal a snažil sa odoslať anonymný list. 3. že bolo treba každému zamestnancovi podpísať, že neposlal tento list.
Asi zamestnávateľ nechcel preplatiť náklady na vstupnú lekársku prehliadku a ty si to chcel oznámiť?
buchač
01.04.19,17:39
Ty pošleš anonymne list cez služobnú poštu a zadržanie považuješ/chceš považovať za trestný čin.....teda ako dobre chápem.

Lenže trestný čin listového tajomstva je niečo iné.
Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
§ 196 - §198
jslancik
01.04.19,19:37
Otázka je tak absurdná, že ani nemám slov.
Martuk
02.04.19,03:32
Ak tak strasne trvas na presetreni zam-ela, tak ten list posli este raz cez normalnu postu a mas pokoj. To euro ci kolko to teraz stoji, ta z biedy hadam nevytrhne, ci ano?
sosak
02.04.19,04:55
Čo je podnet
Podnetom sa rozumie písomné podanie občana alebo štátneho zamestnanca (ďalej len „oznamovateľ“), ktoré svojím obsahom poukazuje na porušenie princípov štátnej služby služobným úradom.

Podnetom nie je sťažnosť podľa osobitného predpisu, ani sťažnosť, ktorú môže podať štátny zamestnanec, ak sa domnieva, že jeho práva priznané mu zákonom o štátnej službe, ostatnými všeobecne záväznými predpismi a služobnými predpismi boli porušené.

Rada sa stretáva aj s anonymnými podaniami a podaniami doručenými e-mailom. V takomto prípade nejde o podnet podľa § 14 ods. 1 písm. g) zákona a rada takéto podanie nevybavuje postupom stanoveným pre vybavovanie podnetov. Pokiaľ to však povaha veci a obsah podania umožňuje, Rada preverí aj informácie uvedené v takýchto podaniach, alebo ich spracuje v rámci iných svojich kompetencií.
https://radaprestatnusluzbu.vlada.gov.sk/co-je-podnet/

Takže aj v prípade úspešného odoslania anonymného listu by tvoj PODNET rada pre štátnu službu nevybavila postupom stanoveným pre vybavovanie podnetov. Ak si sa chcel anonymne sťažovať, tak to nie je podnet.

Podnet štátneho zamestnanca

Písomné podanie štátneho zamestnanca sa považuje za podnet ak

smeruje voči konkrétnemu služobnému úradu,
z jeho obsahu vyplýva, na porušenie ktorého princípu štátnej služby štátny zamestnanec upozorňuje,
štátny zamestnanec v podaní uvedie skutočnosti preukázateľné jemu dostupnými písomnými podkladmi,
alebo štátny zamestnanec vo veciach vykonávania štátnej služby ( ak sa domnieva, že boli porušené jeho práva podľa zákona o štátnej službe, iných všeobecne záväzných právnych predpisov a služobných predpisov) využil možnosť podania sťažnosti podľa ustanovenia § 116 zákona o štátnej službe a s jej vybavením nebol spokojný
https://radaprestatnusluzbu.vlada.gov.sk/postup-pri-podavani-podnetov/ (https://radaprestatnusluzbu.vlada.gov.sk/postup-pri-podavani-podnetov/)


V akej forme podať podnet
Podnet sa podáva v listinnej forme a musí obsahovať vlastnoručný podpis oznamovateľa.
V prípade, ak oznamovateľ podal podnet v listinnej forme bez vlastnoručného podpisu, sekretariát kancelárie Rady pre štátnu službu ho vyzve, aby do piatich pracovných dní písomne potvrdil ním podaný podnet s vlastnoručným podpisom. Ak oznamovateľ nesplní vyššie uvedenú povinnosť, rada sa podnetom zaoberať nebude.

https://radaprestatnusluzbu.vlada.gov.sk/postup-pri-podavani-podnetov/

Zbytočne si narobil rozruch u tvojho zamestnávateľa. Mal si si preštudovať ako podať podnet na radu pre štátnu službu. Takto si nič nedosiahol.
misoft
02.04.19,06:28
Nebol náhodou včera 1. apríl? :D:D:D
luck
02.04.19,11:14
Je to ustovou chranené právo, -listove tajomstvo. Neslo o anonym ale nebol na liste uvedený odosielatel, Pred tým sa bezne zasielali taketo listy - obyčajne, na ine inštitúcie listy, List mi nebol ani vratený ani odoslaný.
Tu sa nejedna o 50c. ale o sposob ako ktomu doslo. List som samozrejme zaslal nasledne mimo nas urad.
luck
02.04.19,11:32
bol to samozrejme podpisaný list.
ivka70
02.04.19,11:41
poslany cez podatelnu zamestnavatela?
a preco potom zamestnavatel patral, kto to poslal a potreboval vyhlasenia od kazdeho ,ze to nebol on? neprotirecis si tak trochu?
buchač
02.04.19,12:07
luck (Dnes 14:32) bol to samozrejme podpisaný list.
=================
To vážne ???
To si až teraz na to došiel ?

Prdel si rob z plastelíny a nie zo mňa/z nás...
luck
02.04.19,13:20
hadam je jasne co je list a co dokument v obalke . Obalka bola iba na adresata a list v nej bol podpisany...
ivka70
02.04.19,17:33
To, ze zamestnavatel kontroluje vydavanie prostriedkov na postovne je uplne normalny a korektny postup. Dokonca v statnej sprave vyzadovany.
Ak mate povinnost udavat odosielatela na obalku a na tej tvojej uvedeny nebol, mohol ho pozastavit a hladat, kto si nesplnil povinnost a nezadal tuto informaciu na obalku. Keby si sa k obalke riadne prihlasil, mozno ta len dopisu na obalku.
Ak sa k nej nikto neprihlasil, je obalka neziaducim podvrhom, ktory ten tvoj urad nema dovod odoslat.
sosak
03.04.19,04:57
List mi nebol ani vratený ani odoslaný.
ale na zaklade vysetrovania kto ho poslal bolo treba kazdemu zamestnancovi podpisat ze neposielal tento list
-----------------------------------------
Tak prečo potom zamestnávateľ vyšetroval? Ako ti ho mohli vrátiť, keď nevedeli komu? Ty si sa k listu priznal?
vicktor
03.04.19,06:17
Nebol to anonym, podpisal si, zamestnavatel vysetroval kto to chcel poslat, t.j. obalku neotvoril, inak by vedel hned, listove tajomstvo neporusil. Alebo si podpisal vymyslenym menom ?
luck
03.04.19,13:15
v minulosti som posielal nebol problem, islo o obycajnu neregistrovanu postu, o tom kto ju poslal som informoval na podatelnu a dodnes sa mi nevratila obalka s obsahom.
luck
03.04.19,13:18
Oni chceli dodatocne usvedcit odosielatela , ja som to potom oznamil na podatelnu ze som to podal ja , lebo som nevedel ci to odosielali , nakolko to na urad nedoslo. dodnes mi nevratili obalku ani obsah.
ivka70
03.04.19,14:37
V minulosti nie je dnes, plati aj GDPR aj ine predpisy sprisnujuce pravidla bezpecnosti, aj v poste. Nemas ziadny dovod na rozculovanie.