Kristina27
02.04.19,04:59
Firma (platiteľ DPH) kúpila počítač a platila kartou, ale hodnota PC bola 1899 eur (základ dane 1582,50 a DPH 316,50). Predávajúci nechce doklad prerobiť. Viem, že nemáme nárok na odpočet DPH. Túto DPH budem účtovať ako nedaňový výdavok (548xxx) a 1582,50 eur bude cena PC účtovaná do nákladov (501xxx) alebo celú sumu 1899 eur dám ako obstaranie hmotného majetku a odpisujem 4 roky?
Tweety
02.04.19,05:38
Je to HM, zaradiť a odpisovať.
Kristina27
02.04.19,05:56
Ďakujem. V ktorom v zákone resp. v nejakých postupoch účtovania to mám hľadať?
Tweety
02.04.19,06:04
Zákon o DzP.
Kristina27
02.04.19,06:11
Ďakujem pekne, Tweety, našla som to :-) § 25 ods. 5 písm. b)